کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

در آخرین روز کاری فرابورس اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک مسکن کاهش یافت. در‌حالی‌که برخی از کارشناسان بازار مسکن پیش‌بینی می‌کردند با انجام توافق هسته‌ای بازار مسکن از رکود خارج شود و قیمت اوراق تسهیلات مسکن نیز افزایش یابد.
به گزارش Consbank، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک مسکن (تسه) در آخرین روز کاری این هفته در فرابورس با افت قیمتی پنج هزار تومانی مواجه شده و از ۷۴ هزار تومان به ۶۹ هزار تومان کاهش یافت.
علت این کاهش قیمت، عدم استقبال خریداران برگه‌های تسهیلات مسکن از خرید اوراق ذکر شده است. این کاهش قیمت در حالی رخ داد که برخی از کارشناسان بازار سرمایه و بازار مسکن پیش‌بینی می‌کردند با انجام توافق ایران و کشورهای ۱+۵ در وین و صدور قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، بازار مسکن از رکود خارج و قیمت اوراق تسهیلات مسکن نیز به دلیل استقبال در فرابورس، با افزایش قیمت مواجه شود.
با این حال عده دیگری از کارشناسان مسکن و نیز عباس آخوندی‏، وزیر راه و شهرسازی و حامد مظاهریان، معاون مسکن و ساختمان این وزارتخانه معتقدند که بازار مسکن بازاری داخلی است و اثرگذاری توافق‌های بین‌المللی بر آن در یک بازه زمانی چند ساله می‌تواند نمود خارجی داشته باشد. به همین دلیل نوسانات قیمتی اوراق تسهیلات در فرابورس با نوسانات دیگر اوراق بهادار در بازار سرمایه هماهنگ نیست.