کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

اجرای سیستم مقاوم‌سازی جانبی هزینه‌های فراوانی برای سازندگان به دنبال دارد اما با اجرای كامل آن، بنایی مقاوم ساخته خواهد شد كه عمر مفیدی هم خواهد داشت.
به گزارش Consbank، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی منوچهر شیبانی،‌ مدیركل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشكل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به مهندسی‌ساز نبودن بیشتر ساختمان‌ها درباره پیامدهای رعایت نكردن مبحث ۱۹‌مقررات ملی ساختمان اظهار داشت: صرفه اقتصادی ساخت‌و‌ساز به‌منزله سودجویی نیست.
 
وی تصریح کرد: عده‌ای تصور می‌كنند اگر مبحث نوزدهم ساختمان را رعایت نكنند، ساختمانی به‌صرفه خواهند داشت. درحالی‌كه اجرای كامل این بند در ساختمان هم در طول عمر مفید ساختمان، هم برای بهره‌برداران و هم مملكت مفید خواهد بود و با عدم رعایت‌ این بند، تنها سود لحظه‌ای و سودجویی سازندگان تأمین و بیشتر مصرف‌كننده متضرر می‌شود. اگر ساختمان در برابر زلزله مقاوم شود، زلزله در ایران آمار تلفات و مرگ و میر فراوانی نخواهد داشت.
 
مدیركل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشكل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی افزود: اجرای سیستم مقاوم‌سازی جانبی اگرچه هزینه‌های بیشتری را برای سازندگان به دنبال دارد اما با اجرای كامل این بند، بنایی مقاوم ساخته شده است كه علاوه بر مقاومت در برابر زلزله، عمر مفیدی نیز خواهد داشت.
 
شیبانی اصل گفت: ساختمانی كه سیستم مقاوم‌سازی جانبی نداشته باشد ساختمانی آسیب‌پذیر است. به همین خاطر هم سود در ساختمان‌سازی منوط به كیفیت است و اقتصادی ساختن ساختمان محصول درست ساختن و رعایت ضوابط و تمامی بندهای قانونی است.
 
به گفته شیبانی ‌اصل در بحث تأسیسات ساختمان با اجرای كامل مبحث ۱۹‌، باید در بین روش‌های ساخت به اقتصادی‌ترین روش اندیشید و این به مفهوم حذف الزامات مقررات ملی ساختمان برای ارزان ساختن نیست.
 
مهندس مسعود سعادت یکی از کارشناسان برنامه‌ریزی شهری نیز در مورد مصرف بهینه انرژی در ساختمان‌ها خاطر نشالن کرد: ارزان‌سازی ساختمان همیشه به معنای به‌صرفه بودن نیست. گاهی باعث هزینه‌های گزافی می‌شود که صرفه ساخت مسکن را کاملاَ از بین می‌برد. به همین خاطر نیز باید تدبیری مهندسانه برای این معضل که بخش عمده‌ای از آن به دلیل ناآگاهی و بخشی دیگر نیز محصول سوداگری است اندیشید.