بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

وزیر راه و شهرسازی تاکنون چندبار اعلام کرده است که شهرداری‌ها باید حذف شوند.

به گزارش Consbank، وزیر راه و شهرسازی در مراسم سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به صدور مجوز و پروانه‌های ساختمانی از سوی شهرداری، دهیاری و دهداری‌ها انتقاد کرد و گفت: این بخش‌ها نباید در در صدور پروانه ساختمانی دخالت کنند و باید تمهیداتی اندیشیده شود که صدور پروانه ساختمانی به دفاتر عمرانی سپرده شود، زیرا با دخالت بخشداری‌ها و دهیاری‌ها کار به خوبی انجام نمی‌شود.

عباس آخوندی در ادامه افزود: باید تصویب شود که سازمان سیاسی وابسته به وزارت کشور در دفاتر خدمات فنی و مهندسی روستاها در مناطق مختلف حضور یابند. درحالی‌که وزارت کشور به سمت سرپرستی شهرداری‌ها رفته و 40سال است که این موضوع ادامه دارد و در مسیر اشتباهی قرار گرفته است. بعد از انقلاب اسلامی دستگاهی که مقابل تخلفات شهرداری می‌ایستاد وزارت کشور بود، اما این وزارتخانه در کنار شهرداری‌ها قرار دارد. البته آخوندی در انتهای صحبت‌هایش اعلام کرد که نسبت به شهردار و وزیر خاصی موضع ندارد بلکه این یک دیدگاه و نظر کلی است.

وزیر راه و شهرسازی دو برنامه مسکنی را برای سال‌جاری در نظر گرفته است؛ خروج سوداگری از بازار مسکن و انضباط شهری. از این رو سعی دارد فعالیت‌های نهادهای دیگر از جمله شهرداری‌ها را در حوزه شهرسازی محدود کند.

وزارت راه و شهرسازی یکی از اصلی‌ترین مقصران بی‌انضباطی حال حاضر کلان‌شهرها به‌ویژه شهر تهران را شهرداری‌ها می‌داند و بارها هم مسئولان سطوح مختلف این وزارتخانه در حرف‌های خود به نقش شهرداری‌ها در شهر فروشی و وابستگی این نهاد عمومی به درآمد حاصل از تراکم فروشی اشاره مستقیم کرده‌اند. البته شهرداری‌ها هم عملکرد خود را چارچوب قوانین اعلام کرده‌اند؛ قوانینی که وزارت راه و شهرسازی معتقد است خلأ‌های زیادی دارد و باید تغییر کند.