کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

پژوهشكده مالي و اقتصادي مسكن و حمل‌ و نقل در مراحل اوليه تأسیس است. در این پژوهشکده پژوهش درباره نحوه تأمین مالی برای نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل باری و سپس پژوهش درباره حل تعارض منافع در بخش‌های مختلف حوزه مسکن اولویت دارد.
 
به گزارش Consbank، به نقل از دنیای اقتصاد پژوهشكده مسکن و حمل و نقل در مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي تأسيس مي‌شود و برای تحقيق و پژوهش‌ كلان و ملي در سه بخش «مالي و اقتصاد حمل‌ و نقل»، «مالي و اقتصاد مسكن» و «مطالعات اجتماعي و توسعه پايدار» وزارت راه ‌و شهرسازي مأموریت دارد. به‌گونه‌اي كه طرح‌ها و پيشنهادهايي كه دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط با اين سه بخش به شكل ايده اوليه مد نظر دارند ابتدا در پژوهشكده مطالعه می‌شود و بعد از جمع‌بندي درباره مباني نظري و مدل‌هاي اقتصادي مباحث، موضوعات خام در قالب بسته فكري با محتواي تحليلي-كارشناسي، براي هر نوع تصميم‌گيري بعدي، به وزارتخانه تحويل داده می‌شود.
وزير راه و شهرسازي روز گذشته با حضور در مركز تحقيقات و بازديد از اقدامات مقدماتي براي راه‌اندازي اين پژوهشكده، در جمع مديران و كارشناسان حاضر، اولين مأموريت پژوهشي آن را اعلام كرد. عباس آخوندي در اين باره گفت: ارزش پروژه‌هاي عمراني و زيرساختي راه و شهرسازي و پروژه‌هايي كه قرار است در سال‌‌هاي آتی كليد بخورد به قدري است كه اگر ميزان درآمدهاي نفتي كشور به 3 ميليون بشكه در روز نيز برسد، با بودجه سالانه دولت قابل تأمين مالي نخواهد بود. بنابراين‏، از مأموريت‌های پژوهشكده تحقيق درباره مدل‌ها و تجربه‌هاي موفق جهاني براي تأمين مالي پروژه‌هاي مختلف زيرساختي از قبیل ساخت آزادراه‌ها و بنادر است.
عباس آخوندي با تأكيد بر اينكه مديريت ساخت، توسعه و نگهداري زيربناهاي حمل و نقل بايد به سمت بازرگاني و تجاري كردن پروژه‌ها و مراكز اين حوزه متمرکز شود، گفت: فرضيه‌ غلط اين است که اجاره زمين يا غرفه مثلاً در يك فرودگاه براي تأمين بخشي از هزينه‌هاي آن فرودگاه است. حال اينكه هدف از اين بحث، رقابتی كردن خدمات و فعاليت فرودگاه و ساير حوزه‌هاي زيرساختي است.
همچنين، وزير راه و شهرسازي بر لزوم پژوهش‌ درباره نحوه تأمين مالي براي نوسازي ناوگان فرسوده حمل و نقل باري تأكيد كرد و گفت: در حال حاضر 127 هزار كاميون فرسوده در جاده‌هاي كشور فعال است در حالي كه سن بالاي 10 سال براي اين وسايل نقليه، فرسوده حساب مي‌شود.
وي پژوهش درباره حل «تعارض منافع» در بخش‌هاي مختلف حوزه مسكن از جمله نظام مهندسي و همچنين نحوه كاهش مصرف 60 درصدي انرژي در حمل و نقل و مسكن را از جمله اولويت‌هاي بعدي پژوهشكده در شرف تاسيس عنوان كرد و در عين حال هشدار داد كه فعاليت‌ پژوهشكده به مرور زمان حالت شركت‌‌ مهندس مشاور پيدا نكند بلكه در سطح ملي، تحقيقات هدفمند و مرتبط انجام دهد.