کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

  بررسي‌هاي وزارت راه و شهرسازي سرانجام زه افزايش مبلغ وام مسکن ختم شد؛ وامي که حواشي و شرایط       بسياري را با خود به همراه دارد.

به گزارش Consbank؛ حکايت وام مسکن که بيش از هزار و يک شب طول کشيده است تاکنون نتايج اميدوارکننده‌اي را به همراه نداشته است.
 
بر اساس آيين‌نامه‌هاي جديد؛ بانک مسکن موظف است به‌منظور تضمين بازپرداخت تسهيلات تنها به خانه‌هايي وام بدهد که در طول اين مدت ارزش حداقلي خود را حفظ کنند. با احتساب مبلغي که در طول زمان بازپرداخت به وام خريد خانه اضافه شده اين وام به بيش از 150 ميليون تومان رسيده است.
 
چنين وامي به خانه‌هايي تعلق مي‌گيرد که حداقل 70متر مساحت داشته باشد و کمتر از 3سال از از زمان پايان کار آن‌ها گذشته باشد. شرط آخر نيز خانه اولي بودن گيرنده وام است. البته نيمي از مبلغ وام نيز بايد به‌مدت يک‌سال سپرده‌گذاري شود.
 
بررسي سطحي اين شرايط نشانگر آن است که تعداد کساني که توانايي گذشتن از اين چند خوان را داشته باشند، بسيار اندک است. باتوجه به ميانگين قيمت خانه‌هاي نوساز در تهران 80ميليون تومان مبلغ چشمگيري نخواهد بود و کمک چنداني به خريداران نخواهد کرد. همچنين وام‌هاي 60ميليوني خريد خانه به دليل سود بالا و اقبال پايين بانک‌ها و تسهيلات 50ميليوني نوسازي بافت‌هاي فرسوده به دليل پراکندگي طرح‌ها و البته عدم اقبال بانک‌هاي عامل نيز از اين قاعده مستثني نيستند.
 
طي سال گذشته کارشناسان و تحليل‌گران همواره نويد مي‌دادند که رکود بخش مسکن از ارديبهشت سال جاري پايان مي‌پذيرد؛ اما با رسيدن فصل پاييز هنوز تغييري در شرايط بازار مسکن ديده نمي‌شود. با توجه به شرايط يادشده؛ چنين تسهيلاتي کارآمد به نظر نمي‌رسد و توانايي ايجاد تغيير در شرايط کنوني را نخواهد داشت مگر آنکه مسئولان و دست‌اندرکاران چاره‌اي جديدي براي آن بينديشند.