کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

مدیر علمی طرح جامع مسکن با بیان اینکه طرح جامع مسکن بر مبنای آسیب‌شناسی پنج دهه برنامه‌ریزی مسکن در کشور بوده است گفت: در مرحله تدوین طرح جامع، مسئولان وزارت راه و شهرسازی را از مشکلات اقتصادی موجود جامعه و مشکلات احتمالی در آینده آگاه کردیم.

به گزارش Consbank، به نقل از فارس فردین یزدانی با بیان برخی ویژگی‌های طرح جامع مسکن گفت: وضعیت اقتصادی خانوارهای کم‌درآمد، سکونتگاه‌های غیر رسمی و شرایط مناطق مختلف جغرافیایی کشور در تدوین نهایی این طرح لحاظ شده است.

وی افزود:طرح جامع مسکن بر مبنای آسیب‌شناسی پنج دهه برنامه‌ریزی مسکن در کشور بوده است که این آسیب‌شناسی درس‌های زیادی برای گروه تدوین طرح جامع مسکن به همراه داشت.

*طرح جامع مسکن برنامه ای شناور است

مدیر علمی طرح جامع مسکن با اشاره به شرایط متلاطم اقتصادی کشور ادامه داد: به همین دلیل طرحی که تدوین شده برنامه‌ای شناور است تا بتوان در طولانی‌ مدت برنامه‌های آن را عملی کرد.

*مسئولان وزارت راه و شهرسازی را از مشکلات اقتصادی موجود جامعه و مشکلات احتمالی در آینده آگاه کردیم

یزدانی طراحی نظام پایش اجرای طرح جامع مسکن را از نقاط قوت این طرح دانست و خاطر نشان کرد: در مرحله تدوین طرح جامع، مسئولان وزارت راه و شهرسازی را از مشکلات اقتصادی موجود جامعه و مشکلات احتمالی در آینده آگاه کردیم تا در شناور بودن این طرح ما را همراهی کنند.

وی افزود: ضمن اینکه در مطالعات طرح جامع، شرایط خاص مناطق مختلف کشور، وضعیت اقتصادی خانوارهای کم‌درآمد و سکونتگاه‌های غیر رسمی بررسی و لحاظ شد.

*وزارت راه و شهرسازی به یک بانک جامع اطلاعاتی زمین نیاز دارد

یزدانی مرحله آخر تدوین طرح جامع مسکن را نیازسنجی جمعیت ساکن شهرهای بالای 20 هزار نفر به زمین مورد نیاز برای ساخت و ساز عنوان و خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی به یک بانک جامع اطلاعاتی زمین نیاز دارد تا تمام طرح‌ها و برنامه‌ها بر اساس آمار موجود در این بانک اطلاعاتی، اجرایی شود.

وی به همکاری 350 «نفر ـ ماه» در تدوین طرح جامع مسکن اشاره کرد و گفت: 13 تن از خبره‌ترین کارشناسان اقتصاد مسکن در تدوین این طرح مشارکت داشته‌اند؛ همچنین 70 جلسه کارشناسی با مدیران وزارت راه و شهرسازی، اعضای هیئت دولت، نمایندگان ‌مجلس شورای اسلامی و سایر نهادهای درگیر در اجرای این طرح برگزار شد.