بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

در حال حاضر دولت برای تأمین زيرساخت‌های توسعه شهرهای هوشمند در كشور آماده است. تأمین زیرساخت‌ها دو بخش سخت‌افزاری و تأمین زیرساخت‌های داده‌ای و داده‌های مکان‌محور را در بر می‌گیرد.
به گزارش Consbank، نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره برنامه‌های دولت برای تأمین زیرساخت‌های ارتباطی شهرهای هوشمند گفت: زیرساخت‌ها به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش نخست سخت‌افزاری است كه توسعه شبكه‌های فیبر نوری و دسترسی‌های پرظرفیت برای كلیه نقاط كسب و كار و حتی مسكونی را شامل می‌شود. این زیرساخت تأمین ارتباطات در حالت بی‌سیم برای موبایل نسل ۳ و ۴ است كه امكان دسترسی موبایل به دیتا را برای همگان فراهم می‌كند.
وی ادامه داد: بخش دوم نیز تأمین زیرساخت‌های داده‌ای و داده‌های مكان‌محور همچون دیتاهای لایه GIS، CADASTER، اطلاعات مكانی آدرس پستی كه ژئوكد شده باشد با عنوان GNAP، اطلاعات مربوط به سیستم‌های هویت، اطلاعات مربوط به سیستم CADAS  و در نهایت شكل‌گیریspecial data structure  (ساختار اطلاعات چند لایه) كه به مدیریت توسعه شهری برای مطالعه هم‌زمان و شبیه‌سازی هر نوع تصمیمی در مورد شهر، پیش از آنكه اجرا شود، كمك كند. 
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: بخش‌های مهمی از زیرساخت‌های توسعه پایدار با تحقق شهرهای هوشمند توسط وزارت ارتباطات تأمین شده است و به سرعت نیز تكمیل می‌شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره نقش بخش خصوصی در اجرای راهبردهای دولت برای توسعه شهرهای هوشمند گفت: وزارت ارتباطات در بخش‌ فناوری اطلاعات هم در بخش زیرساخت‌ها و هم در بحث سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بیش از ۸۰ درصد كار را به بخش خصوصی  واگذار کرده است.
جهانگرد تأكید كرد: عموماً در انجام پروژه‌ها، دولت در نقش كارفرما و سفارش‌دهنده است و بخش‌های غیردولتی عملیات را انجام می‌دهند.