کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

در تجمعات اعتراض آمیز سال گذشته، متقاضیان با ابراز نارضایتی از بی تعهدی مسئولان ذیربط به وعده های داده شده درخصوص واگذاری واحدهای مسکونی تهرانسر در آبان و آذر سال 92 گفتند: اگر روند ساخت مسکن ویژه این گونه پیش برود حتی در سال 93 نیز این واحدها واگذار نمی شوند.

گویا این پیش‌بینی متقاضیان مسکن ویژه معترض درست از آب درآمد. چون هرچند که سال گذشته مسئولان در میان تجمع‌کنندگان نوید واگذاری این واحدهای مسکونی را در شهریورماه امسال دادند، اما حال در روزهای پایانی سال، از قرار معلوم هیچ‌کدام از این متقاضیان هنوز خانه‌های خود را تحویل نگرفته‌اند و به اذعان آنها صرفا طی یک حرکت نمایشی و صوری، تعدادی از واحدهای این طرح در دی ‌ماه امسال افتتاح شد. چرا که هیچ واحد مسکونی به متقاضیان واگذار نشد و صرفا چند نفر از متقاضیان به دلیل مشکلات بسیار مجبور به سکونت در واحدهای بدون آب و برق شدند.

بر اساس این گزارش، در آخرین تجمعی که چهارم اسفند ماه جلوی سازمان ملی زمین و مسکن صورت گرفت، متقاضیان با انتقاد از مسائلی نظیر یکطرفه بودن قرارداد مسکن ویژه و عدم نظرخواهی از آنها در تنظیم قراردادهای مربوطه، تاخیر دولت در تحویل واحدها و تامین خدمات مورد نیاز، دریافت هزینه‌های اضافه و اقساط بیشتر از مبلغ تعیین شده، خواستار رسیدگی به مسائل مذکور شدند.

به دنبال این اتفاق، اظهارنظراتی از سوی همتی، مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی در خصوص پشت پرده های ساخت مسکن ویژه عنوان شد مبنی بر اینکه قیمت ساخت مسکن ویژه تهران با شروع به کار دولت جدید دو برابر شد، در حالی که در ابتدا قیمت هر متر از مسکن ویژه تهران 400 هزار تومان به متقاضیان اعلام شد و حال به یک میلیون تومان افزایش یافته است. وی در عین حال از توقف 9 ماهه پروژه مسکن ویژه تهران و افتتاح نمایشی تنها 500 واحد مسکونی ویژه از مجموع واحدها خبر داد.

با این حال، علیرغم این اظهارات مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در واکنش به چالش‌ها و موضوعات طرح شده، به «صما» گفت: 2 هزار و310 متقاضی مسکن ویژه، تایید نهایی و افراد از بین کسانی برگزیده شدند که چهار شرط لازم در زمان ثبتنام را داشتند. از مجموع این واحدها، 530 واحد در هفته نخست دی ماه امسال آماده و شروط ارائه این واحدها نیز اعلام شد. به طوری که متقاضیان ضمن مراجعه حضوری، باید قرارداد قطعی را دریافت و قسط پنجم را به مبلغ 45 میلیون تومان واریز می کردند.

فریبرز واحدی درخصوص چگونگی تنظیم قراردادها و اعتراض متقاضیان نسبت به این موضوع گفت: برخی متقاضیان نظراتی درباره قراردادها داشتند که تلاش شد نظرات قانونی این افراد در قراردادها لحاظ شود. تحویل قراردادها از نهم اسفند شروع شده و متقاضیانی که آورده خود را پرداخت کرده اند، می توانند واحدهای خود را با خدمات کامل تحویل بگیرند.

این مسئول در حالی این اظهارات را مطرح کرد که همچنین خبر از تحویل و بهره برداری حدود 600 واحد مسکن ویژه تا پایان سال جاری و بقیه واحدها تا پایان خردادماه سال آینده داد.

بر همین اساس حال باید منتظر بود و دید که این وعده ها در خصوص مسکن ویژه تهرانسر به سرانجام می رسد یا باید دوباره منتظر تجمعات گروهی مردم معترضی باشیم که گرفتار مشکلات و مسائل بی پایان مربوط به مسکن مهر و مسکن ویژه شده اند.