کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

معاون امور مسکن و ساختمان با بیان این‌که حاضریم به ازای تامین تمام خدمات روبنایی زمین برای شهرک‌سازی در اختیار انبوه‌سازان قرار دهیم، گفت:مسکن مهر انبوه سازان را به پیمانکار تبدیل کرد و ما به‌دنبال تبدیل آنها به توسعه‌دهنده مسکن هستیم.

 حامد مظاهریان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به پیشنهاد انبوه‌سازان برای شهرک‌سازی اظهار کرد: انبوه‌سازان چون یک دوره تجربه پیمانکاری (در طرح مسکن مهر) دارند خیلی به این سمت می‌روند. به عبارت دیگر کسی که زمینی را واگذار کند مالک پروژه می‌شود و با انبوه سازان قراردادی امضا می‌شود که این زمین را بسازد.

وی با تاکید بر این‌که تمام هدف ما این است که انبوه‌سازان نقش توسعه‌دهندگان را در کشور ایفا کنند، بیان کرد: می‌گوییم به جای زمین به انبوه‌سازان وام می‌دهیم و شما بروید و زمین را برای ساخت و ساز تهیه کرده و مسئولیت آن را به عهده بگیرید.

وی با بیان این‌که انبوه‌سازان باید به نحوی عمل کنند تا همان قشری که خانه برای آنها ساخته می‌شود بیاید و واحد مسکونی را خریداری کنند، تاکید کرد: ارتباط خوبی با انبوه‌سازان در وزارت راه و شهرسازی داریم و می‌خواهیم اینها را به سمتی سوق دهیم که نقش گسترده‌تری را در توسعه مسکن داشته باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در رابطه با پیشنهاد شهرک‌سازی توسط انبوه‌سازان نیز گفت‌: شهرک‌سازی یکی از بخش‌هاست؛ دو نوع توسعه شهری متصل و منفصل داریم. متصل مانند همان کاری است که برای بافت فرسوده انجام شد و منفصل نیز مانند شهرک‌ها و شهرهای جدید است. به هر حال شهرک‌ها هم یکی از سیاست‌های ماست و حاضریم زمین را به انبوه‌سازان واگذار کنیم اما باید انبوه‌سازن تمام خدمات روبنایی را بر عهده بگیرند.

به گزارش تسنیم، مظاهریان پیش‌تر نیز با بیان این‌که در ایران انبوه‌سازان وضعیت بلاتکلیفی دارند، گفته بود: مسکن مهر به این انبوه‌سازان که حاضر به ریسک بودند پروژه ای داد که دیگر لازم نبود پول بیاورند و ریسک کنند. در حال تلاشیم که انبوه‌سازان جایگاه واقعی خود را پیدا کنند و تبدیل به توسعه‌دهنده شوند. اگر این نقش را پیدا کنند می‌توانند تاثیرگذاری بهینه در نظام ساخت‌وساز داشته باشند.

وی افزود: در همه برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی بخش خاصی را در راستای مشارکت انبوه‌سازان در نظر گرفته‌ایم و به دنبال این هستیم تا از طریق این مشارکت آنها تقویت شده و بتوانند به وضعیت بهینه یعنی توسعه‌ دهندگی بازگردند.