کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

با وجود مشکلات عدیده‌ای که مسکن مهر با آنها مواجه است و با وجود محدودیت‌ها و تنگناها در این شرایط سخت آماده کردن ۴۷۴ هزار واحد برای تحویل به مردم گام مهمی محسوب می‌شود

به گزارش Consbank، احمد اصغری مهرآبادی، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت پروژه‌های مسکن مهر در کشور اظهار کرد: از مجموع دو میلیون و ۳۰۰هزار واحد مسکن مهر در حال ساخت نازک‌کاری یک میلیون و ۷۶۵ هزار واحد به پایان رسیده است. این در حالی است که حدود ۲۸۵ هزار واحد از آنها فاقد خدمات زیربنایی است و برای حل این مشکل راهکارهایی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: از مجموع یک میلیون و ۵۳۳ هزار واحد اتمام یافته و دارای خدمات زیربنایی تحویل ۴۷۴ هزار واحد در دولت یازدهم محقق شد. لازم به ذکر است از تعداد یک میلیون و ۵۳۳ هزار واحد پایان یافته یک میلیون و ۴۴۳ هزار واحد افتتاح و ۹۰ هزار واحد نیز تا تاریخ ۲۵ خرداد آماده افتتاح شده است.

اصغری مهرآبادی تأکید کرد: با وجود مشکلات عدیده‌ای که مسکن مهر با آنها مواجه است و با وجود محدودیت‌ها و تنگناها در این شرایط سخت آماده کردن ۴۷۴ هزار واحد برای تحویل به مردم گام مهمی محسوب می‌شود.

به گفته مهرآبادی با تلاش‌های انجام شده در این دوره به‌منظور تأمین منابع برای پروژه‌های نیمه‌تمام مسکن مهر بازپرداخت بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی سه سال استمهال شد و به اصطلاح سه سال تنفس داده شد تا در این مدت از محل وصول اقساط برای تکمیل به پروژه‌های نیمه‌تمام تزریق شود.

مهرآبادی توضیح داد: تعداد فروش اقساطی انجام گرفته در دولت یازدهم به حدود ۶۳۲ هزار واحد رسیده و به این ترتیب به عدد یک میلیون و ۴۵۹ هزار واحد افزایش یافته است.

این مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی گفت: از مجموع 5980 میلیارد تومان اقساط وصول شده تاکنون 4299 میلیارد تومان در دولت یازدهم محقق شد که دلیل آن تلاش مشترک وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن است.

مهرآبادی درباره تعیین تکلیف واحدهای راکد توضیح داد: بر اساس بررسی‌های انجام شده در آبان ماه سال ۹۲، حدود ۳۳۵ هزار واحد راکد و متوقف بود که در این مدت بیش از ۲۳۰ هزار واحد فعال و تعیین تکلیف شد و برای مابقی نیز برنامه‌ریزی لازم به عمل آمده است. وی گفت: موافقت شورای پول و اعتبار برای افزایش مدت زمان بازپرداخت تسهیلات مسکن در دولت یازدهم از ۱۵ به ۲۰ سال دریافت شد.

بنا به گفته مهرآبادی، از دیگر اقدامات دولت یازدهم افزایش سقف کلی تسهیلات از ۴۸ هزار میلیارد تومان به ۵۰ هزار میلیارد تومان بود. شایان ذکر است برای حل مشکل دیگر پروژه‌ها و واحدهای مسکن مهر ضرورت دارد حتماً سقف کلی تسهیلات بانکی افزایش یابد.