کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

مدیر مطالعات علمی طرح جامع مسکن از تغییرات جدید و جزئی این طرح خبر داد.

به گزارش Consbank، به نقل پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی فردین یزدانی، مدیر مطالعات علمی طرح جامع مسکن، اظهار داشت: پیش‌نیاز ایجاد صندوق تضمین تسهیلات مسکن، تبدیل بانک مسکن به بانک توسعه‌ای است و این صندوق باید برای اجرای برنامه‌های پایدار دولت در بخش مسکن استفاده شود.
 
وی تصریح کرد: در پاسخ به پرسشی در خصوص تغییرات طرح جامع مسکن، گفت: این طرح تغییرات مهم و خاصی نداشته و تغییرات در حد جزئیات بوده است.
 
مدیر مطالعات علمی طرح جامع مسکن با بیان اینکه به عنوان مثال یکی از این تغییرات، افزایش میزان وام ودیعه مسکن متقاضیان دریافت وام بهسازی بافت ناکارآمد بوده است، افزود: چند تغییر دیگر در این سطح نیز در طرح جامع رخ داده است.
 
وی در خصوص زمان اجرایی شدن طرح جامع مسکن تأکید کرد: وزارت راه و شهرسازی مصمم است تک‌تک برنامه‌های ارائه شده در طرح جامع مسکن را پیگیری و اجرایی کند. بنابراین اجرای این طرح زمان خاصی ندارد و به محض قطعی شدن برنامه‌ها و محورهای مذکور در این طرح، عملیاتی شدن آن‌ها نیز در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار می‌گیرد. حتی برخی برنامه‌ها مانند مسکن اقشار کم‌درآمد و بهسازی بافت‌های ناکارآمد شهری در حال اجرا هستند.
 
کارشناس برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص صندوق تضمین تسهیلات مسکن که در طرح جامع بر روی آن تأکید شده است، افزود: تأسیس این صندوق نیاز به مصوبه مجلس دارد و باید ابتدا در هیئت دولت تصویب شده و سپس به صورت لایحه به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون مربوط ارجاع شود که در صورت تصویب، اجرایی شدن این برنامه اثرگذار در حوزه تسهیلات مسکن در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار می‌گیرد.