بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

سیاست اکثر کشورهای بزرگ دنیا برای نجات بازار مسکن از رکود اقتصادی، تشویق و تأمین عرضه‌کنندگان برای ساخت خانه‌های بیشتر و کم‌هزینه و پرداخت تسهیلات ارزان به تقاضا کنندکان است. این امر در نهایت منجر به ایجاد تعادل در دایره عرضه و تقاضا می‌شود.

 اوایل سال جاری در کشور اقداماتی مربوط به پرداخت وام‌هایی با نرخ سود بالا انجام گرفت که نتیجه‌ای جز مقروض شدن مردم در کنار بی‌خانگی آن‌ها نداشت. گذشته از این در بخش‌هایی از طرح خروج غیرتورمی از رکود و قانون رفع موانع تولید، از بانک‌ها و مؤسسات دولتی خواسته شده است برای فروش املاک و مستغلات مازاد و همچنین وصول مطالبات سررسید گذشته از محل فروش وثیقه‌های ملکی، از ظرفیت‌ و روش‌های بورس کالا استفاده کنند. در نتیجه این طرح، مقوله‌‌ای به نام «بورس مسکن» مطرح شد که مخالفان و موافقانی را به دنبال داشت. 
مخالفان این طرح خرید‌و‌فروش مسکن و دریافت کارمزد برای فروش ملک یا اعمال قوانین معاملاتی را در حیطه وظایف بورس نمی‌دانند و معتقدند این اتفاق نتیجه‌‌ای جز بالا رفتن قیمت‌ها ندارد. از طرفی، موافقان با انتقاد از نقش تأیین‌کننده بنگاه‌های معاملات ملکی در تأیین قیمت‌ها و عدم ارائه آمار دقیق از وضعیت مسکن، ورود بورس به این حوزه را فرصتی برای ایجاد نظم در این بازار می‌دانند. 
این صحبت‌ها در حالی است که مسئولان از آماده‌ شدن مقدمات اجرایی شدن بورس مسکن از سوی بورس کالا خبر داده‌اند. شنیده‌ها حاکی از آن است که فاز اول این طرح برای عرضه عمده بخش‌های دولتی و غیر دولتی در نظر گرفته شده است و در فاز دوم آن نیز مردم در بازار بورس مسکن اقدام به خرید‌و‌فروش خواهند کرد.