کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

مقدمات اجرای بورس مسکن شامل آئین‌نامه‌ها، نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای فراهم شده است و بورس کالا آمادگی دارد با دریافت تقاضای معاملات املاک و مستغلات از طرف نهادها و دستگاه‌ها فاز اول این طرح را به اجرا درآورد.
به گزارش Consbank، به نقل از خبرگزاری مهر محمدرضا پورابراهیمی، عضو شورای عالی بورس، با اعلام جزئیات از نحوه راه‌اندازی بورس مسکن گفت: در فاز اول این طرح، املاک نهادهای بزرگ و در فازهای بعدی معاملات انبوه‌سازان و بنگاه‌های املاک را دربر می‌گیرد.
 
از آماده‌سازی مقدمات اجرایی شدن بورس مسکن به دست بورس کالا خبرداد و گفت: اجرایی شدن برنامه بورس مسکن به تصویب در شورای عالی بورس نیازی ندارد و مأموریت آن به بورس کالای ایران محول شده است که در دو بخش اجرایی خواهد شد.
 
عضو شورای عالی بورس با اشاره به فراهم شدن مقدمات اجرای بورس مسکن در کشور، اظهار داشت: آئین‌نامه‌ها، نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای این بورس کامل شده است و بورس کالا آمادگی دارد با دریافت تقاضای معاملات املاک و مستغلات از طرف نهادها و دستگاه‌ها در فاز اول اجرای این طرح را کلید بزند.
 
وی ادامه داد: با ارائه اطلاعات از سوی متقاضیان، املاک و مستغلات آن‌ها در بورس مسکن معامله می‌شود. در فاز اول قرار نیست تمام بخش مسکن کشور را دربر گیرد و شامل املاک و مستغلات بنگاه‌های بزرگ اقتصادی، شهرداری‌ها، بانک‌ها، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، مجموعه نهادها و سازمان‌هایی که جایگاه ویژه در املاک و مستغلات دارند، شرکت‌های وابسته به تأمین اجتماعی و غیره را دربر می‌گیرد و با انتشار آگهی اطلاع‌رسانی پیش از معاملات انجام می‌شود.
 
وی اعلام کرد: در حال حاضر بورس کالا برای معاملات املاک و مستغلات آمادگی کامل دارد و ظرفیت‌ها و بسترها آماده است.
 
پورابراهیمی با بیان اینکه اطلاعات این نهادها و سازمان‌ها در تابلوی بورس مسکن اعلام خواهد شد، تصریح کرد: در فاز دوم اطلاعات معاملات انبوه‌سازان در کلان‌شهرها و کسانی که علاقه‌مند به وارد کردن اطلاعات خود در این بورس به‌منظور شفاف‌سازی هستند، دربر می‌گیرد.
 
وی افزود: در مراحل بعدی اطلاعات معاملات بنگاه‌های املاک وارد بورس مسکن می‌شود و آن‌ها به صورت کارگزار بورس برای انجام عملیات معاملات اقدام می‌کنند.
 
عضو شورای عالی بورس، راه‌اندازی بورس مسکن را باعث شفافیت معاملات، مشخص شدن قیمت، نابودی قیمت‌های کاذب، کاهش بورس بازی، تأمین مالی بخش مسکن، جمع کردن نقدینگی، کاهش ریسک خریداران و تعریف تعهدات و رفع مشکلات مردم در پیش‌فروش و خرید مسکن و غیره اعلام کرد و افزود: بر اساس شواهد گاه ملکی به ۱۰ نفر فروخته و این باعث مشکلات مختلفی از جمله مشکلات قضایی شده است و این مسائل با انجام معاملات مسکن در بورس مسکن حل خواهد شد.
 
وی از وجود تقاضاهایی برای معاملات و برگزاری جلسات با برخی دستگاه‌ها و نهادهای متقاضی خبرداد و تصریح کرد: شهرداری‌ها و اتحادیه املاک نقش مهمی در اجرایی شدن بورس مسکن ایفا می‌کنند و امکان دارد متولی انجام این طرح‌‌ها باشند.