بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

دستورالعمل حساب امانی در مراحل نهایی تدوین است و تا دو هفته دیگر ابلاغ خواهد شد. با این حال ابهاماتی در این طرح وجود دراد که قبل از اجرایی شدن آن برطرف می‌شود.
به گزارش Consbank، ابوالقاسم رحیمی انارکی، عضو هیئت مدیره بانک مسکن، اظهار کرد: دستورالعمل تشکیل حساب امانی در بانک مسکن مراحل نهایی تدوین را پشت سر می‌گذارد. وی گفت: این طرح را وزارت راه ‌و ‌شهرسازی تصویب کرده و با برخی ابهامات روبه‌رو است و طی این هفته با جلساتی در وزارت راه‌ و ‌شهرسازی در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد. مهم‌ترین ابهام تعیین نحوه نظارت بر اجرای پروژه‌ها و فرد یا سازمان مسئول نظارت است.
 
وی افزود: در حال حاضر مهندس ناظر مسئول قانونی نظارت بر پروژه‌های ساختمانی است و مهندسان ناظر به منظور کسب درآمد از سوی ‌سازنده همواره از او حمایت می‌کنند و این مسئله با مسئولیت بانک در مورد حمایت از سرمایه‌های مالی مردم‏، که در حساب به امانت گذاشته شده است، تعارض دارد. بنابراین‏، درصدد هستیم مسئولیت این نظارت را کارشناسان بانک مسکن برعهده گیرند.
 
به گفته وی دستورالعمل حساب امانی پیش‌فروش ساختمان تا یکی دو هفته آینده و پیش از پایان ماه رمضان برای اجرا به شعب بانک مسکن ابلاغ خواهد شد.
 
رحیمی تصریح کرد: بخشی از این دستورالعمل به حوزه وزارت راه و شهرسازی مربوط می‌شود و قرار است در این باره طی جلسه‌ای در این هفته با مدیران معاونت مسکن و ساختمان این وزارتخانه تصمیمات نهایی اتخاذ شود.