بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

دولت تدبیر و امید تلاش می‌کند تا به سرعت بخش مسکن را از رکود خارج کند تا رونقی دوباره بیابد.
به گزارش Consbank، به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل اسحاق جهانگیری در هجدهمین اجلاسیه سراسری نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت:‌ دولت در واگذاری امور به بخش خصوصی مصمم است و در کنار همه رویکردهای اقتصادی به‌منظور مبارزه با کاهش آسیب‌های اجتماعی، تقویت و توسعه انسجام ملی، اخلاق‌مداری، ایجاد امید و نشاط در جامعه می‌کوشد.
وی با بیان اینکه می‌توان خلأها و نارسایی‌ها کشور را به سرعت برطرف کنیم، افزود: دولت برای دوران تحریم حتی تداوم تحریم‌ها و پساتحریم برنامه‌ها و رویکردهای خاصی را در پیش گرفته است تا مشکلی در اداره کشور ایجاد نشود.
معاون اول رئیس جمهور تأکید کرد: اگر تحریم‌های اقتصادی لغو شود‏‏، مشکلات اقتصادی به سهولت برطرف می‌شود و از نخبگان جامعه و صاحب‌نظران انتظار می‌رود به دولت در حل مشکلات و رونق اقتصادی یاری رسانند.
اولویت امسال کشور رونق‌بخشی به اقتصاد است
جهانگیری تصریح کرد: اولویت امسال ما رونق اقتصاد کشور است، زیرا در این عرصه ‌با چالش‌ها و مشکلات جدی روبه‌رو هستیم و باید از فرصت‌ها و سرمایه‌های موجود استفاده کنیم.
وی تأکید کرد: در سایه این رونق اقتصادی باید به سمت اشتغال حرکت کرد و قطعاً سیاست‌گذاری‌های دولت نیز ایجاد اشتغال و کارآفرینی است. در رونق اقتصادی کشور باید به عناصر پیش‌برنده اقتصاد توجه داشته باشیم که در این زمینه به 5 بخش به عنوان عناصر پیش برنده و لوکوموتیو کشور توجه خاصی می‌شود.
معاون اول رئیس جمهور از حوزه نفت و گاز، تولید کشور، رونق صادرات و بخش مسکن و ساختمان را با استفاده از تکنولوژی‌های جدید به عنوان عناصر پیش‌برنده اقتصاد یاد کرد و افزود: اگر بخش مسکن رونق پیدا کند، به تبع صنایع وابسته نیز رونق می‌گیرند و تحرک جدی پیدا می‌کنند.
جهانگیری سرمایه‌‌گذاری در حوزه صنعت ساختمان را یک ضرورت اعلام کرد و گفت: این تحرک به صنعت فولاد با تولید چندین میلیون تن و تولید سیمان با ظرفیت 70 میلیون تن کمک خواهد کرد و در کنار آن سایر صنایع وابسته به صنعت ساختمان رونق خواهد یافت.
وی به حجم انبوه تولید در این عرصه اشاره کرد و ادامه داد: از عده‌ای گله‌مند هستم که با وجود ظرفیت تولید داخلی به واردات انبوه در این حوزه روی آوردند و صنعت ساختمان را با چالش روبه‌رو کرده‌اند. بنده قول می‌دهم این بخش به سرعت رونق یابد.