بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

براساس پیش‌بینی‌های مسئولان بخش مسکن در سال‌های آینده قیمت مسکن افزایش و عرضه آن کاهش پیدا خواهد کرد. این در حالی است که تا پایان سال جاری بازار مسکن در وضع کنونی خود باقی خواهد ماند.

به گزارش Consbank، براساس پیش‌بینی‌های مسئولان بخش مسکن در سال جاری تغییری در وضعیت رکود مسکن رخ نخواهد داد. اما در سال آینده با توجه به توافقات هسته‌ای و جان گرفتن اقتصاد کشور تغییراتی در این بخش پیش‌بینی می‌شود. 
شایان ذکر است مدیر کل اقتصاد و برنامه‌ریزی مسکن وزارت راه‌وشهرسازی در مصاحبه‌ای با اقتصادنیوز اذعان کرد که بازار مسکن دوره‌های رونق و رکود خود را می‌گذراند. بنابراین باید در جهت تجربه تغییرات ملایم در این بخش ها تلاش‌هایی اساسی صورت گیرد. چراکه هریک از این دو اتفاق باعث آسیب به تولیدکننده و مصرف‌کننده می‌شود. 
این مقام تصریح کرد که بازار مسکن تقریباً 26 ماه است که دوران رکود را طی می‌کند. گفتنی است طبق آمارهای ارائه‌شده تقاضا برای ساخت‌و ساز تغییر چندانی نداشته است. 
وی با تأکید بر ادامه رکود مسکن تا پایان امسال اعلام کرد که به دلیل صدورکمتر پروانه‌های ساخت مسکن در سال‌های 93 و 94 عرضه مسکن در سال‌های 95 و 96 کاهش پیدا خواهد کرد. چراکه روند ساخت و عرضه ساختمان‌ها 18 تا 28ماه طول خواهد کشید. 
چگینی ادامه رکود در بازار مسکن را اتفاق ناخوشایندی دانست و این اتفاق را عامل کم شدن تولیدکنندگان اعلام کرد.