کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از ایجاد شهرهای جدید در برخی استان‌های کشور خبر داد و آن را یکی از راه های حذف حاشیه‌نشینی برشمرد.

محسن نریمان

محسن نریمان درباره برنامه پیش رو برای ادامه روند ایجاد شهرهای جدید گفت: با توجه به سیاست‌های دولت و وزارت راه و شهرسازی، نسل نو شهرهای جدید با مطالعات قوی و در مکان‌های مناسب ایجاد خواهند شد.

وی با اشاره به اسامی این شهرها اظهار کرد: شهرهای جدید "پارس" در عسلویه، "طیس" در چابهار، "هورا" در همدان، "طوسان" در مازندران، "خوارزمی" در تهران، "ایوانکی" در سمنان، "پرنیان" در قم و "لارستان" در استان فارس، نسل نو شهرهای جدید هستند و مطالعات لازم برای مکان‌یابی این شهرها دقیق تر از دوره قبل صورت می‌گیرد

نریمان درباره هدف راه‌اندازی این شهرها توضیح داد: در نسل نو شهرهای جدید امور گردشگری و اشتغالزایی مد نظر است؛ به عنوان مثال بر اساس هماهنگی به عمل آمده با وزارت نفت شهر جدید پارس در عسلویه ایجاد خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: نیاز اولیه شهرهای جدید ایجاد راه‌های ارتباطی از جمله آزاد راه‌ها، بزرگراه‌ها و ارتباطات ریلی است که باید لحاظ شود. در همین زمینه برای شهرهای پردیس، پرند، گلبهار، بهارستان و مجلسی خط ریلی و آزاد راه سهند - تبریز هم برای شهر جدید سهند در نظر گرفته شد.

وی در درباره تقسیم‌بندی کشوری این شهرها اظهار کرد: در این زمینه محدودیتی وجود ندارد و اگر نتیجه مطالعات مثبت باشد در برخی از استان‌ها امکان تشکیل چند شهر جدید وجود دارد. به عنوان مثال در استان اصفهان سه شهر جدید داریم و یک شهر جدید دیگر هم در حال طراحی است. اگر در رابطه با ساماندهی جمعیت هماهنگی‌های لازم انجام شود حاشیه‌نشینی‌ها کم رنگ شده و به تدریج کنار می‌روند؛ شهرهای جدید علاوه بر استاندارد بودن ارزانتر از شهرهای مادر هم هستند.

نریمان درباره شرایط شهردار داشتن این شهرها تاکید کرد: بر اساس قانون شهرهای جدید اگر جمعیت این شهرها به ۱۰ هزار نفر برسد باید شهردار تعیین شود اما با ایجاد شهرداری کار شرکت عمران شهرهای جدید تمام نمی‌شود و ما همچنان در کنار این شهرها هستیم.