بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و مرکز بین‌المللی «سازه‌های خشتی مدرسه‌ ملی معماری گرونوبل» فرانسه در زمینه‌های فناوری معماری خشتی و استفاده از مصالح «گلین» در معماری جدید همکاری می‌کنند.معماری خشتی

بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که در این زمینه بین سید محمد بهشتی، رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و «تیری ژوفروا»، رئیس مرکز بین‌المللی سازه‌های خشتی مدرسه ملی معماری «گرونوبل» فرانسه به امضا رسید، دو طرف در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و فنی با یکدیگر همکاری می‌کنند .

طرفین همچنین نسبت به تبادل تجربیات حفاظت و نگهداری در زمینه مصالح «گلین» با برگزاری نشست‌های مشترک و کنفرانس‌های علمی تخصصی در ایران و فرانسه اقدام خواهند کرد. همچنین استحکام‌بخشی معماری خشتی و بهینه‌سازی مصالح گلین و مطالعات مردم‌شناختی و باستان‌شناسی مرتبط با معماری خشتی از دیگر موضوعاتی است که دو مرکز در مورد همکاری آنها به تفاهم رسیدند.

این دو مرکز پژوهشی و علمی نسبت به برگزاری و تشکیل کلاس‌ها، دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی شیوه‌های حفاظت از میراث گلین به ویژه در محوطه‌های خشتی با هدف ارتقای کیفیت حفاظت از مصالح خشت و گلی اقدام می‌کنند.

تبادل اسناد علمی – پژوهشی و دانشگاهی و دیگر اطلاعات مورد نیاز برای انجام برنامه‌های پژوهشی از دیگر مواردی است که هر دو طرف در مورد آن اقدام خواهند کرد

بر اساس این تفاهم‌نامه فعالیت‌های تحقیقاتی و اجرایی مشترک برای توسعه فنی بهره‌برداری از مصالح گلین در معماری نوین ایران از مواردی است که دو طرف در انجام آن همکاری می‌کنند .

این دو مرکز پژوهشی همچنین در طرح‌های مشترک پژوهشی در زمینه‌های مرتبط با خشت و بافت‌های گلی در ایران اعم از ویژگی‌ها، شیوه‌های کاربرد و شیوه‌های نوین حفاظت و نگهداری همکاری می‌کنند .

راه‌اندازی مرکز بین‌المللی پژوهشی و حفاظت از مصالح خشت و گلی در ایران و تأمین تجهیزات فنی مورد نیاز پژوهشگاه در راستای ارتقای سطح آموزش، پژوهش و اجرای طرح‌های مشترک، چاپ کتاب ها و مقالات علمی در موضوع‌های تفاهمنامه، تبادل پژوهشگر و کار آموز تجربی با هدف آموزش و ارتقای دانش حفاظت از میراث گلین نیز از دیگر مواردی است که دو طرف در مورد آن‌ها به تفاهم رسیدند