کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

در حال حاضر دولت برای تأمین زيرساخت‌های توسعه شهرهای هوشمند در كشور آماده است. تأمین زیرساخت‌ها دو بخش سخت‌افزاری و تأمین زیرساخت‌های داده‌ای و داده‌های مکان‌محور را در بر می‌گیرد.
به گزارش Consbank، نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره برنامه‌های دولت برای تأمین زیرساخت‌های ارتباطی شهرهای هوشمند گفت: زیرساخت‌ها به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش نخست سخت‌افزاری است كه توسعه شبكه‌های فیبر نوری و دسترسی‌های پرظرفیت برای كلیه نقاط كسب و كار و حتی مسكونی را شامل می‌شود. این زیرساخت تأمین ارتباطات در حالت بی‌سیم برای موبایل نسل ۳ و ۴ است كه امكان دسترسی موبایل به دیتا را برای همگان فراهم می‌كند.
وی ادامه داد: بخش دوم نیز تأمین زیرساخت‌های داده‌ای و داده‌های مكان‌محور همچون دیتاهای لایه GIS، CADASTER، اطلاعات مكانی آدرس پستی كه ژئوكد شده باشد با عنوان GNAP، اطلاعات مربوط به سیستم‌های هویت، اطلاعات مربوط به سیستم CADAS  و در نهایت شكل‌گیریspecial data structure  (ساختار اطلاعات چند لایه) كه به مدیریت توسعه شهری برای مطالعه هم‌زمان و شبیه‌سازی هر نوع تصمیمی در مورد شهر، پیش از آنكه اجرا شود، كمك كند. 
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: بخش‌های مهمی از زیرساخت‌های توسعه پایدار با تحقق شهرهای هوشمند توسط وزارت ارتباطات تأمین شده است و به سرعت نیز تكمیل می‌شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره نقش بخش خصوصی در اجرای راهبردهای دولت برای توسعه شهرهای هوشمند گفت: وزارت ارتباطات در بخش‌ فناوری اطلاعات هم در بخش زیرساخت‌ها و هم در بحث سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بیش از ۸۰ درصد كار را به بخش خصوصی  واگذار کرده است.
جهانگرد تأكید كرد: عموماً در انجام پروژه‌ها، دولت در نقش كارفرما و سفارش‌دهنده است و بخش‌های غیردولتی عملیات را انجام می‌دهند.