کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

دبیر انجمن انبوه سازان استان فارس با اشاره به رکودی که در دو سال اخیر در خرید و فروش املاک کلنگی بروز کرده است، گفت: احتمال داده می شود که از این پس معامله این قبیل املاک نیز تا حدودی رونق بگیرد و جنب و جوش نسبی در خرید و فروش خانه های کلنگی به وجود بیاید.

احمدرضا جوکار در گفتگو با خبرنگار «صما» اظهار داشت: به دنبال رکودی که از سال 91 در بازار مسکن بروز کرد، سرمایه‌گذاری در این بخش نیز تا حدودی توجیه اقتصادی خود را از دست داد و از همین رو سازندگان مسکن و انبوه‌سازان نیز رغبت چندانی به خرید خانه‌های کلنگی و ساخت‌ و‌ساز در این قبیل املاک را نداشتند.

وی با بیان اینکه اخیرا بروز چند موضوع موجب شده که سازندگان و انبوه‌سازان نسبت به خرید خانه‌های کلنگی بی رغبت شوند، عنوان کرد: برخی از مصوبات مجلس و دستورالعمل‌های دولت از جمله این موضوعات است که مصداق بارز آن افزایش سقف بیمه کارگران ساختمانی است. در واقع با این روند، سازندگان مسکن نمی‌توانند پیش‌بینی و برنامه‌ریزی دقیق و درستی داشته باشند.

جوکار در ادامه افزود: اتلاف قابل توجه زمان‌ در بسیاری از امور مربوط به بخش ساختمان از دیگر عواملی است که انگیزه خرید خانه های کلنگی و قدیمی و ساخت و ساز در آنها را از انبوه سازان گرفته است، زیرا زمان بر بودن این کارها موجب افزایش هزینه های ساخت‌ و ‌ساز می شود اما معمولا این هزینه ها در نظر گرفته نمی‌شود.

این انبوه ساز با اشاره به ادعای برخی از نهادها در مورد افزایش میزان خرید و فروش املاک کلنگی در ماه‌های اخیر تصریح کرد: البته نگاهی به وضعیت معاملات نشان می‌دهد که در خرید و فروش املاک کلنگی اتفاق خاصی نیفتاده و رونقی در این حیطه رخ نداده اما همانطور که گفته شد ممکن است از این پس در معاملات خانه‌های کلنگی نیز تغییراتی به وجود بیاید.   

جوکار با یادآوری این موضوع که در دو سال اخیر بازار مسکن در رکود قرار داشته است، خاطر نشان کرد: البته بازار آرام ساخت و ساز از یک جهت فوایدی داشته زیرا موجب شده که در چنین شرایطی اغلب، سازنده‌های واقعی در این عرصه باقی بمانند و حضور سازندگان غیرتخصصی و آنهایی که صرفا به دنبال کسب سود هستند، کمرنگ شده است.

دبیر انجمن انبوه سازان فارس با تاکید بر اینکه در دو سال اخیر فضای کسب ‌و‌ کار در حوزه ساخت ‌و ‌ساز دشوار شده است، گفت: در حال حاضر بانک‌ها 25 درصد سود پرداخت می کنند و قاعدتا باید بازدهی در بخش ساخت و ساز بیشتر از این رقم باشد تا در این شرایط سازندگان و انبوه‌سازان قادر به ادامه فعالیت باشند و با توجه به نیازی که در سطح جامعه به مسکن وجود دارد، بتوانند خانه‌های قدیمی و کلنگی را خریداری و ساخت‌ و‌ ساز کنند. در چنین وضعیتی سازندگان مسکن نیازمند حمایت‌های قاطع‌تر و جدی تری از سوی دولت و مجلس هستند.