تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

این روزها که گوشی تلفن همراه، یار جدایی ناپذیر زندگی اکثریت مردم شده، واژه ی تعمیرات موبایل هم به تبع در ادامه ی آن یکی از دغدغه های ما کاربران موبایل در زندگی هایمان شده است. این نکته را همه ی ما به خوبی می دانیم که یک دستگاه تلفن همراه ‌ممکن است به دلایل نرم افزاری و یا سخت افزاری دچار خرابی شود و مورد تعمیر قرار بگیرد.
اما سوال اصلی و حیاتی در چنین شرایطی این است که در هنگام خرابی موبایل، برای تعمیر آن چه باید کرد و به عبارتی دیگر، به کجا باید مراجعه کرد؟ پاسخ این سوال به چندین عامل مهم بستگی دارد که همه ی آن ها یک صدا می گویند در چنین شرایطی بهترین کار این است که به یک مرکز تخصصی تعمیر انواع موبایل که دارای کادر تعمیرات و دستگاه های به روز است، مراجعه کنید. در ادامه این مطلب می خواهیم تا نکات بسیار مهم و کاربردی را درباره ی تعمیرات موبایل های مختلف و مراکز تخصصی و حرفه ای تعمیرات ارائه کنیم‌ پس، در ادامه با ما همراه باشید.

تعمیر موبایل

در یک تعریف جامع و کلی، تعمیرات موبایل مجموعه فعالیت ها و اعمالی هستند که توسط شخص تعمیرکار موبایل و به صورت مستقیم بر روی بُرد گوشی به قصد سرویس موبایل و یا بر طرف سازی مشکلی و خرابی در آن صورت می گیرد. هر سمت از گوشی تلفن همراه ممکن است دچار خرابی شود و به تعمیرات نیاز داشته باشد اما معمولا بیشترین قسمت هایی که در موبایل مورد تعمیر قرار می گیرند عبارتند از: تعمیر اسپیکر گوشی، تعمیر آی سی، تعمیرات نرم افزاری، تعمیرات سخت افزاری، تعمیرات هارد،‌ تعمیر سوکت شارژر و بسیاری از نقاط دیگر یک تلفن همراه که در ادامه ی این مطلب حتما به آن ها اشاره خواهیم کرد.
اگر‌ تلفن همراه شما دچار مشکلی شود و شما برای تعمیرات آن اقدام نمایید، ابتدا برای تعمیرات موبایل بهتر است تا یک مجموعه ی حرفه ای که جمعی از متخصصین حاذق تعمیرات تخصصی انواع موبایل ها با سیستم عامل های مختلفی همچون اندروید، ios، ویندوز و یا دیگر محصولات ساخت برندهای مختلف را به شما ارائه دهد، مراجعه نمایید.
علت اهمیت این امر هم در این است که بسیار دیده شده است که دستگاه کاربران توسط تعمیرکاران غیر متخصص و در محیطی غیر حرفه ای مورد تعمیر قرار می گیرد که حتی باعث می شود که موبایل با خرابی ها و نا رسایی های متعدد دیگری هم روبرو شود که البته بیشترشان هم هیچ تضمینی بابت تعمیرات به مشتریان خود نمی دهند. اما در مقابل مجموعه های تخصصی تعمیر انواع موبایل را در نظر بگیرید که خدمات تعمیرات موبایل را با استفاده از قطعات اصلی و دارای ضمانت تعمیر از طرف مجموعه ی خود انجام می دهند و بر حسب موفقیت و تجربه توانسته اند تا اقدام به تعمیر انواع گوشی های موبایل تولید شده توسط برندهای مختلف نمایند که عمر موبایل شما را با نوع ارائه ی خدماتشان، حتی افزایش دهند. این شاید بهترین خبر برای یک‌ کاربر با گوشی خراب باشد!
بیایید تا با هم تصور کنیم. طبق آمار و ارقام به طور تقریبی در حدود ۵۳ میلیون عدد گوشی هوشمند در سطح کشور مورد استفاده افراد مختلف قرار گرفته می شود که این عدد خود خبر از میزان اهمیت تعمیرات تخصصی موبایل می گوید. حال خودتان ببینید که برای تعمیر موبایل چه درخواست بسبار بالایی وجود دارد! همچنین با توجه به افزایش قیمت ها و هزینه ی بالای خرید موبایل جدید، گزینه ی تعمیرات موبایل، به صرفه ترین پیشنهاد در هنگام خرابی گوشی تلفن همراه است که اتفاقا، فکری اقتصادی و مثمر ثمر برای هر کاربری است.

تعمیرات موبایل در محل

تعمیرات گوشی چگونه انجام می شوند؟

مهم ترین نکته در تعمیر گوشی این است که گستره ی ارائه ی خدمات تعمیرات موبایل در بخش های مختلف آن، متفاوت تر از یک پروسه ی مشخص و از پیش تعیین شده است. البته این مراحل از قبل برای تعمیرکاران حرفه ای موبایل به خوبی قابل حدس و ترسیم است. اگر خدماتی که شما باید بابت تعمیر موبایل خود دریافت کنید شامل مواردی همچون: تعویض LCD موبایل، تعمیر بدنه ی آن و یا حتی تعویض GLASS گوشی و یا مواردی از این دست باشند، به احتمال بسیار بالایی، در همان روز قابل انجام و پیگیری است اما گاهی اوقات مشکلات و خرابی های یک تلفن همراه پیچیده تر و ریشه ای تر است و به همین خاطر ممکن است که گوشی شما با توجه به میزان آسیبی که دیده است، مدت زمان بیشتری را در مرکز تعمیرات بماند که البته این زمان به صورت تقریبی توسط کارشناسان آن مرکز به کاربران و مشتریان اعلام می گردد.

هزینه تعمیرات موبایل

به طور مثال، تعمیر ic موبایل که بر روی برد تلفن همراه صورت می گردد، پروسه ای زمان بر است از این جهت تعمیرات آن بسیار پر هزینه تر است و مدت زمان تعویض و تعمیر آن نیز بالاتر می رود.
از جمله ی دیگر موارد خرابی موبایل می توانیم به مشکلاتی همچون: کند شدن سرعت پردازش موبایل، عدم اتصال به بخش wifi یا بلوتوث، شناسایی نشدن کارت حافظه یا رم موبایل، داغ شدن بیش از اندازه ی موبایل، از کار افتادن تاچ و LCD به دلیل وارد شدن ضربه و فشار به آن و دیگر نا رسایی هایی از این دست، همه از رایج‌ ترین مشکلاتی هستند که باعث خرابی موبایل می شوند.
البته گاهی اوقات هم دلایل غیر فنی می توانند تا باعث خرابی تلفن همراه شوند. مثلا یکی از این مشکلات عبارت است از اختلالات نرم‌ افزاری که در صورت بروز گاهی اوقات خود را به صورت مشکلات سخت افزاری هم‌ نشان می دهد.
به همین خاطر، پیشنهاد می کنیم تا برای تشخیص درست در چنین شرایطی، حتما برای تعمیر موبایل خود به یک مرکز معتبر و تخصصی تعمیرات موبایل همچون دلتوس مراجعه کنید.
زیرا مراکزی از این دست از وجود تعمیرکاران متخصصی بهره می برد که خدمات تخصصی همچون عیب‌ یابی، تعمیر و تعویض تاچ و ال سی دی، هارد، برد اصلی، دوربین اصلی و سلفی، میکروفون، اسپیکر، سوکت شارژ و بسیاری از دیگر اجزای موبایل را به کاربران ارائه می‌ دهند.

تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل اپل

اپل برند فوق العاده ای است که محصولات بسیار مدرن و عالی تولید می کند اما این حقیقت غیر قابل کتمان نیست که حتی محصولات این شرکت هم نیاز به تعمیرات آن هم به صورت تخصصی پیدا خواهند کرد. خرابی گوشی های آیفون‌ شرکت اپل به چند دلیل برای صاحبانشان به عنوان دردسری آن هم بزرگ به حساب می آیند. اگر از این تعبیر تعجب کرده اید باید بگوییم که در تعمیر محصولات اپل این امر بسیار ضروری است که گوشی های ساخت این شرکت حتما توسط یک تعمیرکار حرفه ای آیفون و با استفاده از تجهیزات خاص مورد تعمیر قرار گرفته شود.
این حقیقت همیشه بین کارشناسان دنیای تکنولوژی وجود داشته است که تعمیرات موبایل های ساخت شرکت اپل یعنی آیفون ها در بین تمامی گوشی های دیگر، تخصصی خاص تر و منحصر به فردتر را می طلبد و به همین خاطر، این روز ها نه تنها تعمیرات تخصصی آیفون یک حرفه است بلکه تبدیل به یک هنر و تخصص عالی هم شده است. شرکت اپل در سال های اخیر تولیدات متفاوتی را در زمینه ی گوشی های موبایل چه در زمینه ی طراحی ظاهری و هم در به کار گیری فناوری های خاص در آن داشته است. البته این پیشرفت از آیفون X بیش از پیش آغاز شد و حالا با آیفون ۱۲ و مدل های مختلفش تا به الان به اوج خود رسیده است.
استفاده از صفحه نمایش های مدرن و بی همتا، استفاده از چندین دوربین در یک دستگاه موبایل، سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری بسیار پیشرفته، تکامل روند شارژ باتری ها و بهبود نحوه ی اتصال با سایر تلفن های هوشمند، تنها برخی از این تغییرات شگرف هستند.
تمام این پیشرفت ها حالا تبدیل به چالشی برای زمان تعمیرات موبایل اپل شده اند! چه کسی یا چه مرکزی تجهیزات و دانش کافی در راستای تغییرات سریع و بنیادین آیفون ها را دارد که در زمان تعمیرات، به آن مراجعه کرد؟

تعمیر گوشی اپل

البته این چالش ها در همین جا و تنها در این سوال خلاصه نمی شوند زیرا تعمیرات موبایل های اپل و دیگر‌ محصولات ساخت این شرکت، با توجه به تحریم های این شرکت، دسترسی به قطعات اصل سخت تر شده و تنها برخی از مراکز بسیار معتبر هستند که از پس این مهم، بر می آیند. مراکزی که با علم بر اهمیت مشتری مداری، سعی بر رفع مشکلات کاربران دارند و تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات و خرابی های آیفون با ارائه گارانتی، می نمایند.
شرکت اپل با این که گوشی های با کیفیتی تولید می کند اما خرابی ها و مشکلات مخصوص به خودشان را دارند که اکثرا در بخش تاچ ال سی دی، برد دستگاه و باتری موبایل این موبایل ها است. به طوری که آمار و ارقام نیز همین داده را در اختیار ما قرار می دهند.
حال تعمیر برد آیفون به دلیل حساسیت و اهمیت بسیار بالایی که این قطعه در موبایل های امروزی دارد، امری کاملا تخصصی است و نیاز به بررسی های بسیار دقیقی دارد. تعویض ال سی دی آیفون نیز امری چالشی است زیرا هر مشکلی در LCD، نشانه ی خرابی آن نیست و تشخیص آن تنها از عهده ی یک کارشناس خبره ی با تجربه و عالم بر مشکلات گوشی های آیفون بر می آید.
گاهی حتی با یک تشخیص درست می توان با پرداخت هزینه ای بسیار کم، مثلا می توان دوباره ال سی دی موبایل آیفون را تعمیر کرد. و اما به باتری گوشی های آیفون می رسیم که خواه نا خواه، پس از مدتی از رده خارج می شوند و باید آن ها را تعویض کرد. البته با این که می توان با استفاده ی صحیح عمر باتری را افزایش داد اما با این حال، تعویض باتری موبایل آیفون تنها از تعمیرکاران حرفه ای آیفون بر می آید.
در این جا می خواهیم تا چندین نکته برای حفظ سلامت باتری های گوشی های آیفون را برایتان بگوییم تا با به کار بستن آن ها، شاید کمی دیرتر نیاز به تعمیر موبایل اپل پیدا کنید.

نگهداری اصولی گوشی اپل

● حتما یادتان باشد که از آداپتور و شارژر غیر اصلی استفاده نکنید تا نیازی به تعمیرات موبایل برای خرابی در مدار نداشته باشید.
● از کابل شارژر بی‌ کیفیت و غیر‌استاندارد به هیچ عنوان استفاده نکنید.
● گوشی تلفن همراه خود را برای طولانی مدت به شارژ نزنید.
● تلفن خود را به محض شارژ شدن از برق بیرون بیاورید.
● بلوتوث و وای‌فای خود را تنها هنگام نیاز روشن کنید و در سایر موارد خاموش نگهداری کنید زیرا روشن بودن دائمی بلوتوث هم موجب مصرف شارژ و کاهش عمر باتری و در نتیجه نیاز به تعمیرات موبایل می‌ شود و از لحاظ امنیت اطلاعات و مصرف اینترنت نیز به نفع مصرف کننده نیست.
● نور صفحه ی نمایش خود را در داخل اتاق کم کنید و از نور موجود در اتاق استفاده کنید.
یادتان باشد که هر چه کمتر از باتری موبایل مصرف کنید، امکان احتیاج به تعمیرات موبایل کمتر می‌شود.
● گوشی موبایل خود را ترجیحا بر روی سطوح خنک با دمای پایین‌ تر قرار دهید تا گوشی شما خنک بماند و از گرم شدن گوشی ممانعت کند
● برای مدت طولانی از گوشی خود استفاده نکنید.

تعمیرات موبایل سونی

سونی، یک شرکت ژاپنی بسیار معروف است که در سال 1946 میلادی تاسیس شد. این شرکت بسیار معروف در زمانی که شرکت های معروفی که امروزه اسم بسیار معروفی دارند، سهمی از بازار نداشتند؛ این شرکت یکه تاز صنعت تکنولوژی و سرگرمی بود. عمده‌ ی فعالیت این شرکت معروف همانطور که اشاره کردیم در حوزه ی سرگرمی، بازی های رایانه ای، اینترنت اشیاء (وسیله هایی با قابلیت اتصال به اینترنت و ارسال اطلاعات)، گوشی های موبایل، تلویزیون و دیگر لوازم صوتی و تصویری است.
موبایل های سونی یکی از پیشگامان ورود کاربران از تلفن های قدیمی به دنیای گوشی های تلفن همراه هوشمند بوده اند و از این رو، اعتبار دیگری در دنیای موبایل ها، دارند. اما با تمام این اوصاف، مشکلاتی همچون: روشن نشدن، شارژ نشدن، کاهش سرعت سیستم‌ عامل، عدم دانلود یا نصب درست برنامه ها، اجرا نشدن فایل ها، فرمت شدن خود به خود، کار نکردن دوربین، از کار افتادن تاچ، عدم آنتن دهی، خاموش و روشن شدن های مداوم و مواردی از این دست از جمله مشکلات و خرابی هایی هستند که صاحبان گوشی های سونی را به تعمیرات موبایل مجبور می سازند. البته تعمیر موبایل سونی کاملا تخصصی است و برای انجام آن، نیاز به تبحر و تجربه است.
در هر صورت، تعمیرات گوشی های هوشمند سونی همانند دیگر گوشی ها در ۲ بخش نرم افزاری و سخت افزاری صورت می گیرد که البته هر کدام از این بخش ها بالطبع، مراحل و بخش های مربوط به خودشان را دارند. از جمله ی تعمیرات نرم افزاری برای مواردی همچون: ویروس کشی، بازیابی اطلاعات، رفع مشکل کاهش سرعت اجرای برنامه ها، نصب و به روز رسانی برنامه ها، به روز رسانی سیستم عامل، تعمیر هنگ کردن، رفع مشکل کرش کردن، ترمیم فرمت شدن، رفع مشکلات مربوط به اتصال به اینترنت و آنتن دهی، فلش نرم افزاری و همچنین تعمیراتی در بخش سخت افزاری همچون: تعمیر و تعویض LCD، تعویض گلس، تعمیر و تعویض باتری، تعمیر قاب، تعمیر آبخوردگی، تعمیر و تعویض تاچ، تعمیر اسپیکر و میکروفن، تعمیرات تخصصی شارژر، تعمیر و تعویض فلت نمایشگر از جمله مواردی هستند که کاربران گوشی های سونی برای تعمیر آن ها به مراکز مجاز تعمیرات موبایل سونی مراجعه می کنند.

تعمیرات موبایل سامسونگ

سامسونگ را باید پرچمدار سازندگان موبایل های هوشمند نوین تحت سیستم عامل اندروید دانست که همچون یک رهبر شایسته، دیگر سازندگان گوشی های اندرویدی را هدایت می کند! شرکت سامسونگ با حجم تولیداتی که دارد، هر ساله میلیون ها محصول اندرویدی و علی الخصوص گوشی های تلفنهمراه ساخت این برند را در سراسر دنیا به فروش می رساند و در رتبه ی نخست پرفروش ترین برندهای گوشی های هوشمند قرار دارد. از جمله دلایل موفقیت شرکت سامسونگ بازاریابی بسیار قوی، استفاده از رابط کاربری اختصاصی گوشی های ساخت این برند، نمایشگرهای Super AMOLED، چیپ های پردازشی قدرتمند دلایل اصلی رسیدن به این جایگاه هستند. جالب است بدانید که شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۳ میلادی تنها دارای 3 سیستم عامل اندروید، ویندوزفون و تایزن را در چرخه ی تولید خود نگه داشت و سایر سیستم عامل ها همانند Bada و Symbian را از رده ی تولید در نهایت خارج نمود.

گوشی های تلفن همراه ساخت سامسونگ عموما موبایل های با کیفیتی هستند که با وجود تمام شایستگی هایشان، از قضیه ی تعمیرات موبایل سامسونگ مصون نیستند. به همین خاطر هم، تعمیر گوشی سامسونگ در حال حاضر تبدیل به یکی از حرفه های تخصصی در جهان شده و هر تعمیر کار موبایلی باید تا همیشه اطلاعات و آموزش های خود را در زمینه ی تعمیرات موبایل سامسونگ به روز کند.کارشناسان تعمیر موبایل سامسونگ توصیه می‌ کنند که در صورت بروز نقض در هر کدام از موبایل‌‌های ساخت شرکت سامسونگ، باید این محصولات را تنها به مراکز مجاز و استاندارد سپرد و حتما باید از تعمیر آن‌ ها به مراکز غیر مجازی که دانش و تکنولوژی لازم برای تعمیرات آن را ندارند، پرهیز کرد. از این رو کاربران این محصول می توانند تا در جهت دریافت تخصصی ترین خدمات مرتبط باتعمیر موبایل سامسونگ به مراکز مجهز و تخصصی همچون دلتوس مراجعه نمایند. همانطور هم که می دانید، سامسونگ با سرعتی بیشتر از پیش در بازار موبایل های هوشمند یکه تازی می کنند، چالش های بیشتری هم بر سر راه این شرکت از نظر تعمیرات موبایل قرار می گیرد.
همچنین همان طور که برای شما قابل حدس است، تعمیر موبایل سامسونگ با قطعات و تجهیزات خاص صورت می گیرد که تنها در مراکز مجهز و تخصصی امکان پذیر است. محیطی پیشرفته و امن که باعث دلگرمی و آسودگی خاطر شما برای تعمیرات تلفن همراهتان باشد.

تعمیرات موبایل در محل

این روزها، همه چیز ساده تر از قبل شده است و این امر برای دارندگان موبایل نیز صادق است. به همین خاطر، یکی از راه های تعمیرات موبایل نیز تعمیر موبایل در محل استقرار شما است! شما می توانید در وب سایت و پنل های کاربری مراکز معروف ثبت درخواست کنید و در یک بازه ی مشخص بنا به تشخیص مرکز تعمیرات، برای شما یک تعمیرکار در محل اعزام شود. اعزام تعمیرکار در محل ایده ی جالبی است که با وجود تمام ابعاد هیجان انگیزی که برای تعمیر موبایل درست در جلوی چشمان شما را دارد، هنوز هم ایراداتی برای آن وجود دارد که قطعا در آینده رفع و بر طرف خواهد شد و ایده ی تعمیر و تحویل انواع موبایل های آیفون، سامسونگ، شیائومی، هوآوی، زد وان، آنر، سونی، موتورولا، بلک بری و دیگر موبایل ها را محقق می کند.
به طور مثال، ممکن است مشکل یک موبایل بسیار حاد باشد و احتیاج به حضور در یک تعمیرگاه مجهز و فنی داشته باشد و این در حالتی باشد که موبایل دیگری مشکلی کوچک و نرم افزاری داشته باشد که در زمان خیلی کمی با تعمیر موبایل در محل تعمیر گردد. بنابراین برای موبایلی که در دسته ی اول قرار می گیرد، برای تعمیر آن زمان زیادی را باید صرف کرد اما با این حال، هنوز هم بر این امر تاکید می کنیم که می توان گفت که برخی از مشکلات نرم افزاری موبایل ها با اعزام تکنسین حاذق و تعمیرات موبایل در محل بر طرف خواهد شد.

در این مطلب به بررسی تعمیرات موبایل و تمامی مسائلی که حول محور آن وجود دارد، پرداختیم. تعمیر موبایل از جمله مسائلی است که هیچ کدام از کاربران موبایل و لوازم دیجیتالی از آن مصون نیستند اما مهم تر از آن این است که این تعمیرات چگونه و توسط چه کسی صورت می پذیرد.
یادتان باشد که در ۹۰ در صد اوقات امکان تعمیر تلفن همراه وجود دارد اما مهم ترین نکته ای که بارها سعی کردیم تا در این مطلب درباره ی تعمیرات موبایل به آن اشاره نماییم این است که، همیشه و در هر شرایطی برای تعمیر موبایل خود با هر برندی به مراکز تعمیر مجاز و خوش نام مراجعه نمایید تا حس خوب رضایت و اعتماد پس از تعمیرات گوشی تلفن همراه خود را تجربه نمایید.

0 مورد نقد و بررسی

مجله خبری بهینه ساز

→ خواندن مطلب قبلی

چرا از دستگاه شیر دوش برقی وکتو استفاده کنیم؟

خواندن مطلب بعدی ←

دستگاه نبولایزر چیست؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *