کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

بانک‌های توسعه‌ای به قانون و مقررات احتیاطی و نظارتی متفاوتی نیاز دارند و کارکرد اصلی آن‌ها تجهیز منابع بلندمدت و ارزان‌قیمت به منظور رونق اقتصاد کشور است.
به گزارش Consbank، به نقل از روابط عمومی بانک مسکن محمدهاشم بت‌شکن، مدیرعامل بانک مسکن، در همایش نقش بانک‌های توسعه‌ای درباره توسعه و رونق اقتصاد کشور اظهار کرد: بانک‌های توسعه‌ای علاوه‌بر سودآوری، منافع اجتماعی و اقتصادی را نیز دنبال می‌کنند و لازمه‌ آن این است که بتوانند از ابزارهای مختلف برای تجهیز و تخصیص بلندمدت و ارزان‌قیمت منابع استفاده کنند.

او در تشریح دیگر ویژگی‌های بانک‌های توسعه‌ای گفت: به سبب فعالیت بانک‌های توسعه‌ای در یک بخش انباشت سرمایه انسانی و دانش و تجربه در آن ایجاد می‌شود وآن‌ها می‌توانند پل ارتباطی بین بخش مسکن و مشتری اعم از تسهیلات‌گیرنده یا سپرده‌گذار و مقام سیاست‌گذار باشند.

بت شکن با بیان اینکه بانک توسعه‌‌ای می‌تواند راهکارهایی کاملاً اجرایی به دولت پیشنهاد دهد افزود: لازم است دولت برای اجرای سیاست‌های توسعه‌ای اخبار و اطلاعات بخش مسکن را در اختیار داشته باشد تا بانک‌های توسعه‌ای به دلیل ارتباط مستقیم با مشتریان و کارکنان بتوانند مشکلات این بخش را شناسایی و به سیاست‌گذار منتقل کنند.

بت‌شکن تأکید کرد: بانک مسکن با 75 سال فعالیت می‌تواند تجربه خود را در اختیار سیاست‌گذار بخش مسکن قرار دهد زیرا بانک‌های توسعه‌ای محور توسعه اقتصادی و مجری اقتصاد مقاومتی در کشور هستند. این بانک‌ها به قانون و مقررات احتیاطی و نظارتی متفاوتی نیاز دارند و به‌طور کلی، سیاست‌های اعتباری و مالی مستقلی را می‌طلبند و نباید با قوانین بانک تجاری اداره شوند.

مدیر عامل بانک مسکن افزود: تنها تفاوتی که از نظر مقام ناظر بین بانک‌های توسعه‌ای و تجاری وجود دارد این است که بانک مرکزی سپرده‌های قانونی بانک‌های تجاری را 13 درصد و بانک‌های تخصصی و توسعه‌ای را 10 درصد اعلام کرده است اما این کافی نیست و سازمانی مثل بانک مسکن که به‌طور معمول سپرده‌هایش تعهدی یا برنامه‌ای و فعالیت آن در حوزه مسکن است نباید سپرده‌های قانونی بانک‌های تجاری را داشته باشد.

در ادامه بت‌شکن با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد سیاست‌های حمایت از تولید و نهاد‌های مالی توسعه‌ای گفت: امید است در سیاست‌های برنامه ششم توسعه شاهد جایگاه و ابزارها و مقررات خاص برای حمایت از بانک‌های توسعه‌ای باشیم.