دیوار کناف

دکور کناف

به صفحه کناف دیوار صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز خوش آمدید، اکنون که صفحه کناف دیوار و نمونه کارهای کناف دیوار ، کناف دیوار پذیرایی , کناف ستون پذیرایی , کناف دیوار ال سی دی و قیمت کناف دیوار صنایع بهینه ساز را مشاهده می کنید شاید برایتان جای سوال باشد که از کجا متوجه شویم که به کدام گروه تولیدی اعتماد کنیم تا به ما بهترین قیمت کناف دیوار را بدهد.

دیوار کناف

در حالت کلی دیوار کناف با نام لاتین knauf به مجموعه ای از صفحات سیمانی یا روکشدار گچی با متریال ها و ابزارهای فلزی گفته می شود که در ترکیب با هم بهترین سازه ها را در صنعت ساختمانی پدید می آورد.

سازه هایی از قبیل:

دیوارهای پوششی سقف های کاذب مشبک

دیوارهای جداکننده سقف های کاذب یکپارچه

سیستم عایق بندی ساختمان در برابر حریق

صنعت ساختمان سازی در سال های گذشته در زمان طراحی و معماری سقف ها از شیوه ها و مصالح سنتی استفاده می کرد. اما امروزه و طی این سال های اخیر به لطف پیشرفت های چشمگیری که روز به روز در عرصه تکنولوژی و دانش بشری دیده می شود، در صنعت ساخت و ساز هم مصالح نوین بسیاری جایگزین مصالح قدیمی شده اند.

از نمونه های بارز آن می توان به ابزارهای ساخت و ساز خشک اشاره کرد که بکارگیری آن در صنعت ساختمان سازی ایران روز به روز در حال توسعه است. چنین مسئله ای موجب شده تا امروزه امورات مربوط به ساخت و ساز و دکوراسیون های داخلی ایمن تر، زیباتر و در نهایت مدرن تر انجام شود.کناف دیوار یکی از همین متریال های ساختمانی مدرن و ایمن است که مدل ها و طرح های متنوع آن در ساخت و ساز و طراحی داخلی ساختمان های مختلف استفاده می شود.

دیوار کناف

دیوار برای کناف که در صنعت ساختمانی به عنوان سیستم ساخت و ساز خشک نیز شناخته می شود یکی از مصالح نوین بدون نیاز به استفاده از آب است که از آن به منظور عایق حرارتی و صوتی بالا در طراحی داخلی استفاده می شود.

عوامل و متریال هایی که در تشکیل و ساخت کناف دیوار نقش بسزایی دارند،

عبارتند از:

زیر سازی فلزی شامل رانر و استاد صفحات روکشدار سیمانی یا گچی عوامل اتصال پیچ و مهره مصالح درزگیری بتن و ماستیک عایق های صوتی و حرارتی

دیوار کناف

در حقیقت دیوار کنافبه مثابه یک بوم سفید عمل می کند و این اجازه را به طراحان خود می دهد تا خلاقیت و هنر خود را در حین پیاده سازی و اجرای آن به کار گیرند.از آنجایی که سقف ها و دیوارها نقش بسزایی در زیبایی و جذابیت طراحی دکوراسیون داخلی ایفا می کنند از این به سبب اهمیت این موضوع طراحان و معماران داخلی با انتخاب سقف و دیوارهای کاذبی که سیستم کناف بر روی آن ها اجرا شده است طرح های منحصر به فرد و زیبایی در نمای داخلی ایجاد میکنند.

به جرات می توان گفت انتخاب دیوار برای کناف در صنعت ساختمان سازی چندان حائز اهمیت است

که می توان با یک مدیریت هوشمندانه طرح های متنوع زیبا و شکیلی را بر روی آن ها پیاده سازی کرد

تا از این راه بتوان دکوراسیون خارق العاده ای را در نمای داخلی ساختمان ها به وجود آورد.

شیوه اجرای دیوار کناف

آیا می دانید کناف دیوار در طراحی داخلی ساختمان چگونه اجرا می شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت کناف کاری یک فرایند پوششی زیبا و مقاوم در صنعت ساختمان سازی است که معمولا با چهار روش زیر اجرا میشود. لازم به ذکر است که هر یک از شیوه های انجام با توجه به نوع کاربرد آن ها در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان متفاوت است.

روش اجرای کناف دیوار با سازه متصل به دیوار زمینه

در این روش ورقه های روکش دار گچی بر پایه یک زیرسازی فلزی که به دیوار اصلی متصل شده است با ایجاد یک فاصله آزاد پیچ می شود. این نوع پوشش دیواری گزینه بسیار مناسبی در جهت رفع مشکلات دیواری اعم از ناصافی دیوار و یا موقعیت نامناسب دیوار برای اتصال پریفلکس می باشد.

مزیت اجرای کناف دیوار

امروزه در حوزه معماری و دکوراسیون داخلی تغییرات قابل ملاحظه ای در زمینه زیبا سازی و تزئین فضای محیط به چشم می خورد. به طوریکه استفاده از متریال ها و مصالح ساختمانی روز به روز در حال توسعه و گسترش است. در این میان می توان به دیوار پوششی کناف و انواع گوناگونی از آن اشاره کرد که با همگام شدن با فناوری های روز و نیز سلایق مشتریانش در سراسر دنیا هر روزه بر محبوبیت استفاده از آن افزوده می شود.

دیوار کناف

 

زیبایی، مرغوبیت و کیفیت

متریال های تشکیل دهنده آن، امنیت و سرعت اجرا از جمله مشخصه هایی است که این محصول را در میان طراحان و معماری داخلی و همچنین استفاده کنندگان نهایی ارزشمند نموده است.اگرچه مزیت های اجرای دیوار کناف تنها به موارد گفته شده فوق خلاصه نمی شود.

در واقع مزایای دیگری از جمله موارد زیر را هم در بر دارد:

دیوار کناف قابلیت نصب آسان و سریع را برای تمامی فضاهای داخلی ساختمان دارد.

این در حالی است که حتی مصرف کنندگان نهایی نیز می توانند

پس از خرید این محصول و مطالعه دفترچه راهنمای مربوطه نسبت به نصب و راه اندازی آن اقدام کنند.

از دیگر مزیت های بارز اجرای کناف دیوار:

از دیگر مزیت های بارز اجرای کناف در مقایسه با سایر دیوارهایی که در ساخت آن ها از مصالح ساختمانی استفاده شده این است که از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه می باشد. همچنین می توان از آن به عنوان یک عایق حرارتی و صوتی بالا یاد کرد. به علاوه آنکه استفاده از کناف در پوشش داخلی ساختمان باعث می شود تا به مقدار قابل توجهی در مصرف سایر مصالح ساختمانی نظیر سیمان ،فولاد و… صرفه جویی گردد.

از دیگر مشخصه های بارز آن می توان به مقاومت بالای محصول در برابر آتش سوزی اشاره کرد.همچنین در اجرای نیروی کناف نیروی انسانی بیشتری مشغول به کار می شوند.تمامی مزیت های مذکور سبب شده تااستفاده از دیوار کناف به عنوان دیوار پوششی و تزئینی جایگزین بسیار مناسبی برای سایر دیوارهای قدیمی باشد.

ساختار دیوار کناف

دیوار کناف که در دسته دیوارهای کاذب قرار می گیرد

از سه قسمت رانر، استاد و پنل تشکیل شده است.

رانرها همان قاب های اصلی دیوار بوده و از جنس فولاد هستند.

استاد از دیگر قسمت های این گونه دیوارها می باشد که در داخل این قاب ها وجود داشته

و پنل ها بر روی آن ها نصب می شوند.

بیشتر بدانید : اتو کلاو آزمایشگاهی

معایب استفاده از کناف دیوار

 • کناف دیوار از جنس گچ می باشد، به همین دلیل در برابر رطوبت و آب از مقاومت پایینی برخوردار بوده و در صورت قرار گرفتن در محیط های مرطوب و آبی، پس از مدتی خراب می شود.
 • از این دیوار کاذب در حمام و سرویس بهداشتی و به طور کلی محیط های مرطوب نمی توان استفاده نمود.
 • همچنین از کناف دیوار در باشگاه های رزمی نمی توان استفاده کرد، زیرا ممکن است در برابر ضربات انسان، بشکند و از بین برود.

دستمزد و قیمت کناف دیوار

قیمت کناف کاری و دستمزد کناف کار به عوامل مختلفی از جمله:

متراژ دیوار، مقدار گچ و متریال های دیگر مورد استفاده، میزان تزیینات، ضخامت و ابعاد و اندازه دیوار کناف بستگی دارد.

 

 

قیمت کناف دیوار

کناف دیوار برای جداسازی بخش‌های داخلی ساختمان، پوشاندن تأسیسات ساختمانی، رفع ناهمواری دیوار و جلوگیری از ورود گرما و صدا به ساختمان نصب ‌‌می‌شود.

 •  دیوار کناف پوششی (یک‌طرفه): این دیوارها که در طرح‌های مختلفی قابل اجرا هستند، به عنوان پوشش نهایی دیوار زمینه قرار‌‌ می‌گیرند و در برابر صدا و حرارت عایقند.
 • دیوار کناف جداکننده (دوطرفه): این دیوارها برای تفکیک فضاهای مختلف نصب می‌شوند. قابلیت استفاده از عایق‌های صوتی و حرارتی و اجرای طرح‌های دکوراتیو در دیوار دوطرفه هم وجود دارد.

محاسبه هزینه اجرای کناف‌

متخصصان اجرای کناف با توجه به طرح و نوع کناف از روش‌های متفاوتی برای اعلام قیمت استفاده‌‌ می‌کنند.

این روش‌ها عبارتند از:

متر مربع: در این روش، قیمت برای هر متر مربع از سقف یا دیوار اعلام می‌شود.

مترطول: در روش متر طول، قیمت به ازای هر متر طول باکس (که دور سقف اصلی اجرا می‌شود) اعلام می‌شود.

میزان کناف مصرف‌شده: در این نوع قیمت‌گذاری، قیمت بر مبنای یک متر مربع از مصالح مصرف‌شده در میزان مصالح مصرف‌شده در پایان کار ضرب شده و دستمزد متخصص در قیمت یک متر کناف گنجانده می‌شود.

قیمت تمام‌شده یا مقطوع: در این روش متخصص بعد از بازدید حضوری و بررسی طرح یک قیمت نهایی پیشنهاد‌‌ می‌دهد.

تمام این روش‌ها عموما برای محاسبه قیمت یک نوع کناف کاربرد ندارند.

روش‌های قیمت‌گذاری مناسب هر نوع کناف در جدول زیر آمده است.

به طور کلی قیمت دیوار کناف:

در تعیین هزینه و به عبارتی قیمت نهایی کناف دیوار به مثابه سایر مصالح در صنعت ساختمان سازی عوامل و پارامترهای مهم بسیاری دخیل هستند.اصولا معماران و طراحان داخلی ساختمان پس از مشاهده محل مذکور و در نظر گرفتن مواردی از قبیل هزینه متریال های به کار رفته، هزینه کارگر و نیز مدت زمان به کار رفته در تحویل نهایی کار قیمت دیوار کناف را به مصرف کننده نهایی اطلاع خواهد داد.

بسیاری از طراحان و معماران داخلی قیمت دیوار کناف را بر مبنای هر متر مربع در نظر می گیرند و برخی دیگر نیز عواملی نظیر زمان مورد نیاز برای انجام کار و وسعت فضای مذکور را در تعیین قیمت نهایی کار خود دخیل می دهند.لازم به ذکر است که هزینه نهایی دیوار پوششی کناف در ساختمان هایی که نیاز به ترمیم و بازسازی دوباره دارند در مقایسه با ساختمان های نوساز بیشتر است.

زیرا پیاده سازی و اجرای آن در هنگام بازسازی و ایجاد تغییرات در دکوراسیون داخلی وابسته به پارامترهای و بعضا مراحل مختلفی است که هیچ یک از آن ها از پیش تعیین نشده است، اما اجرای دیوار در ساختمان نوساز سریع تر و بی دردسر تر است.

کناف دیوار پذیرایی

پذیرایی یکی از مهمترین قسمت های منزل است.

برای زیبایی و جذابیت بیشتر پذیرایی می توان از کناف سقف  و کناف دیوار پذیرایی استفاده نمود.

کناف دیوارپوش گزینه خوبی برای این منظور می باشند.

با استفاده از نورپردازی نیز, کناف دیوار پذیرایی زیبایی را در پذیرایی دو چندان می کنند.

کناف دیوار پذیرایی

 

امروزه از کناف دیوار کاذب به همراه سقف کاذب کناف طراحی دکوراسیون داخلی منزل بسیار استفاده می شود. طرح های مختلف این کناف ها, دیوار را جذاب کرده و زیبایی خاصی به منزل می بخشد. مدل های مختلفی از کناف دیوار کاذب طراحی می شود که در زیبا تر شدن محیط پذیرایی و دیوار ال سی دی و حتی ستون های داخل منزل بسیار تاثیر گذار است.

نمونه های قابل اجرای کناف پذیرایی:

 • کناف دیوار پذیرایی مدرن
 • کناف دیوار پذیرایی کلاسیک
 • کناف دیوار پذیرایی مربع و مستطیل
 • کناف دیوار پذیرایی ساده

طراحی ستون با کناف

برای طراحی ستون با کناف، به دنبال ایده‌های نو می‌گردید؟

برای تزیین ستون پذیرایی با کناف هم می‌توانید از سطوح کاذب ساده و مدرن به کار برید؛ هم دور ستون را در سقف تزیین کنید که بیشتر بستگی به سبک منزل و مکان قرار گرفتن ستون مربوط است که اگر هارمونی این انتخاب رعایت شود بسیار بسیار در شیک و مجلل شدن منزل تاثیر گذار است.

طراحی کناف ستون پذیرایی

کناف ستون پذیرایی بسیار تاثیر گذار است که ستون از زیبایی محیط نکاهد و چهره ای زیبا به دکور منزل بدهد.برای کناف ستون پذیرایی به سبک دکور باید بسیار توجه شود.برای طراحی ستون داخل منزل با کناف، اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید؛ می‎‌توانید از  سبک‌های مدرن استفاده کنید و زیبایی و شیک و مدرن بودن پذیرایی و منزل خود را چند برابر کنید.علاوه بر مدل‌های مدرن، در ویلاهای لوکس و پذیرایی‌هایی که سقف بلندی دارند؛ این ستون‌های مجلل را می‌توانید با کناف‌کاری، طراحی کنید.طراحی ستون با کناف، یکی از دیزاین‌های تخصصی طراحی داخلی منزل است و در زیبایی منزل بخصوص پذیرایی تاثیر بسزایی دارد .

نمونه های کناف ستون پذیرایی:کناف ستون وسط پذیرایی,کناف تزیین ستون پذیرایی با ام دی اف,کناف ستون پذیرایی با نور

طراحی کناف ستون پذیرایی

جدیدترین طرح های کناف دیوار ال سی دی

یکی از پرکاربردترین موارد مصرف کناف, کناف دیوار ال سی دی می باشد.

استفاده از کناف به این شکل, منزل را متفاوت و شیک می کند.

مدل ها و طرح های مختلفی از کناف دیوار ال سی دی برای این منظور استفاده می شود.

شاید در گذشته استفاده از میز های تلویزیون بزرگ و ویترین دار یکی از اصلی ترین رکن های دکوراسیون منزل بود و اگر کسی از این سبک میز ها استفاده نمیکرد به نحوی دکوراسیون منزلش کامل نبود.اما با گسترده تر شدن هنر معماری و طراحی داخلی کم کم این سبک از میز های تلویزیون جای خود را به میز های کوچکی داد که کمترین فضای ممکن را اشغال میکند.شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که فکر میکنید کناف سقف تنها مورد استفاده کناف است.

در این مقاله سعی داریم طرح کناف دیوار ال سی دی را بررسی کنیم

تا شما بتوانید بهترین طرح کناف دیوار ال سی دی  را برای دیوار پشت تلویزیون انتخاب کنید.

کناف دیوار ال سی دی

 

کناف دیوار ال سی دی

یکی از دیوار هایی که در منزل طرح و سبک آن بسیار مهم است و در جلوه کلی منزل تاثیر زیادی دارد دیوار پشت تلویزیون و میز تلویزیون است.شاید به دنبال علت این امر باشید. اگر اندکی فکر کنید خواهید دید که شما در هنگام تماشای تلویزیون نا خودآگاه به دیوار پشت آن نیز نگاه میکنید و چشم نواز بودن، نور مناسب آن و طرح آن بسیار مهم است.

لازم است قبل از انتخاب طرح کناف دیوار ال سی دی در مورد اندازه تلویزیون با طراح مشورت کنید و از او کمک بخواهید. اگر طرح و اندازه کناف با تلویزیون شما منطبق نباشد اجرای کناف نه تنها ظاهر و دکوراسیون شما را زیبا نمیکند. بلکه ظاهر محیط و منزل شما نا هماهنگ میشود.معمولا کناف برای دیوار پشت تلویزیون را طوری انتخاب میکنند که برای تلویزیون به صورت یک قاب باشد و بتوان تلویزیون را در مرکز یا کنار آن قرار داد.

لازم است از قبل تصمیم بگیرید که قرار است تلویزیون شما در مرکز دیوار قرار بگیرد و یا در کناره ها.

به علت نور پردازی به کار رفته در ساختار کناف محل قرار گیری تلویزیون مهم است.

کناف دیوار ال سی دی

ترکیب چوب و کناف

یکی از طرح های نو ظهور در عرضه کناف، اجرای طرح هایی است که در آن ها صفحات کناف را با چوب های طبیعی و خوش طرح و خوش رنگ ترکیب میکنند. این ترکیب باعث میشود طرح کناف شما جذاب تر باشد و به علت وجود چوب فضای منزل شما گرم تر و مدرن تر بنظر میرسد.

در انتخاب رنگ و طرح چوب حتما به سبک مبلمان و نوع آنها توجه کنید.

چرا که لازم است بین لوازم شما هماهنگی وجود داشته باشد تا جذابیت کار شما چندین برابر شود.

برای انتخاب رنگ و سبک چوب بهتر است با یک طراح یا معمار دکوراسیون داخلی مشورت کنید

تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

بیشتر بدانید : کناف سقف

وزن کناف مهمترین ویژگی در اجرای کناف

کناف حدود ده تا پانزده برابر سبک تر از دیوارهای سنتی است.

بنابراین با کاهش بار مرده ساختمان ، از تأثیر نیروی زلزله بر ساختمان کم می شود.

در صورت تخریب ساختمان به دلیل سبک بودن سیستم کناف ، خطر برای ساکنان به طور قابل توجهی کاهش می یابد. علاوه بر سبک بودن پنل Knauf ، اتصال انعطاف پذیر پنل ها به پروفایل ها باعث کاهش نیروی زلزله نیز می شود.سبک بودن مواد کناف حمل آن را برای کارگران آسان تر و اجرای کناف را سرعت می بخشد.

در طولانی مدت به دلیل بسته بندی مناسب ، آسیبی به مواد وارد نمی شود.

تراکم مواد Knauf در مقایسه با مواد سنتی نیز هزینه حمل و نقل را کاهش می دهد.

اجرای دیوار کناف حتما باید تحت نظارت متخصصین باشد !

در اجرای کناف از مرحله ی ابتدایی ساخت تا انتهای کار بایستی تماما تحت نظر افراد متخصص انجام شود. هر کدام از مراحل اجرای کناف به دلیل جزئیاتی که در ساخت و استفاده از متریال های گوناگون وجود دارد ممکن است تغییراتی در پایان کار ایجاد نماید.

به همین دلیل می بایست تمام مراحل کار اجرا کناف را بررسی و متریال ها مورد تایید کارشناسان فنی قرار گیرد .

مراحل برش کناف به شرح زیر می باشد:
 1. برش دادن کاغذ روی صفحه ها
 2. شکستن صفحه در راستای برش
 3. برش دادن کاغذ پشت صفحه ها
 4. صاف و یک نواخت کردن لبه های برش داده شده توسط ابزار رنده
 5. بعد از برش صفحه ها لبه های برش داده شده هنگام نیاز بوسیله ابزار دستگاه پخزن در زاویه های ۵۰/۲۲ و ۴۵۰ پخ زده می شود.
 6. چنانچه برش صفحه ها در عرض های کم (۵تا۲۰ سانتی متر) موردنظر باشه از ابزار برش نواری بکار گرفته می شود این ابزار امکان اجرای برش های منحنی را نیز دارا می باشد و برای در آوردن جای کلید پریز برق نیز از قطعات گردبر در قطرهای مختلف استفاده می شود.

توجه کنید به دلیل آن که نحوه اجرا و نصب کناف کاری تخصصی است

باید برای ساخت آن از متخصصان این حوزه کمک بگیرید

تا در حین انجام پروژه های کناف دچار مشکل نشوید.

دیوار کناف

مصالح مورد نیاز در اجرای کناف

 

در زیر مصالحی که در کناف کاری استفاده می شود

لیست کرده ایم و کاربرد آن ها را به صورت کلی عنوان کرده ایم.

 1. صفحات روکش دار گچی، مسطح سیمانی، گاردکس، آکوستیک و تصفیه هوا
 2. تایل های گچی، معدنی، پشم و چوب
 3. پیچ‌های اتصال پنل به سازه، سازه به سازه، سازه به ساختار کناف
 4. نوار های درز گیر، چسب جدا کننده، محافظ
 5. مقاطع فولادی سبک
 6. سازه‌های سپری سقف‌های مشبک
 7. ادوات اتصالات و متعلقات
 8. انواع ابزار
 9. سازه یا نوار محافظ گوشه
 10. بتونه‌ی درزگیر
 11. ماستیک

این مواد باعث ایجاد مقاومت برابر رطوبت، آتش سوزی و کپک زدگی می شود.

از نفوذ آلاینده جلوگیری می شود .

برای عایق کاربرد دارد.

جهت جلوگیری از ترک های ایجاد شده استفاده می شود.

 

کناف چیست؟

 

دیوار کناف یا کناف دیوار امروزه در زیبا سازی محیط منزل به خصوص پذیرایی و دیوار پشت ال سی دی بسیار حائز اهمیت است.

آیا هزینه ی زیادی دارد استفاده از کناف در دکور منزلمان؟

هزینه ی کناف ها بر اساس پارمترهای مختلف تغییر میکند.

از دکور کناف امروزه در چه قسمت هایی بیشتر استفاده میشود؟

امروزه کناف دیوار در دیوار های پذیرایی,دیوار ال سی دی ,کناف سقف و کناف اتاق ها استفاده ی زیادی دارد.

→ خواندن مطلب قبلی

انواع کمد لباس

خواندن مطلب بعدی ←

دکور کناف

نوشتن نظر شما