بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

اگر معضل حاشیه‌نشینی در تهران جدی گرفته نشود، فاجعه‌ای بزرگ رخ خواهد داد و برای مقابله با حاشیه‌نشینان باید دولت و مجلس شورای اسلامی وارد عمل شوند.
به گزارش Consbank، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مهدي چمران، رئيس شوراي اسلامي شهر تهران، از پيش‌بينی بودجه ۵۰۰ ميليارد تومانی در سال جاری برای ساماندهی باغات كن خبر داد و گفت: باغات كن به دليل ساخت‌وساز در حال نابودی هستند. بنابراين بودجه ۵۰۰ ميليارد تومانی برای ساماندهی آن در نظر گرفته شده است هر چند این ارقام برای ساماندهی اين باغات كافی نيست و بايد با از مشاركت مردم هم استفاده شود.
 
وی افزود: لازم است در باغات كن فضاهای تفريحی و درآمدزايی از آن‌ها جايگزين ساختمان‌سازی شود تا حدود ۴۰۰ هكتار باغ احيا و حفظ شوند. حتي درختان آن‌ها پلاك‌كوبی می شوند تا حتي يك درخت هم كم نشود.
 
چمران ميزان اعتبار پيش‌بيني شده براي ساماندهي ده ونك و دره اوين را به ازاي هركدام از اين محدوده‌ها حدود ۵۰۰ ميليارد تومان اعلام كرد و درباره سكونت‌گاه‌هاي غيررسمي در دره فرحزاد اظهار كرد: با افرادي كه سكونتگاه‌هاي غيررسمي در دره فرحزاد را ترك نمي‌كنند بر اساس ماده ۹ و با حكم دادستان برخورد مي‌شود.
 
رئيس شوراي اسلامي شهر تهران با هشدار نسبت به گسترش حاشيه‌نشيني در اطراف تهران تأکید كرد: درباره حاشيه‌نشيني در حريم شهر تهران، هم مجلس شوراي اسلامي و هم دولت بايد وارد شوند. در غیر این صورت فاجعه بزرگي با انتقال جمعيت روستاها به حاشيه شهر به وجود مي‌آيد كه قابل كنترل نخواهد بود.