کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

در معاملات هفته گذشته فرابورس، ۵۳۹۴ نفر با خرید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن صاحب خانه شدند.
به گزارش Consbank، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مدیر امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام کرد: در معاملات هفته گذشته فرابورس، تعداد ۵۳۹۴ نفر با خرید ۲۰۸ هزار و ۷۰۰ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند خرید مسکن شدند.
 
حجم معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته منتهی به ۲۳ مردادماه ۱۹۶ هزار و ۷۰ دفعه بود که در مجموع ارزش معاملات این اوراق ۱۴۲ میلیارد ریال بود.
 
معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال ۸۹ در شرکت فرابورس ایران آغاز شد و هم‌اکنون بیش از ۲۰ اوراق در این شرکت معامله می‌شود.
 
سقف پرداخت تسهیلات خرید و تعمیرات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال است که مدت بازار پرداخت تسهیلات ۱۲ سال تعیین شده است.
 
نرخ سود تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن حداکثر ۱۶ درصد (تقسیط تسهیلات به سه روش ساده، پلکانی سالانه و پلکانی دوره‌ای) است که متقاضیان استفاده از این اوراق به شرکت‌های کارگزاری عضو فرابورس یا شعب بانک مسکن مراجعه کنند.
 
گفتنی است شورای پول و اعتبار اوایل خردادماه گذشته سقف دریافت وام خرید مسکن را افزایش داد اما شرکت فرابورس ایران اعلام کرد این مصوبه مربوط به دارندگان حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم است و به‌منظور کمک به رونق ساخت مسکن و ارتقای قدرت خرید خانوارها و تشویق متقاضیان مسکن به پس‌انداز به تصویب رسیده است و با اوراق تسهیلات مسکن ارتباطی ندارد.