کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

امکان ثبت محضری معاملات پیش‌فروش مسکن از طرف دفاتر ثبت اسناد رسمی طی چند روز آینده مصادف با هفته قوه قضائیه فراهم می‌شود.
به گزارش Consbank‏، محمدرضا دشتی‏، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران، اظهار کرد: تنظیم سند رسمی برای معاملات پیش فروش در دفترخانه‌ها تکلیفی است که به موجب قانون پیش‌فروش ساختمان مصوب سال 89 برای سازمان ثبت اسناد و وزارت دادگستری تعیین شد؛ اما تاکنون اجرایی نشده است. علت اصلی اجرا نشدن این قانون در سال‌های اخیر معلق بودن صدور شناسنامه فنی بود. در حال حاضر بین قوه قضائیه و شهرداری تهران به منظور از سرگیری صدور شناسنامه فنی انجام شده است و تا چند روز آینده امکان ثبت محضری و صدور سند رسمی برای معاملات پیش‌فروش فراهم می‌شود.
 
وی افزود: طبق ماده 4 قانون پیش‌فروش ساختمان دفاتر اسناد رسمی برای صدور سند پیش‌فروش باید شناسنامه فنی ساختمان پیش‌فروش شده را به‌عنوان یکی از مدارک لازم رؤیت کنند.
 
به گفته وی در قانون برای پیش‌فروش سند رسمی تنظیم می‌شود و حاکمیت از این سند رسمی حمایت می‌کند؛ یعنی فرد بعد از تنظیم قرارداد‏ در دفترخانه اطمینان دارد مشکلی برایش ایجاد نخواهد شد.
 
دشتی تأکید کرد: بر اساس ماده 23 این قانون، اشخاصی که بدون تنظیم سند رسمی به پیش‌فروش ساختمان یا بدون اخذ مجوز به درج یا انتشار آگهی در روزنامه‌ها اقدام کنند به حبس 91 روز تا یک‌سال یا جزای نقدی به میزان 2 تا 4 برابر وجوه و اموال دریافتی محکوم می‌شوند. به این ترتیب، در این قانون به منظورجلوگیری ز مشکلات پیشین ثبت جایگاه مهمی دارد.