بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

بر اساس گفته وزیر راه و شهرسازی اعضای هیئت‌مدیره سازمان نظام مهندسی نباید حقوقی دریافت کنند چراکه این کار شغل محسوب نمی‌شود...

به گزارش Consbank، بر اساس گفته وزیر راه و شهرسازی اعضای هیئت‌مدیره سازمان نظام مهندسی نباید حقوقی دریافت کنند چراکه این کار شغل محسوب نمی‌شود؛ اما از سویی دیگر در بخش‌نامه‌های جدید ذکر شده است اعضای شورای شهر نباید در انتخابات حضور داشته باشند و کسانی که هم در شورای شهر و هم در هیئت‌مدیره‌ها حضور دارند، دو شغله محسوب می‌شوند!!!!
 
رئیس سازمان نظام مهندسی ضمن اشاره به این موضوع افزود: البته اعضا می‌توانند موظف و غیرموظف باشند و بر حسب آن برای‌شان شغل تعریف شود. معتقدم ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی بسیار سختگیرانه است و اشکال دارد و گفته‌های وزیر راه و شهرسازی هم برای ما کشف نشده است و این ابلاغیه با گفته‌های قبلی وزیر مطابقت ندارد. بنابراین عده‌ای هم این ابلاغیه را تأیید نمی‌کنند.
 
وی در ادامه تصریح کرد که طبق ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی کارمندان وزارت کشور برای حضور در انتخابات نظام مهندسی باید تأیید استعفای خود را بیاورند این در حالی است که افراد باید از تمام سوابق خدمت خود چشم‌پوشی کنند تا بتوانند برای انتخابات کاندیدا شوند که معلوم هم نیست رأی بیاورند. حتی اگر هم بتوانند رأی بیاورند و وارد سازمان نظام مهندسی شوند، فقط سه سال حق حضور در سازمان نظام مهندسی ساختمان را دارند و این موضوع به هیچ‌وجه منطقی نیست. 
 
اکبر ترکان با اشاره به انتشار خبری مبنی بر اینکه گردش مالی سازمان نظام مهندسی دو برابر بودجه عمرانی کشور است اظهار داشت: البته گردش مالی صنعت ساختمان بسیار زیاد است؛ اما نه گردش مالی سازمان نظام مهندسی. صنعت ساخت کشور سالی 100‌میلیون متر مربع ساختمان می‌سازد که اگر متری 800‌هزار تومان هم هزینه ساخت آن باشد، گردش مالی این صنعت سالانه به 80 هزار‌میلیارد تومان می‌رسد. حال اینکه بودجه عمرانی کشور کمتر از 40هزار‌میلیارد تومان است؛ بنابراین گردش مالی صنعت ساختمان بیشتر از دو برابر بودجه عمرانی کشور است، اما به معنای این نیست که گردش مالی سازمان نظام مهندسی بیشتر از بودجه عمرانی باشد.