کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

در سال‌های اخیر، ویلاسازی‌های گسترده در نقاط مختلف استان‌های شمالی از جمله در مناطق ممنوعه انجام شده است و در این راستا، شورای عالی شهرسازی طرح افزایش تراکم ساختمانی را در سه استان شمالی پیشنهاد داد.
به گزارش Consbank، به نقل از اقتصادنیوز، در جلسه اخیر شورای عالی شهرسازی  موضوع پیشنهادی وزیر جهاد کشاورزی و سازمان امور اراضی این وزارتخانه  نحوه صیانت و حفظ اراضی باغی و جنگلی شمال کشور را بررسی کرد و با در نظر گرفتن واقعیت انکارناپذیر درباره ویلاسازی در شمال کشور، دستور مطالعه روی طرح «افزایش تراکم ساختمانی در سه استان شمالی» را صادر کرد.
اعضای شورای‌عالی شهرسازی به این جمع‌بندی رسیده‌اند که ویلاسازی‌های گسترده سال‌های اخیر در نقاط مختلف استان‌های شمالی از جمله در مناطق ممنوعه همچون جنگل، اراضی کشاورزی، باغ، جلگه و مرتع، از جانب دو دسته تقاضای مصرفی یا واقعی و تقاضای سوداگرایانه، انجام شده است که نیاز دسته اول فقط با اقدامات تنبیهی و کنترلی محدود نمی‌شود.
به همین منظور شورای‌ عالی شهرسازی پیشنهاد کرده است گروهی کارشناسی از طرف دبیرخانه شورا به مدت 9 ماه، طرحی را مطالعه کند که براساس آن امکان ساخت‌و‌ساز مسکونی در مکان‌های مشخصی از سه استان شمالی به شکل «افزایش تراکم، برای پاسخ به تقاضای مصرفی و واقعی» فراهم شود. در صورت تصویب این طرح در شورای‌ عالی شهرسازی، آپارتمان‌سازی و برج سازی به تدریج جایگزین ویلاسازی در شهرهای شمالی می‌شود تا از این طریق نیاز به زمین برای ویلاسازی در سطح و در نتیجه تخریب اراضی کشاورزی و جنگلی به حداقل برسد.