کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

باید اصول صنعتی‌سازی و ایمنی در ساختمان رعایت شود و در این باره فعالیت‌های مناسبی در وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است.

به گزارش Consbank، به نقل از خبرگزاری ایسنا محمد شکر‌چی‌زاده، معاون وزیر راه و شهرسازی، در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان اظهار کرد: تجربه دو دهه گذشته در خصوص تزریق منابع مالی در صنعت ساختمان راهگشا نبوده است و در فاصله سال‌های 85 تا 90 حدود 500 تا 600 میلیارد دلار به بخش مسکن تزریق شد اما کاری انجام نشد.

وی افزود: توجه به نیروی انسانی، منابع و تکنولوژی‌های مدرن برای پیشبرد اهداف اقتصادی مؤثر است.

معاون وزیر راه و شهرسازی راهکار اساسی در عرصه ساختمان را صنعتی‌سازی بیان و تأکید کرد: اگر قرار است سالیانه 900 هزار واحد مسکونی ساخته شود، باید اصول صنعتی‌سازی و ایمنی در آن رعایت شود. در این باره فعالیت‌های مناسبی در وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است و در حوزه قرار‌داد‌های مالی ساختمان به ویژه در مبحث 11 به صنعتی‌سازی توجه ویژه‌ای شده است.

شکرچی‌زاده تصریح کرد: در حوزه کیفیت از ابزارهای استاندارد و گواهینامه‌های فنی استفاده می‌شود که فراتر از حداقل‌هاست.

وی یکی از چالش‌های بخش صنعت ساختمان را بحث مصرف انرژی دانست و گفت: متأسفانه میزان مصرف انرژی در ایران دو تا سه برابر جهانی است و این حجم مصرف انرژی کمکی به GDP کشور نمی‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: مطلب دیگر بحث مهندسی زلزله، ریسک و خطرپذیری است. اگر در تهران زلزله‌ای حدود هشت ریشتر رخ دهد با فاجعه انسانی مواجه خواهیم شد.

شکرچی‌زاده ادامه داد: هدف‌گذاری به سمت تکنولوژی‌های نوین و آسیب‌شناسی باید جدی گرفته شود و در این مورد چهار رکن تحقیقات، آموزش، مقررات و گواهینامه‌های فنی لازم است.