کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در حال حاضر نرخ تورم مسکن منفی است و رشدی نداشته، گفت:‌ در حال حاضر شیب منحنی تولید مسکن نزولی است.

به گزارش Consbank، محمد مهدی مافی در گفت وگو با ایلنا با بیان اینکه فاصله زمانی بین خروج از رکود و آغاز رونق مسکن بسیار کوتاه است،‌ اظهار کرد:‌ نمی توان برای تاریخ رکود تا رونق بازار مسکن مرزبندی کرد و قطعا با افزایش معاملات و آغاز دوره رونق درصدی هم نرخ ها افزایش می یابد  و این افزایش نرخ مسکن زنگ خطر ندارد.

وی ادامه داد:‌ برای کسانی که قصد خرید مسکن دارند،‌ این فرصت که از زمان افزایش قیمت ها مطلع شوند وجود ندارد معتقدم در حال حاضر در حال حاضر حاشیه امنی برای خرید مسکن وجود دارد کسانی که در این ایام نسبت به خرید خانه اقدام کنند می توانند از این حاشیه امن استفاده کنند.

 مافی با اشاره به عوامل اقتصادی موثر در بازار مسکن،‌ گفت:‌ هر چند ورود تقاضاهای جدید به بازار می تواند قیمت معاملات را افزایش دهد اما معتقدم عوامل اقتصادی دیگری در تعیین نرخ بازار مسکن دخیل هستند مانند نرخ بهره بانکی،‌ میزان ورود سرمایه ها به این بازار،‌ میزان تزریق نقدینگی به پروژه های ساختمانی و ...

کارشناس اقتصاد مسکن درباره وضعیت بازار مسکن در نیمه دوم سال گفت:‌ پیش بینی می شود در نیمه دوم سال قیمت مسکن افزایش پیدا کند اما این افزایش قیمت قطعا کمتر از نرخ تورم خواهد بود. معتقدم همین نرخ تورم امروز مسکن تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.