بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

مدیر انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک گفت: کاهش ساخت و ساز و رکود در بازار باعث دپوی 300 میلیون متر مربع کاشی و سرامیک در انبار‌ها شده است.

بهنام عزیز‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه تقاضا برای خرید کاشی و سرامیک در بازار بسیار کاهش یافته است، اظهار کرد: زمانی که ساخت و ساز دچار مشکل می‌شود فروش کاهش می‌یابد که همین امر موجب افزایش مطالبات و دپو کارخانه‌ها می‌شود.

وی یکی دیگر از عوامل افزایش دپوی کاشی و سرامیک را بالا بودن میزان تولید کارخانه‌ها عنوان و اظهار کرد: حجم تولید کارخانه‌ها به نسبت تقاضای کشور بسیار زیاد است و با توجه به‌ اینکه به دلیل مسائل منطقه‏‏‌ای میزان صادرات کاهش یافته، مشکلاتی در این حوزه ایجاد شده است.

مدیر انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک راهکار خود را برای حل این مساله افزایش ساخت و ساز عنوان کرد و گفت: باید اقداماتی در راستای افزایش ساخت و ساز در کشور صورت گیرد.

کاهش 10 درصدی صادرات کاشی و سرامیک

عزیز‌زاده ادامه داد: باید شرایط بازار داخلی و اوضاع صادرات کاشی و سرامیک بهبود یابد، چراکه کشور اوضاع مناسبی در این حوزه دارد به همین دلیل باید از تمام ظرفیت‌های آن استفاده شود.

وی با بیان اینکه یک‌سوم کاشی و سرامیک تولیدی کشور صادر می‌شود، اظهار کرد: در سال گذشته حدود 500 میلیون متر مربع کاشی و سرامیک تولید شد که از این میزان بیش از 100 میلیون متر مربع آن صادر شد.

مدیر انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک با بیان اینکه اوضاع تولید این محصول در سال جاری نیز به همین روال بوده است، گفت: در مجموع صادرات کاشی و سرامیک امسال نسبت به سال گذشته 10 درصد کاهش یافته است.