کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

لزوم حضور مجریان ذی صلاح در روند ساخت و سازها

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: اجرای قانون حضور مجریان ذی صلاح در روند ساخت و سازها، قطعا به صنعت ساخت و ساز در کشور کمک خواهد کرد.

به گزارش Consbank، سعید غفرانی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در گفت‌وگو با ایسنا درباره اجرای قانون حضور مجری ذی‌صلاح اظهار کرد: اجرای این قانون قطعا به نفع همه خواهد بود چرا که در شرایط کنونی لازم است که ساختمان‌ها توسط مجریان ذی‌صلاح ساخته شود.

وی افزود: در صورتی که فرد سازنده حرفه‌ای باشد به بهبود روند ساخت در کشور کمک خواهد شد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان این‌که مجری حرفه‌ای توسط کارفرما انتخاب می شود، گفت: سازمان نظام مهندسی اصراری برای انتخاب افراد ندارد.

غفرانی با اشاره به این‌که سازمان نظام مهندسی وظیفه نظارت بر سازندگان را برعهده دارد گفت: بدین ترتیب کارها به صورت فنی و درست پیش خواهد رفت و این مسئله در حالی است که سازمان نظام مهندسی نقشی در انتخاب افراد ندارند.

وی خاطر نشان کرد: کارفرمایان با انتخاب مجریان مجرب و فنی که صلاحیت کار دارند به این صنعت ساخت و ساز کمک خواهند کرد.

بر اساس ماده 33 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان اصول و قواعد فنی که رعایت آنها در طراحی، محاسبه، اجرا، بهره‌برداری و نگهداری ساختمان‌ها به منظور اطمینان از ایمنی، بهداشت، بهره‌دهی مناسب، آسایش و صرفه اقتصادی ضروری است به وسیله وزارت مسکن و شهرسازی تدوین خواهد شد.

این درحالی است که آیین نامه اجرایی آن یعنی ماده 7 از فصل سوم از محبث دوم مقررات ملی ساختمان فراتر از دستورات قانونی تدوین شده و مالک را اجبار می کند که تمامی عملیات اجرایی ساختمان منحصراً توسط دفاتر مهندسی یا مجریان حقوقی یا مجریان انبوه‌ساز و یا دارندگان صلاحیت طرح و ساخت ساختمان ... و بر اساس نقشه‌های مصوب و کلیه مدارک منظم به قرارداد که با صاحب کاران منعقد شده، انجام شود.

حال بر اساس شکایت علیه قانون مجری ذی‌صلاح، مبنی بر اینکه ماده 7 از فصل سوم مبحث دوم مقررات ملی ساختمان فراتر از ماده 33 قانون نظام مهندسی است، این قانون از سوی دیوان عدالت اداری کشور ابطال شده است.