کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

اولین مصوبه شورای‌عالی شهرسازی در سال 94: منابع مالی تبدیل باغات تهران به پارک عمومی تامین شد

شورای‌عالی شهرسازی و معماری در اولین جلسه خود در سال 94، برای پیگیری دستورات و تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص حفظ کاربری باغات و فضای سبز داخل شهرها به خصوص تهران، شیوه تامین مالی برای تملک و تبدیل باغات به پارک عمومی را تصویب و مقرر کرد دبیرخانه شورای‌عالی درباره وضعیت چند پروژه ساختمانی در تهران از جمله ساخت‌و‌ساز در زمین موسوم به بوستان مادر به دفتر مقام معظم رهبری گزارش مبسوط ارائه کند.

در شیوه مصوب برای تملک باغات تهران، شهرداری تهران و سازمان ملی زمین و مسکن باید منابع مالی مورد نیاز را با همکاری یکدیگر تامین کنند.

به گزارش روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارت راه وشهرسازي، شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران پيرو ديدار مورخ 17/ 12/ 93 مقام معظم رهبري با مسوولان و فعالان حفظ منابع طبیعى، محیط زیست و فضاى سبز شهری، شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران در جلسه مورخ 25/ 12/ 93 ضمن تأمل مجدد در بیانات رهبر انقلاب و ابراز تشکر از توجه مدبرانه ایشان در اجزاء مقولات و موضوعات مربوط به محیط زیست طبیعی و مصنوع در کشور مقرر كرد:

1. دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری موظف است در اسرع وقت با تشکیل هسته‌های کاری فعال نسبت به احصاء تدابیر، سیاست‌ها و راهبردهای اعلام شده در این بیانات اقدام و نتایج آن را در قالب طرح و الزامات طرح‌ریزی و معماری فضا و کاربری زمین به‌صورت نوبه‌ای برای تصویب به شورای عالی ارائه کند.

2. با توجه به دستورات رهبری در این بیانات، دبیرخانه شورای عالی موظف است مکاتبات و پیگیری‌های لازم درباره مصوبات موسوم به اراضی کلاک لواسان و باغ سیب کرج و بوستان مادر تهران و سایر موارد مشابه را تا حصول نتیجه به عمل آورده و گزارش‌های آن را به دفتر رهبری و شورای عالی ارائه کند.
الف: به‌طور خاص رئیس شورای عالی شهرسازی و معماری به نمایندگی از شورا مکاتبه‌ای را با رهبری معظم انقلاب به عمل آورده و گزارشی از اقدامات شورا درباره باغ سیب کرج و اراضی کلاک ارائه کند.

3. نظر به تاکیدمقام معظم رهبری مبنی بر فرهنگ‌سازی و اشراف مردم نسبت به اقدامات دستگاه‌ها دبیرخانه پیش‌بینی‌های لازم درباره اطلاع رسانی مناسب و موثر پیرامون مصوبات مرتبط در یک‌سال گذشته خصوصا مصوبات مذکور در بند 2 را به عمل آورده و از کلیه امکانات و توانمندی‌های رسانه‌ای در این زمینه بهره برداری کند.

4. شورای عالی از اقدام بجا و شایسته شورای اسلامی شهر تهران درباره باغات کن تقدیر به عمل آورده و در همین رابطه ضمن تثبیت محدوده باغات کن به‌عنوان پهنه G و لحاظ آن به‌عنوان اساس طرح جامع در طرح تفصیلی شهر تهران و تعیین آن به‌عنوان پارک عمومی مقرر كرد:

الف: هر گونه تغییر در پهنه این باغات ممنوع است.

ب: شهرداری تهران موظف به تملک این باغات و تبدیل کامل محدوده آن به پارک عمومی است. علاوه بر تعیین بودجه‌های لازم به منظور تملک باغات توسط شورای اسلامی شهر تهران در حال و آینده، سازمان ملی زمین و مسکن موظف است تمام تلاش و مساعی خویش را برای کمک به شهرداری تهران در این زمینه و از جمله به‌صورت تهاتر به عمل آورد.

ج: دبیرخانه شورای عالی موظف است در اسرع وقت مکاتبات لازم را با سازمان ثبت اسناد کشور درباره ممانعت از هر گونه تفکیک و افراز در محدوده باغات کن به عمل آورد.

5. بوستان بزرگ بین بزرگراه شهید بابایی تا ارتفاعات قوچک به‌عنوان پارک عمومی در طرح تهران تثبیت و کلیه دستگاه‌ها موظف به همکاری بی‌قید و شرط با شهرداری تهران برای آماده شدن این فضا به منظور استفاده عموم مردم می‌باشند. دبیرخانه شورای عالی موظف است در اسرع وقت مکاتبات لازم را با سازمان ثبت اسناد کشور درباره منع افراز و تفکیک در این اراضی نیزبه عمل آورد.

6. اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی موظف است حداکثر ظرف مدت یک‌ماه گزارشی از وضعیت ساخت و ساز در ارتفاعات جنوب شهر مشهد را تهیه و برای ارائه و اتخاذ تصمیم به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارائه کند.

7. سازمان حفاظت محیط زیست موظف است حداکثر ظرف مدت 6 ماه با همکاری دبیرخانه شورای عالی نسبت به تدوین شرح خدمات پیوست زیست محیطی برای کلیه انواع طرح‌های توسعه و عمران اقدام لازم به عمل آورده و موضوع را برای بررسی و تصویب نهایی به شورای عالی ارائه كند.

8. دبیرخانه شورای عالی با همکاری شورای اسلامی شهر تهران و سایر دستگاه‌های ذی ربط موظفند موضوع ساخت و سازهای منطقه 22 شهر تهران را بررسی و گزارشي را در این زمینه به شورای عالی ارائه كنند.