بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

رئیس شورای مرکزی سازمان نظام کاردانی ساختمان ایران اعلام کرد که با وجود تأکید وزیر راه و شهرسازی بر لزوم بهبود شاخص‌های کیفی در صنعت ساختمان ایران همچنان کیفیت ساختمان سطح مناسبی ندارد.
به گزارش Consbank، به نقل از فرصت امروز، مهدی مؤذن در حاشیه روز نخست نمایشگاه صنعت ساختمان به مشکلات سطح کیفی ساختمان‌ها اشاره کرد. مشکلاتی که نه دولت‌های گذشته و نه حتی دولت یازدهم راه‌کارهای نتوانسته‌اند راهکارهای مناسبی برای آن بیندیشند.
 
رئیس شورای مرکزی سازمان نظام کاردانی ساختمان ایران با اشاره به برقرار شدن یک نگاه مهندس‌محور در پروژه‌های ساختمانی طی سال‌های گذشته افزود: «اگر بنا بود تنها با اهمیت دادن به رویکردهای مهندسی کار پیش رود، قطعاً وضعیت کیفی ساختمان‌های ما این طور که امروز می‌بینیم نبود. عمر 30‌ساله ساختمان‌های ایران در قیاس با بیش از 100 سال عمر مفید در برخی از کشورهای اروپایی به خوبی این تفاوت را نشان می‌دهد. اگر بناست ساختمانی برچسب فنی و انرژی دریافت کند، نیاز به حضور کاردان‌های فنی وجود دارد که این مهم تاکنون کمتر در ایران اجرایی شده است.»
 
وی در ادامه تصریح کرد: «حضور نیروهای نظارتی و کاردان‌های فنی در عرصه ساخت‌و‌ساز در سطحی بالا نیاز به حمایت خاص شهرداری دارد. متأسفانه شهرداری چشم خود را روی کیفیت ساختمان بسته و هر چیزی را که وزارت راه و شهرسازی می‌گوید، اجرا می‌کند. کار مستقیم آن‌ها با نظام مهندسی و توجه‌شان تنها به این سازمان‌ خاص باعث شده کار کردن کاردان‌ها در این عرصه به رسمیت شناخته نشود و بخش زیادی از بازار عملاً بدون حضور این نیروهای فنی و متخصص اجرایی شود.»
 
مهدی مؤذن در پایان گفت: «ما با وجود تمام این مشکلات به آینده امیدواریم و انتظار داریم وزارت راه و شهرسازی در این عرصه تصمیماتی قاطع بگیرد. در کشور نظام سلسله مراتبی مدیریتی وجود دارد و نظام کاردانی ساختمان امیدوار است تصمیمات لازم از سوی این نهادها گرفته شود تا با همراهی نهادهایی مانند رسانه‌های جمعی کیفیت ساختمان در ایران بار دیگر به رشد قابل‌توجهی برسد.»