کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

عضو کمیسیون عمران بیان کرد: ایجاد شرکت‌های املاک و رقابتی شدن آنها می‌تواند یکی از راهکارهای موثر کاهش و کنترل اجاره‌بها در کشور باشد.
به گزارش Consbank، علیرضا خسروی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص راهکارهای کنترل اجاره‌بها با توجه به افزایش 10 درصدی آن اظهار داشت: کاهش نرخ سود بانکی به سبب بازار خاص اجاره در کشور با افزایش نرخ اجاره‌بها همراه است.

وی افزود: متأسفانه سیستم بنگاه املاک کشور به سبب عدم نظارت‌ها مجوز و تنظیم معاملات به نفع خود معیوب هستند حال مبنای معامله دلالان و واسطه‌گران مسکن اجاره بیشتر همراه با سود بیشتر است.

خسروی در ادامه بیان کرد: ایجاد شرکت‌های املاک و رقابتی شدن آنها می‌تواند یکی از راهکارهای موثر کاهش و کنترل اجاره‌بها در کشور باشد.

وی از افزایش نرخ اجاره‌بها و گله‌مند بودن متقاضیان از نبود مسکن برای رهن کامل عنوان کرد: در واقع کفه ترازو بین اجاره و رهن در حال نوسان است و ثبات ندارد به گونه‌ای که با کاهش و افزایش نرخ سود بانکی روند تخریبی در حوزه مسکن به وجود می‌آورد.

عضو کمیسیون عمران در پایان تصریح کرد: عدم دخالت دولت در کنترل اجاره‌بها امری اشتباه است زیرا اگر دولت در هر شهری نسبت به جمعیت آن شرکت‌های املاکی ایجاد کند و قوه قضاییه از این طرح پشتیبانی کند قطعا چند گره اساسی باز خواهد شد.