کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

عضو سازمان نظام مهندسی استان تهران با بیان این‌که زلزله دیگر در دنیا بلا نیست اما در تهران بلا محسوب می شود، گفت: به دلیل عدم اجرای قانون نظام مهندسی در ساخت و سازها وقوع یک زلزله 6 ریشتری در پایتخت تلفات جانی میلیونی به دنبال خواهد داشت.

به گزارش Consbank، سعید سعیدیان در گفت‌‌وگو با تسنیم اظهار کرد: حدود 20 سال پیش قانون نظام مهندسی توسط مجلس تصویب و شیوه‌نامه‌های آن اوایل دهه گذشته تهیه و برای اجرا به سازمان‌های نظام مهندسی ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که به دلیل نبود مجری صلاحیت‌دار وضع ساخت‌وسازهای کشور چندان مناسب نیست.

وی با اشاره به تلفات بالای وقوع زلزله احتمالی در تهران،‌ بیان کرد: وقوع یک زلزله 6 ریشتری در پایتخت تلفات جانی میلیونی به دنبال خواهد داشت، به همین دلیل باید سازمان‌ها و ارگان‌های دست‌اندرکار در بخش ساخت و ساز، کار را به مجریان ذی‌صلاح واگذار کنند.

عضو نظام مهندسی ساختمان تهران با بیان این‌که سال‌هاست که دیگر زلزله در دنیا بلا نیست، اما در تهران است، گفت: سالانه حدود 1500 زلزله بالای 7 ریشتر در ژاپن می‌آید، اما از بینی یک نفر هم خون نمی‌آید. یا در کشوری مانند شیلی که جزو کشورهای فقیر است چند روز پیش زلزله‌ای 8.5 ریشتری آمد و تنها 10 نفر کشته داشت.

سعیدیان با تاکید بر این‌که باید در بخش ساخت و سازها آینده‌نگر بود،افزود: الان فردی که خانه‌ای را ساخته و آنرا  می‌فروشد هیچ مسئولیتی در برابر آن ندارد، واقعیت آن است که پس از فروش دیگر کسی نمی‌تواند فروشنده را پیدا کند.

وی راهکار حل مشکل کیفیت نازل ساخت و سازها را واگذار کردن آن به مجریان ذی‌صلاح دانست.