پارتیشن اداری

اجرای پارتیشن ادرای  : پارتیشن‌ اداری و به قولی پارتیشن ها وسایلی هستند که برای تقسیم بندی و جداسازی محوطه‌ها استفاده می‌شوند. قیمت پارتیشن اداری به دلیل تنوع زیادی که در نحوه استفاده از این وسیله‌ها وجود دارد، مدل‌های مختلف و متنوعی، با ویژگی‌های خاص، از آن‌ها ساخته شده است.

پارتیشن اداری

یکی از زمینه‌هایی که نصب پارتیشن اداری ، در آن بیشتر به کار برده می‌شوند، استفاده از آن‌ها برای تقسیم بندی محیط‌های کاری است؛ در واقع گسترده شدن این امر باعث شد تا بسیاری از صنعتگران و طراحان داخلی، به تولید نوعی از پارتیشن‌ها، که برای تقسیم بندی محیط‌های تجاری و اداری مناسب‌تر هستند، اقدام کنند.

تفاوت پارتیشن‌های اداری و پارتیشن‌های معمولی، بیشتر از این که در ظاهر آن‌ها باشد، در ویژگی‌ها و قیمت پارتیشن اداری با پارتیشن های معمولی است.

 

مزایا و خصوصیات پارتیشن‌های اداری

امروزه به دلیل فراگیر شدن چشمگیر پارتیشن‌ها، آن‌ها جایگزین بهتری برای روش‌های قدیمی‌تر و سنتی تقسیم بندی فضاها به حساب می‌آیند.

۱.امکان استفاده از نور طبیعی

یکی از عواملی که می‌تواند محیط کار را شاداب‌تر کند و بر نحوه عملکرد و فعالیت کارکنان، تاثیرات مثبتی بگذارد، میزان نور است. استفاده از نور خورشید در طول روز، می‌تواند خاصیت انرژی بخشی زیاد داشته باشد و به افراد، نشاط زیادی ببخشد. با تمام این تفاسیر می‌توان نتیجه گرفت که کار کردن در فضاهایی که در آن‌ها از پارتیشن‌های شیشه‌ای استفاده می‌شود، بسیار راحت‌تر و آرامش بخش‌تر است.

 

 

پارتیشن اداری

 

2.جلوه‌های زیبا و متنوع

امروزه سرعت پیشرفت دانش بشر و میزان خلاقیت در صنایع به طور چشم گیری افزایش یافته است؛ به همین دلیل است که تقریبا هر نوع کالا و محصولی را می‌توان در مدل‌های مختلف و متفاوت پیدا کرد؛ پارتیشن‌های شیشه‌ای نیز از این قاعده مستثنی نیستند. این روزها پارتیشن‌های شیشه‌ای زیادی را می‌توان با ویژگی‌ها و ظاهرهای متنوع و مطابق با فضایی که قرار است در آن قرار بگیرد، پیدا کرد.

درست مانند بسیاری از محصولات دکوراتیو شیشه‌ای دیگر، پارتیشن‌ها هم به صورت رنگی، طرح‌دار، عایق صدا و … تولید و عرضه می‌شوند.

برای مثال یکی از استفاده‌های زیبا و خلاقانه‌ای که می‌توان با پارتیشن‌های شیشه‌ای انجام داد، استفاده از پارتیشن‌هایی است که با رنگ‌های اصلی برندتان، مطابقت دارد. حتی اگر بخواهید می‌توانید لوگوی مجموعه خود را بر روی درب شیشه ای پارتیشن‌ها حک کنید.

۳.برتری نسبت به سایر گزینه‌ها

همان‌طور که گفته شد، با پیشرفت صنعت در زمینه دکوراسیون، شما می‌توانید انتخاب‌های زیادی برای تقسیم بندی فضاهای فلت و مسطح داشته باشید. یکی از رایج‌ترین و شناخته شده‌ترین راه‌ها برای تقسیم بندی محوطه‌های مسطح، ساخت دیوار است.

 

دلایل استفاده شرکت‌ها و سازمان‌ها از پارتیشن اداری MDF

دلایل استفاده شرکت‌ها و سازمان‌ها از پارتیشن اداری ام دی اف عبارتند از:

 • ظاهر زیبا و تنوع طرح و رنگ برای دکوراسیون محیط
 • مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر روش‌ها
 • قابلیت تغییر ساختار پارتیشن اداری‌ ام دی اف پس از پیاده سازی
 • سرعت در تولید و نصب
 • وزن مناسب پارتیشن اداری ام دی اف
 • تقسیم کردن فضا با استفاده از پارتیشن
 • زیبایی و طراحی خاص پارتیشن‌ های اداری
 • کاهش سروصدای محیط
 • ایجاد فضای خصوص برای کارمندان در بخش‌ های مختلف و جلوگیری کردن از اتلاف وقت
 •  جداسازی محیط کار به وسیله پارتیشن اداری

پارتیشن بندی اداری

پارتیشن‌های اداری با فریم‌های مختلف و شکل‌های متنوعی موجود هستند. یک نکته‌ای که باید در نصب پارتیشن‌های اداری به آن‌ها توجه شود، انتخاب کردن پارتیشن‌های مناسب با دکوراسیون محیط است؛ با وجود این که تمام مدل‌های پارتیشن‌های اداری، کاربردهای خوب و مشابهی دارند، اما هم‌خوان بودن ظاهر پارتیشن‌ها با دکوراسیون محوطه، در زیبایی آن‌ها تاثیرات بسزایی دارد.

نکات مهم در خرید پارتیشن‌ اداری

یکی از مشکلاتی که اکثر افراد در هنگام خرید پارتیشن‌های اداری با آن مواجه می‌شوند، سردرگمی آن‌ها در پیدا کردن پارتیشن اداری متناسب با نیازهایشان است. در صورتی که تمایل دارید تا پارتیشن اداری مناسب برای فضای خود پیدا کنید، کافی است تا به چند نکته مهم توجه کنید. با رعایت این نکات، می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین پارتیشن اداری را برای خود پیدا کنید.

بیشتر بخوانید : پارتیشن ام دی اف

نصب پارتیشن اداری و ابعاد آن

قیمت پارتیشن اداری

 

 

به دلیل محبوب‌تر شدن پارتیشن‌ها در سال‌های اخیر، مدل‌های متفاوتی از پارتیشن‌های اداری تولید و به بازار عرضه شده است که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌ها، کاربردها، ظاهرها و ویژگی‌های مخصوص به خودشان را دارند.

به همین دلیل در صورتی که می‌خواهید پارتیشن‌های اداری مناسب برای فضای خود و مطابق با سلایق خودتان داشته باشید، بهتر است انواع مختلف آن‌ها و ویژگی‌هایشان را بشناسید.

پارتیشن‌های اداری بر اساس نوع فریم‌هایشان به سه دسته آلومینیومی، چوبی و بدون فریم (فریم‌لس) تقسیم می‌شوند. در صورتی که ظاهر فضای کارتان برایتان مهم است، بهتر است که نوع فریم‌های مناسب با محیطتان را انتخاب کنید.

برای مثال، در صورتی که فضای اداره و یا محل کار شما دارای دکوراسیون گرم و سنتی و یا کلاسیک است، بهترین کار این است که از پارتیشن‌های اداری که دارای فریم های چوبی هستند استفاده کنید.

بهترین جاهایی که می‌توانید در آن‌ها از پارتیشن‌هایی که قاب چوبی دارند استفاده کنید، فضاهای رسمی‌تری مانند اتاق‌های کنفرانس هستند.

انواع دیوار پارتیشن

پارتیشن ها بر اساس نوع کاربرد و متریال ساخته شده به چند دسته تقسیم می شوند

 • شیشه ای
 • چوبی و ام دی اف
 • آلومینیومی
 • تک جداره
 • دوجداره
 • آکوستیک
 • و…

 

 

 

ابعاد و اندازه‌های پارتیشن‌ها

یکی از مهم‌ترین اموری که هنگام خرید پارتیشن اداری باید به آن توجه کنید، اندازه و ارتفاع آن است. پارتیشن‌های اداری در صورتی می‌توانند برای تقسیم بندی فضای کار شما موثر و مفید واقع شوند، که همان اندازه‌ای را که شما نیاز دارید داشته باشند. اگر پارتیشن‌هایی که در فضای خود به کار می‌برید، کمی کوچک‌تر و یا بزرگ‌تر حد نیاز شما باشند، طرح نهایی محوطه شما همان طور که می‌‌خواهید از آب در نمی‌آید.

ارتفاع پارتیشن‌های اداری نیز، درست مانند اندازه آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است. در صورتی که ارتفاع پارتیشن‌های شما از ارتفاع دیوارهای فضا کمتر باشد، تقسیم بندی به صورت درستی شکل نمی‌گیرد؛ همین طور در صورتی که ارتفاع پارتیشن‌های شما، بیشتر از ارتفاع دیوارها باشد، امکان نصب کردن و قرار دادن آن‌ها وجود ندارد.

 

قیمت پارتیشن اداری

 

قیمت پارتیشن اداری شیشه نیز با قیمت پارتیشن اداری دو جداره متفاوت می‌باشد. پارتیشن اداری شیشه‌ای جزء لوکس‌ترین انواع پارتیشن‌ها می‌باشد که فقط در شرکت‌های خیلی بزرگ و لوکس از این نوع پارتیشن‌ها استفاده می‌شود. قیمت پارتیشن اداری شیشه‌ای نیز بسیار بالا می‌باشد، دلیل بالا بودن قیمت این پارتیشن‌ها به سبب ظرافت و دقتی است که در ساخت و نصب آن‌ها باید داشت.

 

اجرای پارتیشن ادرای

برای نصب پارتیشن اداری ابتدا سازه هایی را برای نگهداری پنل ها نصب می کنند. این سازه ها تشکیل شده از تیرک هایی از جنس پی وی سی هستند که به لت ها متصل میشوند تا اسکلت کلی را به وجود بیاورند. بعد از کامل کردن ساختار اسکلت می توان پنل ها را بر روی آنها قرار داده و از آن استفاده کرد.

البته نصب قسمت هایی خاصی مانند درب های کشویی و یا باز و بسته شونده کمی با هم تفاوت دارد اما به صورت کلی می توان گفت اجرای پنل های جدا کننده به این شکل انجام می گیرد

 

نصب پارتیشن اداری

 

مزایای پارتیشن اداری

از مزایای پارتیشن اداری می ‌توان موارد زیر را بر شمرد:

 • تقسیم بهینه فضا
 • تمرکز کارکنان هنگام کار و جلوگیری از سر و صدا
 • استفاده از فضاهای بزرگ با تقسیم بندی به فضاهای کوچک بدون آسیب به ظاهر ساختمان
 • امکان تغییر دکوراسیون و نورپردازی در ساخت پارتیشن
 • صرفه جویی در هزینه تغییرات در ساختمان
 • قابلیت متحرک و یا ثابت بودن پارتیشن که به صورت موقت یا دائمی قابل تنظیم است.
 • استفاده از پارتیشن به عنوان جان پناه هنگام بروز حادثه
 • صرفه جویی در زمان و سرعت ساخت پارتیشن از مزایای مهم آن برای شرکت ‌هاست.
 • عمل کردن به عنوان عایق صوتی و عایق دما
 • تاثیر مستقیم بر مشتریان و ارباب رجوع
میزان هماهنگی با مبلمان

پارتیشن بندی اداری نیز درست مانند سایر مبلمان‌ها و المان‌های دکوراتیو که شما آن‌ها را  برای زیباسازی و تزئین و استفاده کردن در محل کار خود قرار می‌دهید، می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در تعیین جلوه و ظاهر محل کار شما داشته باشند.

در صورتی که دکوراسیون محل کار و اداره شما پیرو یک یا چند رنگ و یا سبک خاصی از طراحی است، بهتر است پارتیشن‌های اداری که می‌‍‌خواهید تهیه کنید نیز به همان رنگ و یا به سبک دکوراسیون شما ساخته شده باشد.

اگر شما دکوراسیون داخلی محل کار شما مدرن و جدید است، بهتر است که نصب پارتیشن اداری فریم‌لس یا بدون قاب را امتحان کنید . در صورتی که علاقه‌مند به داشتن یک دکوراسیون مدرن و زیبا هستید، پارتیشن‌های اداری فریم‌لس می‌توانند در این راه به شما کمک کنند؛ دلیل مدرن بودن ظاهر این پارتیشن‌ها، تمام شیشه بودن آن‌ها است.

یک نوع از المان‌های دکوراسیون‌های مدرن و امروزی، اشیاء تمام شیشه است.

 

 

 

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

پنجره هافمن

خواندن مطلب بعدی ←

بازسازی آپارتمان

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *