کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

معمولاً کف ساختمان‌ها با انواع مختلف موزاییک، سنگ، کاشی، موکت، کف‌پوش‌های پلاستیکی و کف‌پوش‌های چوبی پوشانده می‌شود. هریک از این کف‌پوش‌ها در دوره‌ای مشخص کاربرد بیشتری داشته و پس از مدتی با روی کار آمدن کف‌پوش‌های جدید جای خود را به آن‌ها داده‌اند. امروزه اما پارکت لمینت طرفدار بیشتری دارد.

پارکت و لمینت

 
مزایای لمینت‌ها
 
•لمینت‌ها به کف اتاق چسبانده نمی‌شوند، بلکه به صورت پازل در هم قرار می‌گیرند
• به دلیل استفاده نکردن از چسب در نصب پارکت لمینت می‌توان به راحتی آنها را جمع‌آوری و به محلی دیگر انتقال داد 
•پارکت لمینت‌ها به علت فومی که قبل از نصب در زیر آن‌ها پهن می‌شود، پس از اجرای کامل، تا حد زیادی از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری می‌کنند
•عایق حرارتی و برودتی 
•مقاوم در برابر آب و اجسام نوک‌تیز (البته استفاده از آن‌ها در مکان‌های مرطوب توصیه نمی‌شود)
•سرعت نصب بسیار بالا 
•بدون نیاز به ساب و لاک پس از نصب
•به‌صرفه‌تر از دیگر کف‌پوش‌ها
 
لمینت‌های موجود در ایران ساخت کدام کشورها هستند؟
 
بیشتر فروشندگان این محصول اظهار می‌کنند که بیشتر لمینت‌ها از نوع کرونوتکس آلمان هستند که محصولی اورجینال و بسیار باکیفیت در بازار ایران است. البته برخی از محصولات چینی درجه یک نیز عرضه می‌شود که قیمت آن بسیار مناسب‌تر از نوع آلمانی است اما از نظر کیفیت با آن تقریباً برابری می‌کند.
 
گفتنی است برخی دیگر از پارکت‌ها ساخت ایران و تحت لیسانس بلژیک هستند که قیمت آن‌ها از ارزان‌ترین‌های موجود در بازار است. البته برخی از لمینت‌های ترکیه‌ای از نوع آلمانی ارزان‌تر است.
 
تفاوت لمینت‌ها
 
یکی دیگر از فروشندگان منطقه مذکور، اظهار می‌کند که کیفیت لمینت‌ها براساس کشور سازنده با یکدیگر تفاوت دارد و بر همین اساس قیمت این محصولات نیز متغیر است. علاوه بر کشور سازنده عامل دیگری که باعث تفاوت لمینت‌ها می‌شود، ضخامت‌ آن‌هاست. لمینت‌ با ضخامت 6، 8, 10، 12 و 15 وجود دارد، هرچه ضخامت لمینت‌ها کمتر باشد قیمت آن‌ها ارزان‌تر و مسلماً مقاومت آن‌ها نیز کمتر است. لمینت‌هایی که ضخامت‌ کمتری دارند، برای مکان‌هایی که کم‌تردد مناسب هستند و برای مکان‌هایی که رفت‌وآمد زیاد است مانند نمایشگاه‌ها از لمینت‌های با ضخامت بالا استفاده می‌شود.
 
قیمت انواع لمینت‌ها
 
در این بازار قیمت لمینت‌ها متفاوت است که ارزان‌ترین آن لمینت آرتا ساخت ایران تحت لیسانس بلژیک است که با هزینه نصب، هر متر مربع 35 هزار تومان قیمت دارد، ضخامت این لمینت هشت میلیمتر است؛ گران‌ترین مربوط به باراباس آلمان است که قیمت آن بدون هزینه نصب، متری 150 هزار تومان است و ضخامت 10میلیمتری دارد، لمینت کرونوتکس آلمان نیز چند مدل دارد که با قیمت‌های متفاوتی در این بازار وجود دارد، با قیمت‌های هر متر مربع 48، 60، 80 و 93 هزار تومان که تفاوت اصلی آنها در ضخامت و مقاومت‌شان است.
 
همچنین لمینتی چینی در این بازار وجود دارد که قیمت هر متر مربع آن با هزینه نصب 43 هزار تومان است.
 
قیمت نصب لمینت‌ها 
 
 به گفته برخی از نصابان، هزینه نصب لمینت‌ها بدون مواد اولیه متری دو هزار تومان است، حال اگر متراژ بالای 35 متر باشد، قیمت بر اساس هر متر محاسبه می‌شود اما اگر متراژ بین 20 تا 35 متر باشد هزینه 35 متر محاسبه می‌شود، این در حالی است که اگر متراژ زیر 20 متر باشد هزینه 20 متر محاسبه می‌شود، همچنین برای نصب لمینت‌ها به فوم نیاز است که فوم‌ها خود دو نوع دارند، قیمت نوع معمولی آنها، هر متر هزار تومان است و نوع سایلنت هر متر سه هزار تومان قیمت دارد.
 
برآورد هزینه لمینت کردن خانه‌ای 50‌متری
 
برای این کار به 50 متر لمینت و 50 متر فوم نیاز است که با فرض آنکه بخواهند لمینت 35 هزار تومانی و فوم هزار تومانی را استفاده کنند قیمت حاصل یک میلیون و 800 هزار تومان می‌شود و باید هزینه 50 متر نصب را نیز که معادل 100 هزار تومان است با آن جمع کرده که معادل یک میلیون و 900 هزار تومان می‌شود. اگر شخصی لمینت 150 هزار تومانی و فوم سه هزار تومانی را انتخاب کرده باشد، هزینه مواد اولیه هفت میلیون و 650 هزار تومان است که با 100 هزار تومان هزینه نصب، هزینه کل هفت میلیون و 750 هزار تومان می‌شود.