کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

معاون امور نظارت شورای اسلامی شهر تهران راه حل جلوگیری از تخطی از مقررات ملی ساختمان را شناسنامه دار کردن ساختمانها عنوان کرد.
به گزارش Consbank، عباس جدیدی گفت: این وظیفه سازمان نظام مهندسی است که طرح شناسنامه دارشدن ساختمانها را به مرحله اجرا دراورد و تحقق بخشیدن به این مهم به معنای خط پایانی برای تمام تخلفات ساخت و ساز است.
 
معاون امور نظارت شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این سوال که چرا الزامات قانونی مندرج در قوانین نظام مهندسی جهت استفاده از سیستمهای حرارت مرکزی در ساختمانهای بلند مرتبه وفضاهای با مساحت کم تر از 60 متر مربع نادیده گرفته می شود و هیچ اقدام بازدارنده ای دراین خصوص انجام نمی گیرد، گفت:این مشکل تنها زمانی حل می شود که بتوانیم شناسنامه فنی و ملکی ساختمانها را محقق کنیم تا بر این اساس هر ساختمانی که بر مبنای مشخصات فنی خود ساخته نشده بود با ساخت آن برخورد شود.
 
وی در خصوص شناسنامه فنی و ملکی ساختمان گفت: شناسنامه فني وملكي ساختمان، سندي حاوي اطلاعات فني و ملكي ساختمان است که توسط سازمان نظام مهندسي استان صادرمی شود و در آن، چگونگي رعايت مقررات ملي ساختمان و ضوابط شهرسازي قيد می گردد.
 
معاون امور نظارت شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: در صورتی که این طرح توسط سازمان نظام مهندسی به اجرا دراید، سازندگان واحدهای مسکونی مكلفند پس از اتمام كار براي تهيه شناسنامه فني و ملكي ساختمان به ترتيبي كه وزارت مسكن و شهرسازي تعيين مي کند، اطلاعات فني و ملكي ساختمان، گواهي مهندس ناظر و تأييديه هاي لازم را در اختيار سازمان نظام مهندسي استان قرار دهند؛همچنین يك نسخه از شناسنامه فني و ملكي ساختمان دراختيار شهرداري و يا ساير مراجع صدور پروانه ساختمان قرار می گیرد تا گواهی پایان کار صادر گردد.
 
وی در پاسخ به این سوال که شهرداری برای حل مشکل استفاده غیرمجاز از پکیج  در ساخت و سازها و نصب غیراستاندارد برخی دیگر چه اقدامی می تواند انجام دهد،گفت: شهرداری هیچ اقدامی نمی تواند انجام دهد و تمام کارها تا زمانی که شناسنامه فنی و ملکی ساختمان تایید نشود سلیقه ای خواهد بود و در واقع نظارتی وجود نخواهد داشت.
 
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به خطراتی که استفاده از پیکج طبق اظهارات رسمی مسوولان، برای سلامت مردم دارد،شورای شهر برای حفظ سلامت مردم چه برنامه ای دارد گفت:  تامین رفاه و آسایش و سلامت مردم جزو اولویت های شورای شهر است و در این راستا ازهیچ کوششی دریغ نمی شود.
 
جدیدی با اشاره به اهمیت تامین سلامت مردم گفت: در همین راستا جلسه ای را با معاون شهرداری تهران برگزار کرده ایم و مقرر شده تمام توانشان برای مبارزه با تخلفات ساخت و ساز بسیج شود.