انواع کمد لباس

انواع کمد لباس

به صفحه کمد لباس صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز خوش آمدید، اکنون که صفحه کمد لباس و نمونه کارهای مدل کمد لباس,انواع کمد لباس,قیمت کمد لباس,رنگ مناسب کمد لباس, صنایع بهینه ساز را مشاهده می کنید شاید برایتان جای سوال باشد که از کجا متوجه شویم که به کدام گروه تولیدی اعتماد کنیم تا به ما بهترین قیمت کمد لباس را بدهد.

یکی از قسمت هایی که در مرتب و زیبا تر شدن منازل تأثیر بسیار زیادی دارد ،

کمدها و کابینت ها هستند و از این رو طراحان و معماران داخلی دست به کار شدند

تا با طراحی های مختلف در طراحی کمد لباس در خانه ها ، باعث زیباتر شدن و مرتب تر شدن فضای آن شوند.

انواع کمد لباس

 

نکات مهم برای طراحی مدل کمد لباس

همه ما عاشق لباس‌ها و کفش و کیف‌هایمان هستیم و هزینه زیادی برای خریدشان می‌پردازیم.به همین خاطر نگهداری مناسب آن‌ها اهمیت دارد.با شناخت اصول طراحی مدل کمد لباس می‌توانید هم از لباس‌هایتان به خوبی مراقبت کنید، هم خانه‌ای منظم داشته باشید.در این مطلب با بهینه ساز همراه باشید تا بدانید برای سفارش و ساخت کمد لباس جادار باید به چه نکاتی توجه کرد.

۱. برای طراحی کمد ، فضای اتاق را در نظر بگیرید

در نظر گرفتن فضای اتاقی که می‌خواهید کمد را در آن قرار بدهید،ممکن است محدودکننده باشد. با این حال باید بدانید برای چه متراژی طراحی کمد لباس را انجام می‌دهید.به یاد داشته باشید کمد باید به اندازه‌ای باشد که دسترسی شما به فضاهای دیگر را از میان نبرد.همچنین اگر مستاجر هستید و یا به دنبال خانه جدید می‌گردید، باید ساخت کمد لباس را به شکلی انجام دهید که حمل و نقل و قرار گرفتن در فضاهای احتمالی آینده، آسان باشد.

 

2. طراحی کمد لباس را بر اساس نیاز خود انجام دهید

مهم‌ترین نکته برای سفارش کمد و یا ساخت کمد لباس جادار این است که کمد مخصوص خودتان طراحی شود.باید پیش از طراحی کمد بدانید که برای چه حجم از وسایل، ساخت کمد را انجام می‌دهید. بهینه ساز به شما پیشنهاد می‌کند پیش از طراحی کمد همه وسایل و لباس‌های خود را در نظر بگیرید؛ تعداد کفش‌ها و کیف‌ها را با دقت بشمارید و ارتفاع لباس‌هایتان را در نظر بگیرید.

همچنین پیش از طراحی کمد لباس تصمیم بگیرید که به چه فضایی برای اکسسوری یا وسایلی نظیر سشوار و اتو نیاز دارید.پس از بررسی وسایل موجود، باید فضایی را برای لباس‌ها و وسایلی طراحی کنید که بعدا می‌خرید و به کمد اضافه می‌کنید.بهینه ساز معتقد است هیچکس بهتر از خودتان، نیاز شما را نمی‌شناسد.

۳. هنگام سفارش کمد، ارگونومی را فراموش نکنید

ساخت کمد بر اساس اصول ارگونومی باعث می‌شود شما بدون دردسر به همه فضای کمد جادار و شیک خود دسترسی داشته باشید.همچنین با رعایت ارگونومی و به دلیل دسترسی راحت و استاندارد، کمد شما همیشه منظم می‌ماند.برای طراحی کمد بر اساس اصول ارگونومی باید در بالای آویز لباس، قفسه طراحی کنید. به یاد داشته باشید که بهتر است عمق قفسه بیشتر از ۳۵ سانتی متر نباشد چرا که در این صورت دسترسی و همچنین نظم دادن و سامان‌دهی کمد مشکل می‌شود.

همچنین طبق استاندارد ساخت کمد لباس، بهتر است که عرض قفسه‌ها ۳۰ سانتی متر باشد زیرا لباس‌های تا شده حدودا ۳۰ سانتی متر عرض و ۳۵ سانتی متر از عمق کمد را به خود استاندارد می‌دهند.با این حال همانطور که در بالا گفتیم شما می‌توانید طبق نیاز خودتان، این ابعاد را تعیین کنید.

۴. قیمت کمد لباس  را در نظر بگیرید

قیمت کمد لباس یکی از عوامل تعیین‌کننده در طراحی کمد لباس است.

به طور خلاصه، قیمت کمد لباس به ابعاد و متریال آن و همچنین تقسیم‌بندی‌های داخلی آن بستگی دارد.

شما از طریق سایت بهینه ساز می‌توانید، کمد لباس جادار و شیک خود را سفارش دهید و قیمت آن را ببینید.

در این صورت می‌توانید طراحی کمد لباس را بر اساس قیمت کمد لباس انجام دهید.

خیالتان راحت باشد؛ قیمتی که مشاهده می‌کنید، همان قیمت نهایی است!

۵. رنگ مناسب کمد لباس

در ابتدا شاید فکر کردن به رنگ مناسب کمد لباس به نظر شما بی‌اهمیت باشد

و تنها در مراحل نهایی سفارش کمد به آن فکر کنید که رنگ مناسب کمد لباس شما چیست؟

اما صبر کنید!

کمد لباس جادار، ابعاد بزرگی دارد و بخشی از فضای شما را به خودش اختصاص می‌دهد.

همین کافی است تا متوجه شوید که رنگ مناسب کمد لباس بر دکوراسیون شما چه تاثیر مهمی دارد و نباید به سادگی از آن عبور کنید.چنانچه با محدودیت فضا روبه‌رو هستید، از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا فضای شما کوچک به نظر نیاید.همچنین می‌توانید به سراغ رنگ‌های جدید و جسور بروید و دیزاینی متفاوت را در خانه خود ایجاد کنید.

اگر به دنبال جدیدترین ایده‌ها و ترندهای دکوراسیون داخلی هستید،می‌توانید یک کمد به رنگ خاکستری سفارش بدهید تا  به تمام رنگ‌های دکوراسیون شما بیاید و فضایی مینیمال ایجاد کند.همچنین می‌توانید کمد زرد رنگ طراحی کنید تا در فضای خود، سرزندگی و روشنی ایجاد کرده و یک نقطه بصری جذاب بسازید.

با این حال انتخاب رنگ مناسب کمد لباس، به سلیقه و دکوراسیون شما بستگی دارد.

با کمی خلاقیت می‌توانید بهترین ایده‌ها را برای طراحی کمد لباس خود و رنگ مناسب کمد لباس داشته باشید.

بیشتربدانید:کمد دیواری

۶. از کشو استفاده نکنید

بله! درست خواندید؛ کشوها را فراموش کنید!

به طور کلی کشو در ساخت کمد لباس، هزینه زیادی برای شما دارد.

همچنین مقداری از فضای کمد شما را به خود اختصاص می‌دهد و مانع استفاده بهینه می‌شود.

چنانچه دراور یا پاتختی دارید، می‌توانید از کشو آن‌ها برای وسایل یا لباس‌های کوچک استفاده کنید.

۷. کمد چندمنظوره طراحی کنید

اگر با محدودیت فضا در خانه روبه‌رو هستید، بهتر است طراحی کمد را به شیوه‌ای انجام دهید که بتوانید به روش‌های مختلف از کمد خود استفاده کنید. شما می‌توانید یک کمد لباس طراحی کنید که میله آویزان کردن لباس یا رگال آن قابلیت جابه‌جایی داشته باشد. در این صورت هر زمان که بخواهید می‌توانید میله را جدا کنید و به جای آن از قفسه استفاده کنید؛ مثلا در فصل گرم، لباس‌های خود را به آن آویزان کنید و در فصل سرد میله را جدا کرده و لباس‌های پشمی و بافت خود را به صورت تا شده درون قفسه‌ها جا دهید.

 

8. در طراحی کمد، فضای هر لباس را مشخص کنید

هرچه قدر هم که کمد لباس جادار و بزرگی داشته باشید، باید از فضای آن به بهترین و هوشمندانه‌ترین شکل استفاده کنید.

لازمه استفاده بهینه از فضا این است که هنگام طراحی، تقسیم‌بندی کمد را به دقت انجام دهید.

بهینه ساز توصیه می‌کند هنگام طراحی کمد لباس، این موارد را به یاد داشته باشید:

  • لباس‌های بلند: برای آنکه لباس‌های بلند و مجلسی خود را به خوبی نگهداری کنید و چروک نشوند، فضایی را با ارتفاع زیاد در نظر بگیرید. عرض این فضا را با توجه به تعداد لباس‌های بلند و ارتفاع آن را با توجه به بلندترین لباس خود تعیین کنید.
  • لباس‌های کوتاه‌تر: فضایی مجزا برای لباس‌ها کوتاه و روزمره خود در نظر بگیرید. این‌ها همان لباس‌هایی هستند که به صورت روزمره در محل کار یا موارد مشابه از آن استفاده می‌کنید و نمی‌خواهید چروک شوند. علت جدا کردن این بخش از قسمت لباس‌های مجلسی این است که به آن‎ها دسترسی سریع و راحت داشته باشید. همچنین لباس‌های مجلسی در برخورد زیاد با دیگر لباس‌ها، کهنه و فرسوده می‌شوند.
  • شلوارها: محلی برای آویزان کردن شلوار ها و دامن‌ها در نظر بگیرید. ارتفاع این فضا باید حداقل یک و نیم برابر لباس شما در حالت تا شده باشد.
  • اکسسوری‌های بلند: حتما قسمتی برای کراوات، کمربند، شال و روسری و دستمال گردن داشته باشید.
  • تی‌شرت‌ها و لباس‌های بافتنی: برای هر دسته، قفسه‌بندی‌های مجزا داشته باشید. لباس‌های پشمی و بافتنی باید به صورت مرتب و تا شده روی هم قرار بگیرند چرا که آویزان کردن این لباس‌ها موجب می‌شود فرم خود را از دست بدهند.
  • کیف‌ها و کفش‌ها: با توجه به تعدادشان، فضایی برای این وسایل طراحی کنید. بخشی را با ارتفاع بیشتر در نظر بگیرید تا بتوانید بوت‌های بلند زمستانی را آن‌جا قرار دهید.

بیشتربدانید:اسپاتول

چند تا پیشنهاد جدید برای راحتتر خلوت کردن لباس‌ها:

-خاطرات ارزشمند و شایسته نگهداری هستند، نه چیزها!

خیلی وقت‌ها پیش میاد که که لباسی توی کمد داریم که به قصد پوشیدن اونجا نیست، و به جاش نگهدارنده خاطرات قدیمیه. لباس عروسی‌‌‌ای که دیگه هرگز پوشیده نخواهد شد، مانتویی که باهاش اولین بار رفتیم دانشگاه، لباس نامزدی و عقد و پاتختی و چه و چه…اولین لباس مدرسه و کلی چیزهای دیگه. فکر می‌کنیم اگر این لباس رو نگه داریم خاطرات خوبمون هم باقی خواهند موند. ولی خیلی راحت میشه خاطرات رو نگه داشت بدون اینکه لباس‌های بی فایده توی کمدمون بمونند.

یک عکس با اون لباس به خوبی می‌تونه این کار رو برامون انجام بده و کمدمون هم خلوت می‌مونه.

-آهسته و پیوسته کمد رو خلوت کنید.

کمدهای لباس با مرور زمان تا خرخره پر میشن و خلوت کردنشون به نظر کار خیلی سختی میاد. اگر سالهاست که کمد رو خلوت نکردید عجله نکنید و در بازه‌های کوتاه کمی از لباس‌ها را بررسی کنید، به جای اینکه یک باره سراغ همه بروید.

اینطوری کار براتون آسونتر میشه و وحشت از حجم کار مانع پیشرفتتون نمیشه.

کم کم پیش برید تا همه لباس‌ها رو یک بار بررسی کنید. بعد از اون هم آهسته و پیوسته به این کار ادامه بدید.

-به عادت‌های تکراری خرید خودتون توجه کنید.

احتمالا موقع خلوت کردن لباس‌ها متوجه میشید انواع خاصی از لباس رو خیلی زیاد دارید. مثلا کلی مانتو یا روسری یا شلوار مشکی، یا تعداد زیادی بلوز دکمه دار، یا دامن ماکسی. دلیلش رو پیدا کنید که چرا هی از این قلم جنس خرید می‌کنید. آیا واقعا به اون تعداد از یک مدل احتیاج دارید؟ وقتی این عادتها رو شناسایی کردید از این به بعد وقت خرید دقت کنید و دیگه مشابه اون رو نخرید. تعداد اونهایی که دارید رو هم به تدریج کم کنید.

-بدنتون رو همون‌طوری که همین الان هست بپذیرید.

خیلی از ماها لباس‌هایی رو به این امید که لاغر یا چاق میشیم و اندازه‌مون میشه نگه می‌ٔداریم. با این کار به خودتون پیغام می‌دید که وضع فعلی قابل پذیرش نیست و به جای صلح با خود، پیغام جنگ و خوددرگیری می‌فرستیم! اگر همین الان در حال رژیم هستید و می‌تونید بگید توی فلان تاریخ وزن و سایز من اینه، و اون تاریخ کمتر از شش ماه تا الان فاصله داره، مجازید این لباس ها رو نگه دارید ولی در غیر این صورت نگه داشتنشون فقط به معنی استرس و فشار عصبی بیهوده است.

یا اگر بر اثر رژیم لاغر شدید نگه داشتن لباس‌های مناسب سایز قبلی باز به ذهنتون پیغام میده که وضعیت فعلی پایدار نیست و از نظر روانی تلاشتون خیلی مستعد بر باد رفتنه.

پس حواستون رو جمع کنید که کمد لباستون متناسب شخص شما باشه، همون‌طوری که الان هستید!

-یکی میاد تو، یکی میره بیرون

عادت کنید فقط به قصد جایگزین کردن لباس خرید کنید و نه اضافه کردن.

اگر یک قلم جدید خریداری می‌کنید، یک لباس قدیمی را رد کنید.

به این ترتیب مانع از برگشتن کمد لباس به شکل قبلی خواهید شد.

وقت خرید حتما یک لیست داشته باشید و فقط مطابق آن خرید کنید.

-دقت کنید که چه می‌پوشید.

یک تمرین راحت برای پیدا کردن عادتهای لباس پوشیدنمون اینه که یک روسری رو به میله داخل کمد لباس ببندیم. از این به بعد هر چی که پوشیده شد رو پشت این روسری آویزون می‌کنیم. بعد از یک مدت کوتاه میشه پیدا کرد که چی‌ها رو می‌پوشیم و کدوم لباس‌ها بی‌خود و بی‌جهت مهمون کمد ما هستند. این کار به شناسایی عادت‌های احیانا غلطی که ممکنه در لباس پوشیدن داشته باشیم و اصلاحشون هم کمک می‌کنه.

بعد از این تمرین به لباس‌هایی که نپوشیدید دوباره فکر کنید و ببینید ارزش نگه داشتن دارند؟

همینطور لباس‌هایی که پوشیدید رو بررسی کنید و ببینید آیا زیباترین و شکیلترین چیزهایی که دارید رو انتخاب می‌کنید یا نه؟

یادتون باشه، کمد لباس شما فقط باید شامل چیزهایی باشه که همین الان و با وضع فعلی بدن شما، به شما میان، زیبایی طبیعی شما رو زیاد می‌کنند و شما دوستشون دارید.

 

شناخت انواع کمد لباس

هنگامی که نیازهای عملکردی خود را مشخص کردید،

در قسمت بعد می توانید پروسه‌ی شناخت انواع کمد لباس موجود در بازار را شروع کنید

تا با توجه به نیاز شما انتخاب مناسبی داشته باشید.

اولین تصمیمی که در این مرحله باید بگیریدتا بین انواع کمد لباس بتوانید کمد لباس مستقل و از پیش ساخته‌ شده را انتخاب کنید یا اینکه کاملاً متناسب با فضای انتخابی شما باشد یعنی برای فضایی که انتخاب کرده اید طراحی و اجرا شود. طرح های سفارشی برای اتاق هایی که نیاز به طراحی و اجرای تخصصی دارند به طبع نسبت به زمان و تخصصی که لازم است گران تر هستند.

کمد های جدید در هنگام طراحی و از نظر استفاده همه کاره هستند.

معمولاً برای ساخت و تحویل سریعتر هستند

و در صورت لزوم می توانند از اتاق به اتاق یا خانه به خانه دیگری منتقل شوند.

انواع کمد لباس :

کمدهای پانلی دو درب: یکی دیگر از انواع کمد لباس این کمد ها هستند که معمولاً از یک طراحی کاملاً استاندارد پیروی می کنند که در آن فضای داخلی به نصف تقسیم شده و یک طرف آن به عنوان کشو و دیگری با ریل است.

کمدهای پانلی سه در: یکی دیگر از انواع کمد لباس با  ارائه فضای کمی بیشتر ، این طرح شامل محفظه دیگری از قفسه ها یا ریل ها است.

کمد کشویی یا درب لولایی: یکی دیگر از انواع کمد لباس  در این مدل طرح کشویی دیگر نیازی به باز کردن درب به سمت خارج نیست و در فضاهای کوچک بسیار مناسب است. درب های لولایی به طور معمول بیشتر سفارش داده می‌شوند.

بدون درب: یکی دیگر ازانواع کمد لباس یک کمد لباس بدون درب است که به شما امکان می دهد تا یک نمایشگر و همچنین لباس ها را در آن قرار دهید و می تواند کاملا متناسب با سلیقه شما ساخته شود

 

چه کمد لباسی برای خانه ی ما مناسب است؟

با توجه به رنگ دکور و فضای موجود باید بهترین را انتخاب کرد.

قیمت کمد لباس چگونه محاسبه میشود؟

به طور کلی قیمت به ابعاد و متریال آن و همچنین تقسیم بندی های داخلی آن بستگی دارد.

چه رنگی برای کمد لباس مناسب است؟

 در واقع به خود فضایی که کمد قرار میگیرد سایز خود کمد و رنگ دکور منزل شما بستگی دارد.

0 Reviews

→ خواندن مطلب قبلی

کمد جا کفشی

خواندن مطلب بعدی ←

دیوار کناف

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.