کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که از وام 100 میلیون تومانی مسکن استقبالی به عمل نخواهد آمد، گفت:‌به دلیل کاهش شدید قدرت خرید مردم، وام خرید مسکن برای شرایط کنونی مناسب نیست و باید تسهیلات را به سمت ساخت و ساز هدایت کنیم.
به گزارش Consbank، علی‌نعمت چهار دولی در گفت‌وگو با تسنیم با تاکید بر این‌که تسهیلات مسکن باید برای ساخت پرداخت شود نه خرید، اظهار کرد:‌ به دلیل کاهش شدید قدرت خرید مردم، وام خرید مسکن برای شرایط کنونی مناسب نیست و باید تسهیلات را به سمت ساخت و ساز هدایت کنیم.

وی با اعلام این‌که یکی از تبعات مثبت اعطای تسهیلات ساخت مسکن به حرکت درآمدن چرخ صنایع وابسته است، یادآور شد: یکی از مسائل مهمی که دولت باید به آن توجه کند برنامه‌ریزی برای خروج مسکن از رکود است، با این کار چرخ اقتصادی کشور می‌چرخد و شاهد اثرات مثبت آن در کمترین زمان ممکن خواهیم بود.

وی با بیان این‌که کمیسیون عمران مجلس جلسات متعددی را با وزیر راه و شهرسازی در خصوص طرح جامع مسکن و برنامه‌های دولت در بخش مسکن برگزار کرده است، افزود: با طرح‌هایی از جمله پرداخت وام 100 میلیون  تومانی خرید کمتر کسی می‌تواند خانه‌دار شود چراکه از یک سو این وام بخش ناچیزی از مسکن در کلان‌شهرها (20 تا 30 درصد) را پوشش می‌دهد و از سوی دیگر اقساط بالای این تسهیلات باعث می‌شود مردم علاقه‌ای به استفاده از آن نداشته باشند.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: کمتر زوج جوان یا در شرف ازدواجی می‌تواند اقساط ماهانه یک میلیون و 200 هزار تومانی (در حالت خوشبینانه) وام 100 میلیون تومانی مسکن را پرداخت کند، از این رو با توجه به ناکارآمدی این تسهیلات دولت باید برای رونق تولید مسکن برنامه ریزی کند.