کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

بازار مسکن سه بازیگر اصلی سازنده یا انبوه‌ساز و بانک و خریدار را به یکدیگر وصل می‌کند. اگر به آن‌ها بی‌توجهی شود، شاهد نتیجه‌ای معکوس از برنامه پرداخت وام مسکن در پی خواهد داشت.

به گزارش consbank، به نقل از خبرآنلاین غلامرضا سلامی، وزیر راه و شهرسازی، اظهار کرد: افزایش وام مسکن به ۸۰میلیون تومان قدرت خرید مسکن را افزایش می‌دهد. حتی در کشورهای مختلف دنیا برای خانه‌دار شدن مردم از پس‌اندازهای معمول استفاده می‌کنند. بدین ترتیب، امکان پرداخت وام به‌ وجود می‌آید تا مردم بتوانند از درآمدهای رایج خود خانه‌دار شوند و اقساط وام را پرداخت کنند. وی با بیان اینکه این شیوه مزایای خود را دارد متذکر شد: وام یک توان اضافی به خریداران می‌دهد تا بتوانند صاحبخانه شوند؛ منتها به چند نکته باید توجه شود و اگر به این نکات توجه نشود، نقض غرض اتفاق می‌افتد.

مشاور وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اگر فردی پول خود را در بانک بگذارد و یکی دو سال بعد وام بگیرد، در صورتی که تمهیداتی برای عرضه اندیشیده نشود، به یقین بازار با تقاضایی مواجه می‌شود که در مقابل آن عرضه‌ای نیست. سلامی افزود: در حال حاضر تعداد واحدهای مسکونی زیاد است، اما این وام ۸۰ میلیون تومانی برای خانه‌های نقلی و کوچک است نه خانه‌های ۱۰۰ و ۲۰۰متری شمال شهر تهران. وی با بیان اینکه جهت‌دهی وام مسکن اهمیت فراوان دارد گفت: در بازار مسکن سه بازیگر اصلی سازنده یا انبوه‌ساز، بانک و خریدار را به یکدیگر متصل می‌کنند و اگر به هیچ‌یک از این‌ها توجه نشود، شاهد نتیجه‌ای معکوس از برنامه پرداخت وام مسکن خواهیم بود. برای مثال اگر فقط وام پرداخت شود، قیمت‌ها افزایش می‌یابد.

مشاور وزیر راه و شهرسازی افزود: افزایش وام مسکن از ۲۰ به ۸۰ میلیون تومان در تهران می‌تواند مطلوب باشد؛ مشروط بر اینکه هم‌زمان با آن راهکارهای دیگری از جمله قانون پیش‌فروش ساختمان اجرا شود. ممکن است بسیاری از سازندگان مسکن بتوانند بخشی از منابع مالی خود را از طریق پیش‌فروش خانه و بخشی را هم از طریق وام کسب و سپس وام را به خریدار منتقل کنند. وی با بیان اینکه بسیاری از کشورها این راهکار را دنبال می‌کنند تصریح کرد: مزیت آن این است که وقتی امروز برای خرید خانه اقدام می‌کنید، به قیمت امروز خانه را خریداری می‌کنید و یک‌سال دیگر وامتان را تحویل می‌گیرید، ولی اکنون در حال خرید خانه هستید.

مشاور وزیر راه و شهرسازی متذکر شد: وام به سازنده پرداخت می‌شود و پس از یک‌سال، سازنده آن را به خریدار منتقل می‌کند. سلامی ادامه داد: در اینجا خریدار هم از مزایای وام و هم از مزایای قیمت استفاده می‌کند و توانسته خانه خود را با قیمت امروز خریداری کند و از خطر افزایش قیمت‌ها دور بماند. وی تأکید کرد: اگر چنین تمهیداتی اندیشیده شود، اقدام درستی خواهد بود. البته وزارت راه و شهرسازی در حال پیگیری این موضوع است. وی تأکید کرد: باید تمهیداتی اندیشیده شود که وام مسکن نقش مثبتی در خانه‌دار شدن مردم ایفا کند.