کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

عضو هیئت مدیره بانک مسکن گفت: وام مسکن فعلا تا پایان امسال همان ۸۰ میلیون تومان باقی می‌ماند و ممکن است برای سال آینده مجددا افزایش سقف وام را شاهد باشیم.
به گزارش Consbank، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ابوالقاسم رحیمی انارکی، عضو هیئت‌مدیره بانک مسکن، در پاسخ به اظهارات اخیر رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران مبنی بر ارائه درخواست افزایش سقف وام مسکن از ۸۰ میلیون تومان به ۱۲۰ میلیون تومان به بانک مرکزی اظهار داشت: تاکنون بانک مسکن هیچ گونه درخواست افزایش سقف تسهیلات خرید یا ساخت مسکن به بانک مرکزی نداشته است.
 
وی ادامه داد: وام مسکن تا پایان سال جاری ۸۰ میلیون تومان باقی می‌ماند و ممکن است برای سال آینده بار دیگر افزایش یابد.
 
وی درباره احتمال حذف یا تعدیل برخی شرایط فعلی دریافت تسهیلات خرید یا ساخت مسکن با استفاده از صندوق پس‌انداز مسکن یکم بانک مسکن خاطر نشان کرد: در حال حاضر شرایط موجود بررسی می‌شود و تا یکی دو هفته آینده شرایط جدید ابتدا به اطلاع وزیر راه و شهرسازی و رئیس کل بانک مرکزی و سپس در صورت تأیید به اطلاع عموم خواهد رسید.
 
رحیمی انارکی افزود: برخی می‌گویند ممکن است دریافت‌کنندگان وام جعاله (تسهیلات تعمیر مسکن)‌ به دلیل پایین بودن میزان مبلغ وام (۱۰ میلیون تومان) از فهرست ممنوعه‌ها حذف شوند و آن‌ها هم بتوانند وام ۸۰ میلیون تومانی دریافت کنند؛‌ اما این سخن درست نیست؛ چون کسی که وام جعاله دریافت کرده است در برابر ارائه سند واحد مسکونی توانسته این تسهیلات را بگیرد. بنابراین او خانه داشته است. درحالی‌که وام صندوق پس‌انداز مسکن یکم تنها به خانه‌اولی‌ها داده می‌شود و این گونه اظهارات صحیح نیست.
 
وی درباره ذکر مصادیقی از شرایط فعلی دریافت تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی مسکن که قرار است حذف یا تعدیل شوند گفت: برای مثال یکی از شرایط فعلی تأهل در هنگام دریافت وام است؛ البته در حال حاضر مجردها می‌توانند حساب افتتاح کنند اما باید در هنگام دریافت وام متأهل باشند ولی قرار است این شرط حذف و اعلام شود که مجردها هم تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی مسکن دریافت می‌کنند.
 
عضو هیئت‌مدیره بانک مسکن تأکید کرد: البته این تغییر و تحولات در حال بررسی است و اجرای آن‌ها قطعی نیست. ممکن است بانک مرکزی درخواست بانک مسکن را نپذیرد و در آن صورت شرایط فعلی دریافت تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی ساخت یا خرید مسکن به قوت خود باقی می‌ماند.