بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

به گزارش Consbank، طبق پیش‌بینی‌های گذشته انتظار می‌رفت بازار مسکن سال 93 دست‌کم در سه ماه پایانی سال با رونق چشمگیری مواجه شود و معاملات مسکن افزایش یابد و رونق نسبی به این بازار بازگردد. این در حالی است که این پیش‌بینی‌ها محقق نشد و رکود سال 93 دامن سال 94 را نیز گرفت. البته نیمه دوم سال گذشته با افزایش حجم معاملات همراه بود و هر ماه تعداد معاملات مسکن نسبت به ماه گذشته افزایش می‌یافت؛ اما این میزان افزایش معاملات انتظار کارشناسان و فعالان بازار مسکن را فراهم نکرد و از پیش‌بینی‌های کارشناسان دور بود.

بنابراین، آغاز فعالیت در بازار مسکن حداقل طی چند هفته آینده، به گونه‌ای خواهد بود که هیچ تغییری نسبت به سال قبل در این بازه زمانی اتفاق نخواهد افتاد و افزایش احتمالی قیمت طی هفته‌های آتی متوجه بازار نخواهد شد. به این ترتیب، کارشناسان به متقاضیان خرید در بازار مسکن توصیه می‌کنند به هیچ وجه تحت تاثیر برخی گمانه‌زنی‌‌ها درباره افزایش قیمت در سال جدید، دچار دستپاچگی و عجله نشوند و با خیال راحت نسبت به انتخاب و خرید آپارتمان مورد نظر خود اقدام کنند.

کارشناسان به خریداران مسکن توصیه می‌کنند که در ابتدای سال به‌هیچ‌وجه با هجوم به بازار مسکن این بازار را دچار تشنج نکنند؛ چراکه مطمئناً طی هفته‌های آتی تغییر محسوسی در قیمت‌ها و عرضه آپارتمان‌های فروشی، اتفاق نخواهد افتاد. البته ممکن است برخی، تحت تاثیر شرایط جدید ایران در عرصه بین‌المللی پیش‌بینی افزایش قیمت مسکن را مطرح کنند، اما نظر کارشناسان بازار مسکن این است که تاثیر برخی اتفاقات بین‌المللی با سرعت متوجه بازار مسکن نخواهد شد و اگر قرار باشد تحت تاثیر این تغییرات بازار مسکن نیز دستخوش تغییر و تحول شود، حداقل طی هفته‌های پیش رو این اتفاق صورت عینی نخواهد گرفت. 

به این ترتیب متقاضیان خرید در بازار مسکن در ابتدای سال 94 از فرصت کافی برای گشت‌زنی در بازار و انتخاب آپارتمان مناسب برای خود برخوردارند و نیازی به عجله و ایجاد تشنج در بازار معاملات تحت تاثیر برخی احتمالات و پیش‌بینی‌های غیرواقعی ندارند.