بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

خسروی از ساماندهی بازار مسکن استیجاری با اخذ مالیات خبر داد و گفت: یک میلیون و 600 هزار واحد مسکونی خالی در کل کشور وجود دارد که ارائه آنها بازار رهن را ثبات می‌بخشد.

به گزارش Consbank، علیرضا خسروی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه قانون مالیات بر واحدهای خالی از سکنه زمینه‌ساز ساماندهی بازار مسکن می‌شود، گفت: این مالیات مستقیم بر خانه‌های خالی است و باعث ثبات بازار رهن و اجاره می‌شود.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر یک میلیون و 600 هزار واحد خالی از سکنه در کل کشور داریم که باعث می‌شود مشکلاتی را در عرضه و تقاضا ایجاد کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: قانون مالیات بر خانه‌های خالی از سکنه قیمت‌های اجاره را کاهش می‌دهد و این موضوع متقاضی را کمتر درگیر پیدا کردن خانه می‌کند.

خسروی تصریح کرد: در این قانون سازنده سال اول هیچ مالیاتی را پرداخت نمی‌کند ولی از سال دوم مالیات به این واحدها تعلق می‌گیرد.

وی اظهار کرد: در این قانون برای متقاضیانی که بچه و یا دارای خانواده هستند تبصره‌هایی را ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون عمران با اشاره به این که این قانون برای واحدهای مسکن استیجاری است، گفت: نه تنها در حال حاضر میزان ساخت و ساز کاهش نمی‌یابد بلکه سازنده را تشویق به فروش و یا اجاره واحد خود می‌کند.

** افزایش 20 درصدی قیمت اجاره

خسروی در خصوص بازار اجاره نیز گفت: در حال حاضر طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته قیمت‌ها با افزایش 20 درصدی روبرو شده است.

وی توضیح داد: این افزایش قیمت به دلیل کاهش سود بانکی بوده که قانون رهن و اجاره را درگیر خود کرده است.