کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

مدیریت امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد: با ورود بیش از 26 هزار نفر به فرایند معاملات اوراق تسهیلات مسکن، تعداد استفاده کنندگان از این اوراق از مرز 950 هزار نفر گذشت.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، در معاملات ماه گذشته فرابورس 26 هزار و 300 نفر با خرید یک میلیون و 25 هزار اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن، وارد فرایند خرید مسکن شدند تا تعداد استفاده کنندگان از این اوراق به رقم 952 هزار و 907 نفر برسد.

براساس این گزارش، با صدور 39 هزار و 359 کد سهامدار جدید در ماه گذشته، جمعیت سهامداران بازار سرمایه به رقم هشت میلیون و 181 هزار نفر رسید.

همچنین در معاملات مردادماه امسال، 170 هزار و 823 کد حداقل یک خرید یا یک فروش (68 هزار و 185 کد حداقل یک خرید و 102 هزار و 638 کد حداقل یک فروش) را در بازار انجام دادند.

در گزارش مدیریت ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی آمده است: کل روزهای معاملاتی مردادماه گذشته 20 روز بود که کل معاملات کدها به رقم 931 هزار و 273 رسید.

معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال 89 در شرکت فرابورس ایران آغاز شده که هم اکنون بیش از20 اوراق در این شرکت معامله می شود.

سقف پرداخت تسهیلات خرید و تعمیرات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مبلغ 450 میلیون ریال است که مدت بازپرداخت تسهیلات 12 سال تعیین شده است.

نرخ سود تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن حداکثر 16 درصد (تقسیط تسهیلات به سه روش ساده، پلکانی سالانه و پلکانی دوره ای) است که متقاضیان استفاده از این اوراق می توانند به شرکت های کارگزاری عضو فرابورس و یا شعب بانک مسکن مراجعه کنند.

شورای پول و اعتبار اوایل خردادماه گذشته سقف دریافت وام خرید مسکن را افزایش داد، اما شرکت فرابورس ایران اعلام کرد این مصوبه مربوط به دارندگان حساب صندوق پس انداز مسکن یکم بوده و در راستای کمک به رونق تولید در بخش مسکن و ارتقای قدرت خرید خانوارها و تشویق متقاضیان مسکن به پس انداز به تصویب رسیده و ارتباطی با اوراق تسهیلات مسکن ندارد.