کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن با بیان این ‌که از سال 1384 تاکنون سالانه 200 هزار واحد مسکن روستایی نوسازی شده است، از نوسازی و بهسازی تمامی شش میلیون و 200 هزار واحد مسکن روستایی کشور تا سال 1405 خبر داد.

به گزارش پیام ساختمان، عزیزالله مهدیان در نشست خبری، با اشاره به طرح نوسازی واحدهای روستایی در برنامه دوم توسعه کشور اظهار کرد: از سال 1373 و همزمان با آغاز برنامه توسعه؛ بنیاد مسکن با پرداخت وام‌های ارزان قیمت که سقف آن‌ها 150 هزار تومان بود سالانه 20 هزار واحد مسکن روستایی را نوسازی و بهسازی کرد.

وی برنامه ریزی های صورت گرفته در قالب برنامه چهارم توسعه را یک جهش مهم در روند نوسازی واحدهای روستایی دانست و تصریح کرد: در قالب این برنامه و با طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی سالانه 200 هزار واحد مسکن در روستاهای ایران نوسازی شده اند و از سال 1384 تسهیلات مسکن به پنج میلیون تومان افزایش یافت.

مهدیان ادامه داد: در طول تمام این سال‌ها با کمک بانک مرکزی و اعتبارات در نظر گرفته شده از سوی بانک های فعال در کشور، بنیاد مسکن روند نوسازی 200 هزار واحد روستایی در سال را ادامه داده تا جایی که در حال حاضر می توانیم ادعا کنیم حدود 40 درصد از کلیه واحدهای مسکونی روستایی کشور نوسازی شده اند.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به هدف در نظر گرفته شده در قالب طرح جامع مسکن اظهار کرد: بر مبنای این طرح ما موظفیم تا پایان سال 1405 بیش از 75 درصد از واحدهای مسکونی روستایی کشور را نوسازی کرده و در مقابل حوادث و سوانح مقاوم کنیم. در حال حاضر سقف تسهیلات اعطا شده به این طرح ها 15 میلیون تومان است که پیش بینی می کنیم با توجه به کارمزد پنج درصدی آن بتواند بخش قابل توجهی از نیاز روستاییان را برآورده کند زیرا در بخش روستایی تفاوت نگاه به خانه نسبت به واحدهای شهری وجود دارد و ما حتی با این تسهیلات می توانیم نزدیک به 50 درصد از کل هزینه نوسازی واحدها را تامین کنیم.

مهدیان با بیان این‌که در طول سال های گذشته قرارداد بیش از یک میلیون و 641 هزار واحد روستایی در بانک‌ها ثبت شده است، عنوان کرد: از میان این قراردادها تاکنون کار بیش از یک میلیون و 573 هزار واحد آغاز شده و نزدیک به یک میلیون و 457 هزار واحد نیز با تکمیل کار در حال حاضر از سوی مردم استفاده می شود. همچنین بنیاد مسکن 350 هزار واحد زلزله زده یا خسارت دیده را نیز تامین و بازسازی کرده و در اختیار روستاییان قرار داده است.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به زندگی بیش از پنج میلیون و 800 هزار خانوار روستایی در تمام سطح کشور ایران اظهار کرد:‌ در حال حاضر تنها پنج میلیون و 200 هزار واحد مسکنی روستایی در کشور فعال است که این نشان دهنده کمبود 600 هزار واحد در روستا است. البته با توجه به این که در بسیاری از مناطق شهری ایران خانواده ها در کنار یکدیگر زندگی می کنند این رقم چندان به چشم نمی‌آید.

وی ادامه داد: البته طبق پیش بینی های انجام شده تا سال 1405 شش میلیون و 200 هزار واحد مسکونی در سطح روستاها خواهیم داشت که پیش بینی می شود این رقم بتواند در کنار جبران کسری‌های فعلی بخشی از نیازهای آینده را نیز تامین کند.

مهدیان درباره برنامه های بنیاد مسکن در حوزه واحدهای روستایی در برنامه ششم توسعه نیز اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی برنامه کلی خود در این حوزه را به یک طرح جامع مسکن اختصاص داده که بناست تا سال 1405 تکمیل شود و قطعا برنامه های اصلی ما در این حوزه نیز چه در برنامه ششم و چه در دیگر بخش ها وابسته به همین طرح جامع مسکن خواهد بود که در آینده نزدیک تصویب می شود.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم در راستای ایجاد طرح مهاجرت معکوس به روستاها و همچنین ایجاد عوامل تشویقی مانند یارانه آواربرداری یا تسهیلات با کارمزد پایین در برنامه ششم، نوسازی واحدهای روستایی را تسریع کرده و به بهبود شرایط عمرانی در روستاهای کشور کمک کنیم.

گفتنی است بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در 21 فروردين سال 1358 به فرمان حضرت امام (ره) به منظور تأمين مسكن محرومان و نیز متولي توسعه و عمران روستاهاي كشور و مناطق جنگی تشكيل گرديد.