کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

شهرداری باید از ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی جلوگیری کند تا امکان وقوع تخلف و به دنبال آن پرداخت جریمه نقدی وجود نداشته باشد.
به گزارش Consbank، ابوالفضل قناعتی، عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر تهران، در واکنش به آمارهای متناقض در خصوص درآمدهای شهرداری از محل عوارض ساختمانی اظهار کرد: بخشی از درآمدهای شهرداری از فروش تراکم صادر می‌شود و این براساس قانون است و تخلفی هم صورت نگرفته اما برخی از این درآمدها از محل تخلفات ساختمانی و جرایم کمیسیون ماده ۱۰۰ است.
وی ادامه داد: مشخص نیست چه میزان از درآمدهای شهرداری از محل تخلفات است، اما اینکه شهرداری بخشی از درآمدهای خود را از فروش تراکم مجاز و غیرمجاز تأمین می‌کند، صحت دارد و در حال انجام است.
 
عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه در برخی مناطق اجازه ساخت‌وساز غیرقانونی داده می‌شود و بعد از آن به عنوان کمیسیون ماده ۱۰۰ به تخلفات ورود پیدا می‌کند، گفت: در این پرونده‌ها جریمه نقدی گرفته می‌شود یا به کمیسیون قلع و قمع پرونده ارسال می‌شود که بیشتر مالکان دعا می‌کنند تخلفاتشان به کمیسیون قلع و قمع برود، زیرا در آنجا کمیسیونی به نام «توافقات» تشکیل شده است که با مالک بر سر میزان جریمه توافق می‌کنند و ساخت‌وساز ادامه پیدا می‌کند.
 
وی تأکید کرد: باید از شروع ساخت شهرداری مقابل تخلف و بی‌قانونی بایستد و نگذارد برخلاف نقشه‌های تأیید شده، ساخت‌و‌سازی انجام شود تا پرونده‌ای در این سیکل بی‌قانونی نیفتد.
 
قناعتی با اشاره به تذکر کتبی‌ای که اخیراً به شهرداری داده است، گفت: در این تذکر که به صورت مکتوب به هیئت‌رئیسه تقدیم شد، در یک ملک ۱۶ هزار متری، ۱۱ هزار متر تخلف شده که مطمئناً شهردار منطقه از این میزان تخلف مطلع است. این میزان تخلفات آن قدر افزایش یافته که در هفته قوه قضائیه، رئیس قوه نیز به این موضوع اعتراض کرد و گفت: «چرا در یک ساختمان ۱۵ طبقه اجازه بی‌قانونی داده می‌شود تا بعد از قوه قضائیه نظرخواهی کنند. از ابتدا شهرداری باید مانع این بی‌قانونی شود»؛ دادستان کل نیز چندی پیش از این موضوع انتقاد کرد.
 
عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر تهران گفت: متأسفانه در شورا نیز به طور جدی و همگانی برای مقابله با این نوع تخلفات برخورد نمی‌شود و اگر کسی هم این تخلفات را پیگیری کند کاری از عهده او ساخته نیست.