بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

    میزان مجازات متخلفان ساخت‌و‌ساز کافی نیست و باید افزایش پیدا کند.

به گزارش Consbank، مهدی موذن درباره اهمیت اخلاق حرفه‌ای در نظام مهندسی و سایر حرفه‌ها افزود : اخلاق‌مداری در سطح جامعه به صورت کلان و در حرفه‌ها و صنوف به صورت ویژه اهمیت دارد.

موذن گفت : شاید بخشی از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد به این مسئله برمی‌گردد که مجازات متخلفان ساخت و ساز به اندازه‌ای که باید باشد نیست و به نظر می‌رسد افزایش میزان مجازات، پیگیری و اجرای آن می‌تواند در کاهش تخلفات موثر افتد.

رئیس نظام کاردانی استان تهران افزود: تصمیم مسئولان ارشد تاثیرگذارتر و مهم‌تر از سایر زیرمجموعه‌های خود است و نقش آنها باید بسیار بیشتر از سایرین مورد توجه قرار بگیرد.

موذن گفت : نحوه صحیح و دقیق پیگیری و اجرای قوانین و ‌آیین‌نامه‌ها می‌تواند به نهادینه شدن اخلاق حرفه‌ای منجر شود.

وی تاکید کرد: پیش‌نیاز رعایت اخلاق در جوامع مهندسی و کاردانی رعایت عدالت در مورد فعالیت‌های این حوزه‌هاست در غیر اینصورت همراهی جامعه با مهندسان و کاردانان کاهش می‌یاید.

رئیس نظام کاردانی استان تهران اظهار داشت : در سطح کلان عدالتی در واگذاری طرح ها به مهندسان و کاردان‌ها وجود ندارد و این در حالی است که در قانون نظام مهندسی و برای اجرای طرح ‌های ساختمانی دو سازمان نظام کاردانی و نظام مهندسی در کنار یکدیگر دیده شده‌ است.

موذن گفت : در حال حاضر حداکثر میزان مجازات متخلفان لغو پروانه فعالیت به مدت 6 ماه تا یک سال پیش‌بینی شده است در حالی که انتظار می‌رود مجازات‌ها بیشتر تعیین شود تا تخلف این حوزه بسیار مهم به حداقل ممکن برسد.