کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

یک کارشناس مسکن گفت: تسهیلات 60 میلیون تومانی شاید در حومه تهران یا شهرستان‌ها حدود 30 تا 40 درصد قیمت خانه را پوشش ‌دهد اما برای اقشار متوسط جامعه طراحی نشده و لذا این بسته از جامعیت لازم برخوردار نیست.

به گزارش Consbank، کیوان شادمان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اگر هدف بسته خروج از رکود بخش مسکن قشر متوسط باشد باید گفت مبلغ 60 میلیون تومان نمی‌تواند راه خانه‌دار شدن این گروه از جامعه را هموار کند اما شاید این مبالغ برای حومه تهران یا شهرستان‌ها که قیمت خانه حدود متری 2 میلیون تومان است کارساز باشد.

وی ارایه وام پلکانی را پیشنهاد کرد و گفت: این تسهیلات به این صورت است که به نسبت قیمت ملک، درصدی از وام در سال اول پرداخت می‌شود و در سال‌های بعد به صورت پلکانی تسهیلات افزایش می‌یابد.

این کارشناس مسکن با بیان این‌که قیمت یک واحد آپارتمان 60 متری نوساز در تهران با محاسبه هر متر مربع 4 میلیون حدود 240 میلیون تومان است، گفت: وام 60 میلیون تومانی، یک چهارم قیمت خانه را پوشش می‌دهد و سه چهارم باقی‌مانده را باید متقاضی پرداخت کند. اگر متقاضی آن‌قدر توان داشته باشد که حدود 180 میلیون تومان را تهیه کند دیگر نیازی به وام 60 میلیون تومانی ندارد.

شادمان تاکید کرد: اگر دولت می‌خواهد در حوزه مسکن اقدام موثری انجام دهد باید متناسب با سطح درآمد اقشار مختلف جامعه، روش‌های متنوعی را برای خانه‌دار کردن آنها در نظر بگیرد.