بازسازی ساختمان در کرج

بازسازی ساختمان در کرج

تلفن تماس بهینه ساز

با گذشت زمان هر ساختمانی رو به فرسایش خواهد رفت ، سن فرسودگی و بازسازی ساختمان در کرج ارتباط مستقیم با کیفیت و چگونگی ساخت آن دارد. اگر قصد بازسازی منزل ، بازسازی مطب یا بازسازی دفتر کار خود را دارید از این فرصت استفاده نموده و اشتباهات گذشته را در انتخاب مصالح ، کیفیت ساخت یا حتی ایرادات مربوط به نقشه کشی ساختمان در حد امکان جبران کنید. بنابراین توصیه می کنیم همه کارها را اصولی و حساب شده پیش ببرید و نکات زیر را در قبل از بازسازی ساختمان خود مد نظر داشته باشید.

تعمیرات ساختمان در کرج

  • قبل از هر اقدامی با متخصصین بازسازی ساختمان در کرج مشورت داشته باشید همفکری با یک پیمانکار خبره باعث می شود دیدگاه جدیدی نسبت به جزییات پروژه پیدا کنید. در واقع اگر می خواهید کارها به خوبی پیش روند همه تصمیمات را قبل از شروع کار قطعی کنید و با برنامه پیش بروید. یک پیمانکار بازسازی ساختمان خوب و با تجربه شما را از تک تک موارد غیرمنتظره ای که ممکن است در طول پروژه پیش بیایند مطلع می کند.
  • پس از بررسی اولیه نوبت به برآورد مالی پروژه می رسد قیل از اجرا حتما از چند پیمانکار استعلام قیمت بگیرید تا در زمان اجرا غافلگیر نشوید. اگر کمبود بودجه دارید کارهای اساسی را در اولویت قرار دهید اما هرگز از کیفیت مصالح کم نکنید ضمناً حداقل ده درصد بودجه اضافه برای اقدامات پیش بینی نشده در زمان بازسازی کنار بگذارید.
  • فاکتور زمان از دیگر موارد مهم در هنگام بازسازی ساختمان است قبل از اجرا حتما با چند پیمانکار مشورت کنید که آیا زمانی که دارید برای اجرای پروژه کافی است یا خیر همچنین از پیمانکار خود بخواهید تعهدات لازم و کافی در مورد عدم تاخیر در تحویل پروژه بدهد.
  • اگر علاقمند هستید همراه با بازسازی ساختمان به تزیینات ساختمان هم توجه شود با یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی مشورت کنید، شرکت های دکوراسیون داخلی قبل از اجرا طرح سه بعدی ارائه خواهد کرد و از بابت چگونگی طرح خیال شما را راحت خواهند کرد.

بازسازی و تعمیرات ساختمان در کرج

واضح است که در پروسه تعمبرات ساختمان با توجه به اینکه ساختمان قدیمی یا نوساز است و یا بازسازی ساختمان تنها شامل بخش های در معرض دید و تجهیزات ساختمان است یا بخشهای اصلی و مرتبط به بنای ساختمان را نیز شامل می شود تفاوت های فاحشی وجود دارد و هر یک در طی مراحل بخصوصی انجام می پذیرند. در حالت کلی چون برای بازسازی ساختمان در بخش های قابل دید و تجهیزات آن حساسیت بالایی نداشته و بیشتر مربوط به سلایق افراد می شود مراحل بازسازی ساختمان را در بخش های اصلی که بازسازی آنها مرتبط به بنای ساختمان می شود پی می گیریم.

مراحل بازسازی ساختمان در بخش های اصلی آن مسئله ای بسیار مهم و حیاتی است چرا که تاثیر مستقیمی بر سلامت جسم و روح ساکنین ساختمان دارد. مراحل بازسازی بخش های اصلی ساختمان را می توان در طی مواردی به شرح زیر اولویت بندی کرد:

مراحل بازسازی ساختمان در کرج

مرمت دیوارها اولین گام در بازسازی بخش های اصلی ساختمان محسوب می شود. در مرمت دیوارها معمولا دیوارهای اصلی را که دیوار حایل به حساب می آیند تخریب نمی کنند زیر ستون های اصلی ساختمان که وزن ساختمان را تحمل کرده و باعث سر پا ماندن آن هستند روی دیوارهای حایل قرار گرفته اند. در مرمت دیوارهای حایل بایستی به رو برداری تا رسیدن به آجر بسنده کرد.

پس از مرمت دیوارهای ساختمان دومین بخش از ساختمان که بایستی مورد بازسازی قرار گیرد سرویس ها و حمام ساختمان می باشد. با توجه به اهمیت عایق کاری مناسب این مکان ها و از بین رفتن عایق ها پس از گذشت مدت زمانی، برای جلوگیری از نمدار شدن دیوارهای اطراف سرویس ها و حمام، بازسازی ساختمان در این بخش ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. البته عایق کاری ساختمان و تجدید عایق ها و ایزوگام های قدیمی آن تنها محدود به بخش سرویس ها و حمام ساختمان نمیشود و می تواند کف آشپزخانه و پشت بام و اصولاً هر جایی از ساختمان را که در ارتباط با رطوبت قرار دارد شامل شود.

بازسازی نمای بیرونی ساختمان

بازسازی ساختمان در مرحله بعد می تواند شامل بررسی سقف و ستون های ساختمان باشد.

قبل از گچ کاری و طرح دادن و کار روی زیبایی سقف و ستون ها لازم است سقف و ستون های ساختمان مورد بررسی قرار گیرند،

ستون های فلزی در صورت نیاز مقاوم سازی شوند،

ترک های ریز و درشت سقف بخش های مختلف ساختمان بررسی و عیب یابی شوند و سپس مراحل زیبایی ظاهری آنها انجام پذیرد.

پس از این موارد هر آنچه که در مورد بازسازی ساختمان صورت می پذیرد مربوط به تجهیزات و ظواهر در معرض دید ساختمان است و بستگی به سلیقه شخصی افراد در انتخاب این لوازم و تجهیزات و طراحی دکوراسیون داخلی خاص منزل آنها می تواند متفاوت باشد.

بازسازی ساختمان های قدیمی

بازسازی ساختمان های قدیمی و تبدیل آنها به ساختمان های زیبا و شیک امروزی به نظر کار ساده ای نمی آید و هر کسی توانایی انجام آن به دست خود را ندارند. از این رو استفاده از خدمات یک شرکت بازسازی ساختمان، گروه بازسازی ساختمان و یا پیمانکار بازسازی ساختمان که در این زمینه وارد و متخصص باشند بهترین راهکار در بازسازی ساختمان های قدیمی است اما دانستن نکات کلیدی و مهم و داشتن یک دانش ابتدایی برای طراحی و ترسیم مدلی از آنچه که می خواهید، می تواند در پروسه بازسازی ساختمان قدیمی شما کمک کننده باشد.

بازسازی و نوسازی ساختمان

ایجاد تغییرات در در و پنجره های ساختمان های قدیمی از مهم ترین و واضح ترین مسائل در بازسازی ساختمان های قدیمی است. طراحی ساختمان های قدیمی به گونه ای است که در آنها تاکید زیادی روی تعداد در و بخصوص پنجره های ساختمان شده و به عنوان مثال در بخش پذیرایی منزل تعداد زیادی پنجره در ابعاد کوچک وجود دارد. برای حل این مشکل می توان به کمک گروه بازسازی ساختمان آن بخش از ساختمان را تخریب و یک پنجره بزرگ سرتاسری و مدرن به جای آن در نظر گرفت.

نکته ی دیگر در مورد پنجره های ساختمان های قدیمی این است که در این ساختمان ها گاها پنجره هایی کوچک بین اتاق ها و بخش های مختلف ساختمان وجود دارند که در اکثر موارد نیز بلااسفاده هستند هدف معماران قدیم از طراحی و کار گذاشتن این پنجره ها در میان بخش های مختلف ساختمان ایجاد دریچه ای ارتباطی برای انتقال لوازم پذیرایی بین بخش های مختلف منزل بوده است. پر کردن این دریچه ها که هیچ کارایی نیز ندارند ظاهر اتاق ها و ساختمان قدیمی شما را مدرن تر و زیباتر خواهد کرد.

در بازسازی ساختمان های قدیمی علاوه بر ایجاد تغییرات در ساختار ساختمان، تغییر وسایل و لوازم مهمی چون فرش و مبلمان نیز بسیار مهم است.

تخریب و بازسازی ساختمان

۱- طراحی : طراحی نمای ساختمان بایستی به گونه ای زیبا، سازگار با اقلیم، مقرون به صرفه، و هماهنگ با بافت و منظره شهر صورت پذیرد. خلاقیت طراح و معمار نمای ساختمان از آنجایی نمایان می شود که نمای طراحی شده بیشترین میزان نوآوری را همراه با پایین ترین میزان تخریب به همراه داشته باشد. در طراحی نمای ساختمان بایستی توجه داشت که نمای ساختمان تنها تعلق به مالکین و ساکنان ساختمان ندارد بلکه جزئی از منظره شهر و گاها به عنوان سمبلی برای آدرس دهی ساکنین محل محسوب می گردد.

۲- انتخاب مصالح : مهمترین مرحله در بازسازی نمای ساختمان مرحله انتخاب مصالح است. این مرحله با توجه به این که میزان تغییراتی که می خواهید در نمای ساختمان ایجاد کنید چقدر است می تواند متفاوت باشد.

۳- اجرا : در مرحله ی اجرا بازسازی نمای ساختمان تفاوتی اساسی با ساختمان تازه ساخته شده دارد و آن تفاوت این است که در بازسازی نما برخی اجزا بایستی دست نخورده باقی بمانند و آسیبی به آنها وارد نشود همچنین احتیاط لازم در وارد آمدن خسارت به سازه ساختمان نیز صورت پذیرد.

برآورد هزینه بازسازی ساختمان

برآورد هزینه و قیمت بازسازی ساختمان در کرج یکی از مهم ترین دغدغه های مالکان ساختمان ها محسوب می شود.

برای برآورد تقریبی هزینه بازسازی ساختمان بایستی:

۱- لیستی از مصالح و متریال های مورد نیاز و قیمت روز آنها در بازار تهیه شود.

۲- اجرت معمار یا استادکار و سایر کارگران به یکی از دو روش زیر برآورد گردد:

روش اول- روش روزمزد: در این روش که بیشتر در مورد ساختمان هایی با متراژ پایین به کار می رود دستمزد استادکار و سایر کارگران به صورت روزانه حساب می شود که در هر شهری قیمت تعریف شده ای برای آن وجود دارد.

روش دوم- روش کنترات: روش کنترات که قیمت کلی پروژه یک جا محاسبه می شود روشی سریع تر و مناسبتر برای ساختمان هایی با متراژ بالاست. از این رو کنترات سریع تر است که چون اجرت به صورت روزانه داده نمی شود پیمانکار سعی در انجام و اتمام پروژه در زمان کوتاهتری را دارد.

پیمانکار بازسازی ساختمان

با سپردن پروسه بازسازی ساختمان خود به یک گروه بازسازی ساختمان مجرب می توانید با خیالی آسوده تر در این راستا قدم بردارید. گروه بازسازی ساختمان با مهندسین و مشاورین متخصص و خبره در زمینه بازسازی ساختمان برآورد هزینه ها با توجه به میزان بازسازی مدنظر شما را انجام داده و صفر تا صد بازسازی ساختمان را بر عهده می گیرند.

معمولاٌ این گروه ها در انواع مختلف بازسازی، ازجمله بازسازی ساختمان، بازسازی خانه قدیمی، بازسازی ویلا، بازسازی آپارتمان و بازسازی سایر اماکن غیرمسکونی چون مدارس و شرکت ها فعالیت می کنند. مراحل بازسازی ساختمان توسط یک گروه بازسازی می تواند شامل مواردی به شرح زیر باشد:

گروه بازسازی ساختمان

۱- مشاوره: در این مرحله در زمینه بازسازی ساختمان پیش بینی های لازم توسط مشاورین و متخصصین گروه بازسازی صورت گرفته، راهنمایی های لازم انجام شده و به سوالات پیش آمده پاسخ داده می شود، هزینه های احتمالی برآورد شده و تذکرات و توصیه های لازم به مالک ساختمان داده می شود.

۲- تخریب: پس از انجام توافق قسمت های معین شده از ساختمان توسط گروه بازسازی ساختمان تخریب می شود.

۳- ساخت: فعالیت های مربوط به بازسازی آغاز و ساخت طرح جدید بخش تعیین شده از ساختمان انجام می شود.

۴- پاکسازی: اثرات ناشی از بازسازی ساختمان و نخاله های ساختمانی موجود در ساختمان و اطراف آن جمع آوری و ساختمان و محیط آن توسط گروه بازسازی ساختمان پاک شده و تحویل مالک داده می شود.

انواع پروژهای بازسازی

بازسازی آپارتمان

بازسازی اداری

بازسازی ویلا

بازسازی خانه

بازسازی سالن ورزشی

بازسازی مدرسه

بازسازی امکان ورزشی

بازسازی باشگاه

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

بازسازی آشپزخانه

تماس با بهینه ساز

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

کناف سقف پذیرایی

خواندن مطلب بعدی ←

کمد دیواری هایگلاس

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *